'' Проповідь єпископа Мар’яна Бучека під час інтронізації у Харківській катедрі | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ   ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Події, документи і публікації / Архіпастирі України: 455

1 2 3 ... 39 40 41 42 43 44 45 46
Проповідь єпископа Мар’яна Бучека
під час інтронізації у Харківській катедрі
 16, Травень, 2009 Пастирський лист, звернення17.05.2010 12:00

Улюблені Сестри і Брати у Христі!

На початку нинішньої літургії Апостольський Нунцій архієпископ Іван Юркович прочитав буллу Папи Бенедикта XVI, котрий довірив мені душпастирську турботу про Харківсько-Запорізьку Церкву. Дотеперішній єпископ Станіслав Падевський передав мені жезл - видимий символ душпастирської влади та відповідальності за вірних цієї молодої місійної єпархії. У день єпископських свячень я отримав єпископський перстень, через який я повінчався з Христовою Церквою, а сьогодні я в особливий спосіб повінчався з Церквою у Харкові та Запоріжжі.

У кожному кафедральному храмі є єпископський трон, котрий дає зрозуміти нам, віруючим, що це храм єпископський. До цього трону з виразами шани та віри прибули представники духовенства на чолі з Генеральним вікарієм, щоб висловити свою єдність з новим єпископом. Своєму пастиреві склали також пошану представники консекрованих осіб та світські вірні. Цей жест вказує нам спільноту Христової Церкви, у якій відповідальним за спільноту є єпископ, а разом зі спільнотою він - християнин.

На початку принесення Жертви Ісуса Христа я поцілував вівтар на знак зв’язку з Богом та просив, щоб прийняв її як дим з ладану, який підноситься до неба. У Службі Божій за посередництвом святих Кирила і Мефодія молимося за благословення для нашої єпархії. Вони як покровителі слов’янських народів є для нас прикладом взаєморозуміння і співпраці всіх народів, які живуть у Харкові. Наша Римсько-Католицька Церква відкрита для кожної мови і національності, тому ми Служби Божі відправляємо різними мовами, щоб усі вірні відчували себе у ній, як у своєму рідному домі.

Сімдесят років на теренах нашої єпархії не було священика, храму, каплиці. Священиків вимордували, храми або знищили, або пристосували до світських цілей, прикладом є ця катедра. Однак за посередництвом Матері Божої Фатімської сталося чудо. На руїнах тоталітарної і безбожної системи постали нові незалежні та самостійні держави, які дозволили вірним офіційно молитись та здобувати святині.

У 1991 році Україна отримала незалежність, а вірні повне право вільного існування. Великий Папа Слуга Божий Йоан Павло ІІ призначив для осиротілих єпархій єпископів, котрі посилали до вірних священиків. Незабутній святої пам’яті Ян Ольшанський посилав на Схід і Південь України, а також і до Запоріжжя з далекого Кам’янця-Подільського священиків для душпастирської опіки. Одним із них був теперішній наш Генеральний вікарій отець-прелат Ян Собіло, котрий, як у перших віках християнства, будував та відроджував Церкву на півдні нашої єпархії.

Велика подяка присутньому серед нас Києво-Житомирському єпископові Янові Пурвінському за те, що не забув про далекий від Житомира Харків. Послав сюди до служіння у дуже важких умовах отця-маріянина Юрія Зімінського, котрий як справжній місіонер невтомно, у поті чола почав збирати розпорошених Дітей Божих і творити нову парафію при нинішній катедрі. Завдяки Вашій глибокій вірі Церква розрослась до достатньої кількості парафій на теренах східної України так, що тут могла постати нова римсько-католицька єпархія.

4 травня 2002 року Йоан Павло ІІ буллою «Ad plenius prospiiciendum» утворив з частини територій Кам’янець-Подільської та Києво-Житомирської єпархій нову, Харківсько-Запорізьку, та призначив досвідченого єпископа Станіслава Падевського OFMCap. Єпископ Станіслав, навчений опікуватись Стадом Божим, енергійно почав організовувати релігійне та матеріальне життя цієї місійної єпархії. Встановлював нові парафії, творив чернечі спільноти, будував тимчасові каплиці та нові храми. Наша молода єпархія охоплює 7 областей, в яких проживає 20 мільйонів людей, у тому числі 50 тисяч римо-католиків. Він справився з цією важкою і відповідальною послугою, і це ми бачимо сьогодні, коли віддає своїх вірних у руки нового єпископа. Єпископе Станіславе, нехай Бог Тобі це зарахує, бо ми не завжди можемо оцінити те, що Ти тут зробив.

Як новий духовний опікун вітаю усю єпархію, її священиків і вірних, а також представників державної і місцевої влади. В особливий спосіб - Харків, першу столицю України, з його вищими навчальними закладами і всю Слобожанщину. Медодайну Полтавщину з повчальними творами Миколи Гоголя. Північні землі, повні лісів та озер, із столицею Суми; Луганськ та його вугільну промисловість. Запоріжжя з прекрасною співкатедрою Милосердного Бога Отця і всю Запорізьку Січ - історичну столицю козацтва - острів Хортицю. Дніпропетровськ - центр сталеваріння із славетними мартенами, а особливо вірних, котрі стільки років боролися і борються за повернення костелу св. Йосипа. Столицю всього Донбасу - Донецьк, з його великою та небезпечною важкою промисловістю.

Вітаю і благословляю молитовні рухи і згромадження:
  ІІІ Орден св. Франциска - побожних заручених, які підтримують Церкву служінням і молитвою;
  Родину Вервиці, яка зберегла віру завдяки молитві на вервиці, навчаючи нові покоління;
  Неокатехуменальну Дорогу, що доходить до всіх, хто шукає Бога у мирському світі;
  Домашню Церкву і Рух Назаретянських Родин, котрі щоденно реалізують принципи християнського життя в родині;
  Легіон Марії, який добре розвивається і через послугу потребуючим та молитву зміцнює нашу єпархіальну Церкву;
  Біблійне Коло вірних, які розважають Слово Боже і свідомо поглиблюють свою віру.

Разом з моїми найближчими співпрацівниками священиками, монахами та монахинями будемо докладати старань, щоб катехиза дітей, молоді та дорослих поглиблювала віру. Навчаючи, ми хочемо формувати людей сумління для Церкви та суспільства, щоб збудувати світ, який спирається на християнську мораль. Постараємось розбудувати паломницький рух, завдяки якому зміцнюється спільнота віруючих людей. Нам потрібні нові, але святі священики та монахи і монахині, тому, за прикладом св. архієпископа Йосипа Більчевського, будемо після кожної Служби Божої молитися за нові покликання до Господнього Виноградника. У цій інтенції будемо молитися «Отче наш, Богородице Діво і Хвала Отцю» з надією, що Ісус Добрий Пастир, пошле робітників на своє жниво.

Нехай наші Покровителі св. Кирило і Мефодій моляться за нас у Бога, щоби ми колись знайшлися у Небесній Вітчизні. Амінь.

Єпископ Харківсько-Запорізький
+ Мар'ян Бучек

Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Призначення, звільнення, введення: 1) 18.11.2017 «Римо-католицьке духовенство на інтронізації єпископа УГКЦ Йосафата Мощича у Чернівцях»; 2) 14.11.2017 «Вітання архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди інтронізації єпископа УГКЦ Йосафата Мощича»; 3) 01.07.2017 «УРОЧИСТЕ ВПРОВАДЖЕННЯ ЄПИСКОПА КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОГО ДО ЖИТОМИРСЬКОЇ КАТЕДРИ»; 4) 24.06.2017 «СПІВКАТЕДРА В КИЄВІ: КОНСЕКРАЦІЯ ТА ІНГРЕС НОВОГО КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОГО ОРДИНАРІЯ»; 5) 17.05.2017 «Львівська курія: хрест і перстень для єпископа-номінанта та призначення дати його консекрації»; 6) 16.05.2017 «Консекрація та інгреси єпископа Віталія Кривицького»; 7) 13.05.2017 «ПРИЗНАЧЕНО ЄПИСКОПА-ПОМІЧНИКА ЛЬВІВСЬКОЇ АРХІДІЄЦЕЗІЇ»; 8) 03.05.2017 «Радіо 'Марія': інтерв'ю новопризначеного єпископа Віталія Кривицького»; 9) 30.04.2017 «Комунікат Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України про призначення ординарія Київсько-Житомирської дієцезії»; 10) 31.05.2016 «Папа призначив Апостольського адміністратора в Київсько-Житомирську дієцезію»; 11) 14.08.2014 «Привітання Єписпопів РКЦ новому Митрополиту Онуфрію»; 12) 01.06.2014 «Єпископ Станіслав Широкорадюк взяв участь в інтронізації екзарха Харківського»; 13) 29.05.2014 «Два крила, дякуючи яким Церква летить, розвивається і працює»; 14) 29.05.2014 «ІНГРЕС ЄПИСКОПА СТАНІСЛАВА ШИРОКОРАДЮКА OFM В ХАРКОВІ»; 15) 29.05.2014 «Проповідь єпископа Станіслава Широкорадюка під час інгресу»; 16) 29.05.2014 «Вітальне слово архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди інгресу єпископа Станіслава Широкорадюка»; ...
Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю: 1) 02.08.2018 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Бучека про заняття йогою в храмі, зміни в Катехизмі та інше»; 2) 05.07.2018 «Пастирське звернення єпископа Віталія Скомаровського з нагоди 75 річниці Волинської трагедії»; 3) 03.07.2018 «Слово архієпископа Мечислава Мокшицького у 75 роковини Волинської трагедії»; 4) 25.06.2018 «Однозначно засуджуємо напади на табори ромів: звернення Конференції Римсько-Католицьких Єпископів в Україні»; 5) 13.06.2018 «Пастирське звернення єпископів Римсько-Католицької Церкви щодо проведення «Маршу рівності» в місті Києві»; 6) 21.05.2018 «Лист єпископа Віталія Кривицького щодо Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сімей»; 7) 31.03.2018 «Пасхальні привітання єпископа Віталія Скомаровського»; 8) 31.03.2018 «Великоднє вітання єпископа Антала Майнека»; 9) 31.03.2018 «Привітання єпископа Віталія Кривицького з Великоднем»; 10) 31.03.2018 «Пасхальне вітання архієпископа Мечислава Мокшицького»; 11) 29.03.2018 «Вітання єпископа Яна Собіло зі святом Воскресіння Христа»; 12) 29.03.2018 «Великодні побажання єпископа Мар'яна Бучека відвідувачам порталу «Костели і каплиці України»»; 13) 27.03.2018 «Пастирське звернення єпископів Римсько-Католицької Церкви щодо протидії пропаганді гомосексуалізму»; 14) 19.03.2018 «Пастирський лист єпископа Станіслава Широкорадюка щодо захисту моральних цінностей і викликів сьогодення»; 15) 16.02.2018 «Пастирський лист єпископа Віталія Кривицького на Великий Піст 2018»; 16) 15.02.2018 «Звернення єпископа Віталія Кривицького на Піст»; ...
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2000-2009 РОКИ / 2009 / Травень» були завантажені 234 535 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)