МЕДВЕДІВКА. Костел (титул не відомий) | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Києво-Житомирська дієцезія: 103

МЕДВЕДІВКА.
Костел (титул не відомий)
 185? Загальна інформація16.12.2016 11:56

20930 Медведівка

У першій половині XVI століття чигиринський та корсунський староста Іван Данилович вказав цю територію «для людей вільних, що у Чигирині вже не вміщалися» та назвав поселення Данилоградом. Але назва «Данилоград» не прижилась, закріпилась назва Ведмедиця, Ведмедівка (від річки Ведмедки). У 1649 році Ведмедівка стала сотенним містечком, а потім отримала магдебурзьке право. В Російській імперії містечко перейменували на Медведівку. 11 квітня 1923 року було створено Медведівський район, який проіснував до 3 лютого 1931 року. Нині тут проживає близько 1300 мешканців.

Відомо, що на межі XVIII - XIX століть у Медведівці вже була якась каплиця, а місцеві римо-католики належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Мошнах. Сучасний неоготичний мурований храм датують XIX століттям. За радянської влади буділя святині використовувалась в господарських потребах (здається, там був млин).

Інші святині з титулом Відсутній чи не відомий: 1. БЕРЕСТЕЧКО [каплиця], 2. ВІННИЦЯ [каплиця {семінарія}], 3. ДЗВИНЯЧКА [Усипальниця], 4. ЖИТОМИР [каплиця {бенедиктинок}], 5. ЗАБОЛОТТЯ [Костел], 6. КОЛОМИЯ [каплиця], 7. КОМАРНЕ [каплиця], 8. КОРОТИЧ [Каплиця {оріоністок}], 9. ЛЬВІВ [костел з Язлівчика], 10. МАРТИНІВКА [каплиця], 11. ПІДКАМІНЬ [каплиця], 12. ПАВШИНО [каплиця {йосифіток де Сен-Марк}], 13. ПУЛЕМЕЦЬ [Костел], 14. РОГАТИН [Каплиця {сестер-презенток}], 15. СТАХАНОВ (Кадіївка) [каплиця], 16. ТЕРЕБОВЛЯ [Каплиця {сестер-презенток}], 17. ХАРКІВ [Єпископська каплиця], 18. ХАРКІВ [Каплиця {сестер св. Павла з Шартр}]
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Катедри, костели і каплиці / Черкаська обл.» були завантажені 90 020 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)