Головна сторінка | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Головна сторінка: 3103

1907 - 1909 ЛввПІДВОЛОЧИСЬК [Софії] - Підволочиський р-н, Тернопільська обл.

Перша згадка про давнє Волочище, розташоване на правому березі Збруча, датується 1463 роком. Зі середини XVII століття називається Підволочиськом. Перший місцевий костел, споруджений у 1880-1883 роках, з невідомих причин було продано євреям, котрі перепродали його греко-католикам. У 1907 році відбулось закладення каменю під будівництво нового неоготичного костелу, який освятили 8 вересня 1909 року під титулом св. Софії. Ймовірно, що 1912 року храм було консекровано ... » » »

04.07.2014 ЛввОсвячення пам'ятника Йоану Павлу ІІ у Підволочиську на Тернопільщині

У п'ятницю, 4 липня 2014 року архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький освятив пам'ятник святому Папі Римському Йоану Павлу ІІ, встановлений при вході до каплиці св. Софії у Підволочиську Тернопільської області ... » » »

06.07.2014 ХрЗАПроща та День Молоді в Харківсько-Запорізькій дієцезії

Слава Ісусу Христу! Дорогі отці настоятелі, дорогі брати і сестри у Христі! У зв'язку з ситуацією, що склалася в Україні, ми розуміємо всі труднощі та ризики проведення прощі з Мелітополя до Запоріжжя, але спробуємо зробити це. Будемо молитися, щоб Господь віддалив від нас всіляке зло, тому головний намір прощі хочемо виразити словами молитви “ДАРУЙ НАМ МИР!”. Проща запланована з 27 липня по 3 серпня 2014 року. Якщо є ті, хто бажає почути про умови участі в прощі, просимо звертатись до о. Андрія Попова (0975619177) до 14 липня включно ... » » »

02.07.2014 КмПВідпуст на честь Матері Божої у Тинній на Хмельниччині
07.07.2014 13:27. Місце події: ПІВНІЧ-ЦЕНТР / Хмельницька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Урочистості / Храмові, патрональні, 2. ВШАНУВАННЯ / Матері Божої / Успіння, 3. ПРЕДМЕТИ КУЛЬТУ / Ікони, 4. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння, 5. БОГОПОСВЯЧЕНІ ЧОЛОВІКИ / Пасіоністи, CP; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / credo.pro; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

Щороку 2 липня до костелу Успіння Пресвятої Діви Марії i св. Войцеха у Тинній на Хмельниччині стікалися тисячі паломників, які прагнули вшанувати місцевий чудотворний образ Матері Божої XV століття ... На жаль, цей костел було зруйновано у радянські часи, а ікону Богородиці вивезли після ІІсв. війни. Тож колишній культ Діви Марії нині відроджується вже у нового храмі навколо іншого образу Богородиці, подібного до колишнього. Цьогорічні урочистості на честь Матері Божої Тинянської розпочалися під керівництвом о. Віталія Слободяна СР увечері 1 липня спільним молебнем і процесією з цією іконою навколо села ... » » »

06.07.2014 UAАЗвернення Конференції римсько-католицьких єпископів України з приводу смерті митрополита Володимира

Вся Римсько-Католицька Церква в Україні, її духовенство та миряни перебувають у скорботі з приводу смерті Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира. Разом з усією Православною Церквою Московського Патріархату в Україні сумуємо, бо поріг смерті мусів переступити справжній свідок Христа, який своїм життям, відданим Богу та ближнім, провадив вірних дорогою правди, миру та злагоди ... » » »

04.07.2014 ЛввvЗапрошення на святкування 200-річчя освячення парафіяльного костелу в Чернівцях
04.07.2014 09:49. Місце події: ЗАХІД / Чернівецька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Урочистості / Ювілеї, річниці, 2. ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Храми, 3. ВСЕЛЕНСЬКЕ ДУХОВЕНСТВО / Закордонні архіпастирі / Служіння, 4. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Відпусти, ювілеї; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Парафіяльні / rkc.cv.ua, facebook.com/rkc.cv.ua; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Оголошення; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки, 3. Відео

Костелу Воздвиження Всечесного Хреста – 200 років. Архітектурна перлина серця Чернівців, храм, що пам'ятає найкращі часи австрійської доби і найтривожніші сторінки радянських часів. В суворі часи комуністичного режиму святиня функціонувала і відкривала двері для людей різних конфесій. Неймовірної краси вітражі і фрески, сім унікальних вівтарів милують око черінвчан і туристів. І два століття тут до неба зноситься молитва під звуки найкращого за тембром органу в Європі. Настоятель костелу отець Марек Дроздзік та всі парафіяни запрошують чернівчан розділити спільну радість відзначення 200-ліття храму Воздвиження Всечесного Хреста ... » » »

1693 ЛввОКОПИ [Пресвятої Трійці] - Борщівський р-н, Тернопільська обл.

У 1692 році на місці давньоруського городища, на горі Трійця було закладено фортецю (окопи). Так утворилось поселення, яке отримало назву Окопи Святої Трійці. 1700 року воно отримало магдебурзьке право. За радянської влади назву містечка, яке стало селом, скоротили, залишивши у ній лише перше слово. Костел Пресвятої Трійці в Окопах було споруджено 1693 року ... » » »

20.06.2014 КмПЗавершення навчального року у Городоцькій семінарії на Хмельниччині
03.07.2014 13:43. Місце події: ПІВНІЧ-ЦЕНТР / Хмельницька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. СЕМІНАРІЇ, ІНСТИТУТИ / Інавгурація, завершення року, 2. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Зміни / Призначення, звільнення, введення, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Інше; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / wds-gorodok.com; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У п’ятницю, 20 червня 2014 року у Городоцькій Вищій Духовній семінарії на Хмельниччині ординарій Кам’янець-Подільський єпископ Леон Дубравський OFM відправив урочисту Євхаристію на завершення 2013/2014 навчального року. На початку Святої Меси владика Леон повідомив, що прийняв прохання ректора семінарії о. В’ячеслава Грумницького про відставку і подякував йому за його служіння на цій посаді у 2007-2014 роках ... » » »

29.06.2014 ЛввВідпуст та освячення відновленої вежі у Перемишлянах на Львівщині

В урочистість св. Апостолів Петра і Павла, 29 червня 2014 року в костелі св. Апп. Петра і Павла у Перемишлянах на Львівщині під час святкування престольного празника відбулося освячення історичної вежі з хрестом, яка була зруйнована у роки радянської влади. Урочистість очолив архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький, котрий спільно з духовенством відправив Святу Літургію українською та польською мовами ... » » »

28.06.2014 ЛцкОсвячення Дитячого центру відпочинку Луцької дієцезії у Пульмо на Волині
02.07.2014 18:33. Місце події: ЗАХІД / Волинська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Освячення / Церковних об'єктів, 2. ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Соціальні, 3. МИРЯНИ, СПІЛЬНОТИ, РУХИ / Спільноти за віком / Діти, 4. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Рукоположення, освячення, відкриття; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / catholic.volyn.ua; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У суботу, 28 червня 2014 року ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Станіслав Широкорадюк OFM, котрий перед своїм призаченням у Харків майже два роки виконував обов'язки Апостольського адміністратора Луцької дієцезії, та нинішній ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський освятили Дитячий центру відпочинку Релігійної місії «Карітас-Спес» Луцької дієцезії у селі Пульмо Шацького району Волинської області, на березі озера Світязь ... » » »

Костели і каплиці України
«Головна сторінка» порталу була завантажена 2 043 435 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)