Головна сторінка | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Головна сторінка: 3089

1910 ЛввКНЯЖЕ [Михаїла] - Золочівський р-н, Львівська обл.

Сама назва села свідчить, що первісне поселнння належало руським князям, проте у документах воно вперше згадується 1488 роком. Нині тут проживає лише трохи більше чотирьох сотень мешканців. Завдяки зусиллям та коштам архієпископа Кароля Гриневецького, котрий після вигнання з Росії за непокору царській владі оселився в сусідніх Зозулях-Козаках на теренах парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Золочеві, 1910 року у Княжому постала філіальна мурована каплиця ... » » »

28.10.2017 КмПСлавута на Хмельниччині: меморіальна дошка, присвячена вбитому 100 років тому Роману Сангушко

В суботу, 28 жовтня 2017 року в костелі св. Дороти у Славуті на Хмельниччині зібрались на Святій Месі богопосвячені особи, парафіяни, представники міської та районної влади, члени польських товариств, Консул РП у Вінниці Уршуля Філіповська та представник офісу по співпраці з поляками за кордоном Сенату РП Пьотр Висоцкі, щоб помолитись у намірі поляків та українців, замордованих більшовиками, у тому і числі і відомого доброчинця князя Романа Сангушко, вбитого 100 років тому. На честь останнього було відкрито та освячено пам'ятну таблицю ... » » »

01.11.2017 ХрЗУ Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Великого терору 1937-1938 років
03.11.2017 13:04. Місце події: СХІД-ПІВДЕНЬ / Запорізька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Молитва за померлих, 2. ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Жертви тоталітаризму, війн, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / За померлих, похорон, 4. ІНШІ ЦЕРКВИ; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Інших Церков / Джерела / Інші, 3. Світські / Джерела українські / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

1 листопада 2017 року біля пам’ятного знаку «Жертвам політичних репресій 30-50 років» у Запоріжжі єпископ-помічник Харківсько-Запорізький Ян Собіло очолив панахиду по загиблим жертвам масових політичних репресій Великого терору 1937-1938 років. У молитві взяли участь також секретар Запорізької єпархії УПЦ КП протоієрей Василь Пасічник, обласний благочинний протоієрей Василь Калин та благочинний Свято-Троїцького кафедрального собору Запоріжжя протоієрей Ігор Бащій, духовенство Української Греко-Католицької Церкви та настоятель храму Вірменської Апостольської Церкви Запоріжжя отець Юсик Нуриджанян ... » » »

02.11.2017 ЛввЛьвів: молитви за померлих на Янівському кладовищі та в катедрі
03.11.2017 11:53. Місце події: ЗАХІД / Львівська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Молитва за померлих, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / За померлих, похорон, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Вшанування, річниці; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / rkc.lviv.ua; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У спомин всіх померлих вірних, 2 листопада 2017 року львівські римо-католики традиційно зібрались біля надгробку св. Йосифа Більчевського на Янівському кладовищі. Святу Месу і молитовну процесію очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили єпископи-помічники Леон Малий і Едвард Кава OFM Conv ... Увечері архієпископ Мокшицький очолив Святу Месу у намірах померлих архієпископів та єпископів у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії ... » » »

01.11.2017 ЛввУрочистість Всіх Святих на Личаківському цвинтарі у Львові

В урочистість Всіх Святих, 1 листопада 2017 року архієпископ Мечислав Мокшицький за участю єпископа Едварда Кави OFM Conv та багатьох священиків очолив Святу Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові ... Після спільної молитви, покладення квітів і лампадок архієпископ Мечислав Мокшицький очолив молитовну процесію алеями Личаківського кладовища. Зокрема, було віддано шану на меморіалі УГА та на похованнях воїнів, котрі загинули в АТО ... » » »

28.10.2017 КвЖvУ Київські співкатедрі рукоположили двох дияконів

В суботу, 28 жовтня 2017 року в Київському співкатедральному храмі св. Олександра ординарій Київсько– Житомирський єпископ Віталій Кривицький SDB висвятив на дияконів семінаристів Дієцезіальної Місійної семінарії 'Redemptoris Mater' в Києві Педая Андрія 37 років родом з Вінниці та Щуку Павла 27 років родом з Хмельницького, котрі пройшли дев’ять років формації у малих спільнотах Неокатехуменальної Дороги ... » » »

1721 - 1797 Лввa Кіцький Фердинанд, архієпископ

Архієпископ Фердинанд Кіцький народився 1721 року у Голиміні поблизу Цєханова на Мазовеччині в Польщі у заможній родині Олександра та Констанції Пжедвоєвської. Спочатку Фердинанд спробував військову кар'єру, дослужившись до звання капітана, проте у віці двадцяти п'яти років обрав шлях духовного служіння, поступивши до семінарії місіонерів-лазаристів у Варшаві. Вже 1747 року став кафедральним каноніком у Влоцлавку, хоча рукоположений в священики був лише 23 травня 1750 року (в колегіаті св. Йоана Хрестителя у Варшаві з рук єпископа Людвіка Riaucoura). У 1764 році отримав призначення каноніком Львівського митрополичого капітулу та настоятелем парафій Воздвиження Святого Хреста у Городку та Різдва св. Йоана Хрестителя у Мостиськах на Львівщині ... » » »

26.10.2017 КвЖОсвячення бюро польського душпастирства в Житомирі

У четвер, 26 жовтня 2016 року на запрошення капелана поляків Житомирщини о. Ришарда Карапуди TChr єпископ Віталій Кривицький SDB освятив приміщення бюро польського душпастирства, яке працює при Житомирському кафедральному соборі св. Софії від 1 вересня 2011 року. Урочистість відбулась за участю генерального вікарія товариства Христового для Закордонної Полонії о. Болеслава Бургата, настоятеля катедри о.-каноніка Віктора Маковського, канцлера Курії і настоятеля Київської співкатедри св. Олександра о. Віталія Безшкурого та інших священиків ... » » »

29.10.2017 ХрЗУ Сумах віддали шану полеглим під час ІІсв. війни польським воїнам
01.11.2017 13:32. Місце події: СХІД-ПІВДЕНЬ / Сумська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Молитва за померлих, 2. МИРЯНИ, СПІЛЬНОТИ, РУХИ / Етнічні спільноти / Поляки, 3. ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Жертви тоталітаризму, війн; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Світські / Джерела українські / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

На Центральному цвинтарі у Сумах, де ще 1972 року постав Меморіал Війську Польському, 29 жовтня 2017 року представники польської спільноти міста на чолі із новим настоятелем парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії вшанували пам'ять 76 польських солдат, померлих від ран і хвороб у Сумах під час ІІсв. війни. У поминальній урочистості взяли участь заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Степан Пак та Консул Республіки Польща в Харкові Аґнєшка Вуйцік-Мокшицька ... » » »

29.10.2017 КвЖvЗустріч францисканської молоді у Зарічанах на Житомирщині

З 27 по 29 жовтня 2017 року в осередку 'Caritas-Spes' у Зарічанах на Житомирщині відбулись реколекції Францисканської молоді (ФраМ) на тему «Місце ФраМ у світі». Проповіді священиків, адорація, конференції, тренінги та праці в групах допомогли присутнім глибше пізнати святого Франциска, Третій орден світських та місце ФраМ у ньому. Атмосферу урочистості молодіжній зустрічі додав приїзд єпископа Віталія Кривицького ... » » »

Костели і каплиці України
«Головна сторінка» порталу була завантажена 2 039 196 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)