ПЕРЕМОЖНЕ (Хлопи). Костел Пресвятої Діви Марії Цариці Ангелів і св. Станіслава, єпископа і мученика | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Львівська архідієцезія / Львівська обл. / Городоцький р-н: 9

1
ПЕРЕМОЖНЕ (Хлопи).
Костел Пресвятої Діви Марії Цариці Ангелів
і св. Станіслава, єпископа і мученика
 1936 - 1939 Загальна інформація11.01.2017 13:12

81561 Переможне

Перша писемна згадка про село Хлопи датується 1427 роком. До 1942 року в ньому переважали мешканці польського етнічного походження, проте у 1946-1947 роках в рамках операції 'Вісла' поляки були переселені до Польщі, а українців із тих теренів Лемківщини і Бойківщини, які опинились у складі Польщі, депортували у це село. У 1946 році перейменоване на Переможне.

Місцеві римо-католики належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Комарному Рудківського деканату Перемишльської дієцезії. 1933 року тут проживало понад три тисячі вірян, тому цілком закономірно постало питання спорудження власної святині. 16 жовтня 1936 році власниця помістя у Хлопах Кароліна Лянцкоронська замовила проект костелу архітектору Лаврентію Дайчаку зі Львова. Ймовірно, тоді ж (або наступного року, оскільки виготовлення проекту повинно було тривати певний час) розпочалось будівництво філіального мурованого храму (за кошти тієї ж К. Лянцкоронської). Спорудженням святині опікувався вікарій парафії в Комарному і перший адміністратор храму в Хлопах о. Станіслав Пшевозьнік. Будівництво костелу не було завершено, бо розпочалась 1939 року ІІсв. війна (зокрема, не зведено вежу, відсутні також інші архітектурні елементи).


Джерело фотознімка: andy-travel.com.ua

Джерело фотознімка: andy-travel.com.ua

Джерело фотознімка: rbrechko.livejournal.com

У червні 1946 року радянська влада храм закрила, перетворивши його на склад. Тодішній адміністратор хлопської філії о. Кароль Зажечний з парафіянами був виселений до Польщі, куди потрапила також і частина костельного майна. У 1992 році колишній костел віддали греко-католикам, котрі освятили його як церкву під титулом Покрови Пресвятої Богородиці і частково добудували (зокрема, вежу та купол).

Інші святині з титулом Матері Божої / Цариці: 1. ІВАНО-ФРАНКОВЕ (Янів) [Пресвятої Трійці], 2. БЕРЕСТЯНИ [П.Д.М. Цариці], 3. БУБНІВКА (Велика Бубнівка) [М.Б Цариці Розарію], 4. ГАЛОЧ [М.Б. Цариці Розарію], 5. ГЛИБОКЕ [Цариці Розарію], 6. ДЕМ'ЯНКІВЦІ [М.Б. Цариці], 7. ЗАРІЧАНИ (Псище) [М.Б. Цариці], 8. КІЦМАНЬ [М.Б. Цариці], 9. КОБАЛЕВИЦЯ [Д.М. Цариці], 10. КОНЦЕВО [П.Д.М. Цариці], 11. ЛЬВІВ [М.Б.-Цариці], 12. ОЛЕКСАНДРІВКА [М.Б. Цариці], 13. ПЕРШОТРАВЕНСЬК [П.Д.М. Цариці Розарію], 14. ПОРОХОВА [М.Б. Цариці], 15. ЧИЖЕВИЧІ [М.Б. Цариці]
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Катедри, костели і каплиці / Львівська обл.» були завантажені 705 493 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)