STARA KRASNOSZORA (Huta). Kościół p.w. Siedmiu Boleści Matki Bożej | Kościoły i kaplice Ukrainy

Kościoły i kaplice Ukrainy

УкраїнськаРусскийPolski
KATEDRY, KOŚCIOŁY, KAPLICE WYDARZENIA, DOKUMENTY, PUBLIKACJE ŚWIĘCI, АRCYPASTERZE, PASTERZE
Katedry, Kościoły i kaplice / I.XIX stulecie: 105
Film
«ХХ wiek
Karola Wojtyły»
1806 Mkcw w SEREDNIE [Łukasza] - Użgorodski r-n, Zakarpacki obw.
179? - 1800 OdSm SEWERYNÓWKA [ Seweryna] - Iwanowski r-n, Odesski obw.
1803 Łuck SKURCZE [Wniebowzięcia N.M.P. i Jana] - Horochowski r-n, Wołyński obw.
1822 - 1831 KmPd SŁAWUTA [Doroty] - Sławutski r-n, Chmielnicki obw.
1786 - 1821 KmPd SMOTRYCZ [Mikołaja] - Dunajowecki r-n, Chmielnicki obw.
1836 Lwow w STARA KRASNOSZORA (Huta) [Siedmiu Boleści M.B.] - Storożyniecki, Czerniowiecki obw.
1814 KmPd STRUGA [Wszystkich Świętych] - Nowouszecki r-n, Chmielnicki obw.
1827 KmPd STRYŻAWKA [M.B. Bolesnej] - Winnicki r-n, Winnicki obw.
1818 - 1827 KwŻt ŚMIŁA [Wniebowzięcia N.M.P.] - Śmilanski r-n, Czerkaski obw.
1843 - 1848 Lwow w ŚNIATYN [M.B. Szkaplerznej] - Śniatynski r-n, Iwano-Frankiwski obw.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

STARA KRASNOSZORA (Huta).
Kościół p.w. Siedmiu Boleści Matki Bożej

Archidiecezja Lwowska, Czerniowiecki obw., Storożyniecki; Status: KOŚCIOŁY / Zwyczajne; Przynależność i stan: Obiekty sakralne / Katolicke / Rzymsko-katolicke; Duchowieństwo: Diecezjalne / Lwowskie; Wezwanie: Matki Bożej / Іnne; Wiek: I.XIX stulecie; Materiał budowlany: Murowane.
  1836   Informacja ogólna 23.06.2011 12:00
59023 Стара Красношора,
www: krasnoszora.wordpress.com

Стару Красношору (Стару Гуту) заснували у XVIII столітті німецькі колоністи поблизу Красної, вперше згаданої 1431 роком. Пізніше до них приєднались польські колоністи.

У 1812 році тут було засновано парафію (спочатку - капеланію) при, ймовірно, дерев'яному храмі, а 1836 року споруджено мурований костел, який освятили 1837 року. У 1990 році святиню, яка за радянської влади залишалась відкритою, відремонтували.

Парафію обслуговують дієцезіальні священики.

INNE PUBLIKACJE ZWIĄZANE ZE ŚWIĄTYNIĄ: 1) 03.11.2016 «Подорожуючий образ Ісуса Милосердного у Старій Красношорі на Буковині»; 2) 15.09.2015 «Odpust w Starej Krasnoszorze na Bukowinie»; 3) 05.05.2014 «Dzień skupienia duchowieństwa dekanatu Czerniowieckiego w Starej Krasnoszorze na Bukowinie»;
Inne świątynie pod wezwaniem Matki Bożej / Іnne: 1. CHODACZKÓW WIELKI [M.B. Pocieszenia i św. Józefa], 2. CHUST [M.B. Bolesnej], 3. DAWIDENY [Imieniu N.M.P.], 4. DRAGANÓWKA [M.B. Śnieżnej], 5. DRZANKOJ [Matki Miłosierdzia], 6. DŹWINIACZKA [M.B. Anielskiej], 7. GAJE WYŻNE [N.P.M z góry Karmel], 8. GUTA [Imieniu N.M.P.], 9. GŁĘBOKA [M.B. Bolesnej], 10. KIJÓW [N.M.P. Matki Kościoła], 11. KODYMA [M.B. z Lourdes], 12. KOZIATYN [M.B. Dobrej Rady {dawny}], 13. KOZIATYN [M.B. Dobrej Rady], 14. KŁYNOWE (Skotyniany) [M.B. Miłosierdzia], 15. LIPINA [Imienia Marii], 16. LWÓW [M.B. Gromnicznej], 17. LWÓW [M.B. Ostrobramskiej], 18. LWÓW [N.M.P. Matki Kościoła], 19. LWÓW [WNIEBOWZIĘCIA N.M.P.], 20. LWÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 21. MEREFA [M.B. Cudownego Medalika], 22. MUKACZEWO [Imieniu N.M.P.], 23. NADYBY [M.B. Bolesnej], 24. NIKOPOL [M.B. z La Salette i Antoniego], 25. NIŻANKOWICE [Trójcy Przenajświętszej], 26. NOWA BOROWA [M.B. Bolesnej], 27. NOWOSIÓŁKA [M.B. Ostrobramskiej], 28. OSYKOWO [M.B. Ostrobramskiej], 29. RAŁÓWKA (Radłowice) [M.B. z Lourdes], 30. SATANÓW [N.M.P. Matki Kościoła], 31. SKOLE [Siedmiu Boleści M.B.], 32. STRYŻAWKA [M.B. Bolesnej], 33. SZACHTARSK [M.B. Ostrobramskiej], 34. TWIERDZA [Matki Kościoła], 35. UŻGOROD [M.B. Anielskiej], 36. WEŁYKA BYJGAŃ [N.M.P. Заступниці], 37. WINNICA [M.B. Anielskiej], 38. ZARUDYŃCE [M.B. z Lourdes], 39. ŁANOWICE [Mikołaja]
Inne świątynie z duchowieństwem Diecezjalne / Lwowskie: 1. BALICE [Bronisławy], 2. BATIATYCZE [Jadwigi], 3. BAWORÓW [Wacława], 4. BEREŻANKA [Trójcy Przenajświętszej], 5. BIAŁOBOŻNICA [Piotra i Pawła], 6. BIAŁY POTOK [M.B. Częstochowskiej], 7. BISKOWICE [Jana Chrzciciela], 8. BOJANY [Jana Nepomucena], 9. BOLECHÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 10. BORKI WIELKI [Nawiedzenia N.M.P.], 11. BORYNIA [Rocha], 12. BRODY [Podwyższenia Krzyża], 13. BRZEŻANY [Piotra i Pawła], 14. BUCZACZ [M.B. Szkaplerznej (Wniebowzięcia N.M.P.)], 15. BUDANÓW (Budzanów) [Podwyższenia Krzyża], 16. BUKACZOWCE [Wszystkich Świętych], 17. BURDIAKOWCE [Narodzenia N.M.P.], 18. BURSZTYN [Trójcy Przenajświętszej], 19. BUSZCZE [Wniebowzięcia N.M.P.], 20. BŁOZEW [Wawrzyńca], 21. CENIAWA [Nawiedzenia N.M.P.], 22. CHMIELISKA [Podwyższenia Krzyża], 23. CHODORÓW [Wszystkich Świętych], 24. CHOROSTKÓW [Michała {kaplica}], 25. CHOROSTKÓW [Michała], 26. CHYRÓW [Wawrzyńca], 27. CZERESZ [Piotra i Pawła], 28. CZERNIOWCE [Michała], 29. CZERNIOWCE [Podwyższenia Krzyża], 30. CZERWONOGRAD (Krystynopol) [Zesłania D.Ś.], 31. CZYSZKI [Zesłania D.Ś.], 32. CZYŻKI [Michała], 33. CZYŻOWICE [M.B. Królowej], 34. DAWIDENY [Imieniu N.M.P.], 35. DAWIDENY [Róży], 36. DELATYN [Franciszka], 37. DOBROMIL [Przemienienia Pańskiego], 38. DOLINA [Narodzenia N.M.P.], 39. DOMAŻYR [Serca Jezusa], 40. DOROFIJÓWKA [Stanisława], 41. DRAGANÓWKA [M.B. Śnieżnej], 42. DUNAJÓW [Stanisława], 43. DYBIANKA [Podwyższenia Krzyża], 44. DĄBROWKA [Barbary], 45. GLINIANY [Ducha Świętego], 46. GLINICE (Gnojnice) [Narodzenia N.M.P.], 47. GRABOWNICA [Świętej Rodziny], 48. GRÓDEK [Podwyższenia Krzyża], 49. GWOŹDZIEC [Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i Antoniego], 50. GŁĘBOKA [M.B. Bolesnej], 51. HALICZ [Jakuba Strzemię], 52. HAŁUSZCZYŃCE [Jana Chrzciciela], 53. HOWYŁÓW [Zofii], 54. HUSAKÓW [Stanisława], 55. IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów) [Chrystusa Króla], 56. IWANO-FRANKOWE (Janów) [Trójcy Przenajświętszej], 57. JABLONÓW [Elżbiety], 58. JAMPIL (Prusy) [kaplica], 59. JAREMCZE [Jósefa Bilczewskiego], 60. JAREMCZE [Zygmunta Gorazdowskiego], 61. JAWORÓW [Piotra i Pawła], 62. JAZŁOWCE [Wniebowzięcia N.M.P. i Marceliny Darowskiej], 63. JELECHOWICE [Podwyższenia Krzyża ], 64. JEZIERNA [Józefa], 65. JEZUPOL [Wniebowzięcia N.M.P.], 66. JORDANÓWKA [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 67. KACZANÓWKA [Michała], 68. KAMIONKA BUSKA [Wniebowzięcia N.M.P.], 69. KAŁUSZ [Walentego], 70. KICMAŃ [M.B. Królowej], 71. KOCIUBIŃCE [Piotra i Pawła], 72. KOMARNIKI [Wniebowzięcia N.M.P.], 73. KOMARNO [kaplica], 74. KOPYCZEŃCE [Wniebowzięcia N.M.P.], 75. KORCZESZTY [Józefa], 76. KOROPIEC [Mikołaja], 77. KORSÓW [Antoniego], 78. KOSSÓW [Antoniego], 79. KOSÓW [M.B. Różańcowej {kaplica}], 80. KOSÓW [M.B. Różańcowej], 81. KOŁODZIEJÓWKA [Stanisława], 82. KOŁOMYJA [Ignacego Loyoli], 83. KOŁOMYJA [kaplica], 84. KRAKOWIEC [Jakuba], 85. KRASNE [Antoniego], 86. KRASNOILSK [Miłosierdzia Bożego], 87. KRUKIENICE [Mateusza], 88. KRYSOWICE [M.B. Fatimskiej], 89. KRZEMIENIEC [Stanisława], 90. KULIKÓW [Mikołaja], 91. KUROPATNIKI [Jana Chrzciciela], 92. KUTY [Serca Jezusa], 93. LIPNIKI [Nawiedzenia N.M.P.], 94. LIPÓWKA (Firlejów) [Stanisława], 95. LWÓW [Józefa {seminarium}], 96. LWÓW [Michała], 97. LWÓW [Miłosierdzia Bożego], 98. LWÓW [N.M.P. Matki Kościoła], 99. LWÓW [WNIEBOWZIĘCIA N.M.P.], 100. LWÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 101. MALECHÓW [Michała], 102. MEDENICE [Trójcy Przenajświętszej], 103. MIKULIŃCE [Trójcy Przenajświętszej], 104. MILEJÓW [Anny], 105. MIŻYNIEC [Wszystkich Świętych], 106. MKOŁAJÓW [Mikołaja], 107. MORSZYN [Miłosierdzia Bożego], 108. MOSCIŚKA [Jana Chrzciciela], 109. MOSCIŚKA [Michała], 110. MYŚLATYCZE [Katarzyny], 111. NADWÓRNA [Wniebowzięcia N.M.P.], 112. NASTASÓW [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 113. NAWARIA [Walentego], 114. NIŻANKOWICE [Trójcy Przenajświętszej], 115. NOWE MIASTO [Marcina], 116. NOWOSIELCE [Józefa], 117. NOWOSIÓLKI [Wincetego], 118. NOWOSIÓŁKA [M.B. Ostrobramskiej], 119. NOWY JARYCZÓW [Wszystkich Świętych], 120. NYZY [Trójcy Przenajświętszej], 121. OBERTYN [Piotra i Pawła], 122. OSTAPIE [M.B. Neustającej Pomocy i Wacława], 123. OTYNIA [Wniebowzięcia N.M.P.], 124. PALIKROWY [Świętej Rodziny], 125. PETRYKÓW [Piotra i Pawła], 126. PIOTROWCE [Antoniego], 127. PIOTROWCE [Przemienienia Pańskiego], 128. PNIKUT [Mikołaja], 129. PODHAJCE [Trójcy Przenajświętszej], 130. PODILLA (Sarnki Dolne) [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 131. PODKAMIEŃ [kaplica], 132. PODWOŁOCZYSKA [Zofii], 133. POHORCE [Świętej Rodziny], 134. POMORZANY [Wszystkich Świętych], 135. PORCHOWA [M.B. Królowej], 136. POWITNO [Mikołaja], 137. POŁUPANÓWKA [Józefa], 138. RADENICE [Wniebowzięcia N.M.P.], 139. RADOCHOŃCE [Mikołaja], 140. ROHATYN [Kaplica {sióstr prezentek}], 141. ROHATYN [Mikołaja], 142. ROZDÓŁ [M.B. Szkaplerznej], 143. RUDA SIELECKA [M.B. Fatimskiej], 144. RUDKI [Wniebowzięcia N.M.P.], 145. RYDODUBY [Wniebowzięcia N.M.P.], 146. SASÓW [Jana Chrzciciela], 147. SIEMAKOWCE [Przemienienia Pańskiego], 148. SIEMIANÓWKA [Marcina], 149. SKAŁA PODOLSKA [Wniebowzięcia N.M.P.], 150. SKAŁAT [Anny], 151. SKOLE [Siedmiu Boleści M.B.], 152. SKOMOROCHY [Wniebowzięcia N.M.P.], 153. SOKAL [Michała], 154. SOKOLNIKI [Jana Pawła II], 155. STARA SKWARZAWA [Ludwika], 156. STARA SÓL [Michała], 157. STARE PETLIKOWCE [Narodzenia N.M.P.], 158. STARY DOBROTWÓR [Stanisława], 159. STARY SAMOR [Mikołaja], 160. STARY SKAŁAT [Jakuba Strzemię], 161. STOJANÓW [Serca Jezusa], 162. STREPTÓW [Miłosierdzia Bożego], 163. STRUSÓW [Antoniego], 164. STRYJ [Narodzenia N.M.P.], 165. STRZAŁKOWICE [Wszystkich Świętych], 166. STRZELCZYSKA [Serca Jezusa i Maryi], 167. SUCHA DOLINA [Teresy], 168. SUSUŁÓW [Teresy], 169. SZCZERZEC [Stanisława], 170. SZEGINIE [Józefa], 171. SZUMSK [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 172. SŁOBODA (Stasiowa Wola) [Chrystusa Króla], 173. SŁOŃSK [Serca Jezusa], 174. TADANIE [Nawiedzenia N.M.P.], 175. TAMANOWICE [Serca Jezusa], 176. TARNOPOL [Miłosierdzia Bożego i M.B. Neustającej Pomocy], 177. TARNOPOL [Zmartwychwstania Pańskiego], 178. TARNORUDA [Stanisława], 179. TARTAKÓW [Michała], 180. TEREBLACZE [Piotra i Pawła], 181. TREMBOWLA [Kaplica {sióstr prezentek}], 182. TREMBOWLA [Piotra i Pawła], 183. TRYBUCHOWCE [M.B. Neustającej Pomocy], 184. TRZCIENIEC [Józefa], 185. TURKA [Wniebowzięcia N.M.P.], 186. TWIERDZA [Matki Kościoła], 187. TŁUMACZ [Anny], 188. UHNÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 189. UŚCIE ZIELONE [Trójcy Przenajświętszej], 190. WASZKOWCE [Wniebowzięcia N.M.P.], 191. WIELKI LUBIEŃ [M.B. Częstochowskiej], 192. WIELKIE MOSTY [Wniebowzięcia N.M.P. i Antoniego], 193. WIŻNICA [Piotra i Pawła], 194. WOJUTYCZE [Katarzyny], 195. WOROCHTA [Wniebowzięcia N.M.P.], 196. ZABŁOTÓW [Trójcy Przenajświętszej], 197. ZALIZCI (Załoźce) [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 198. ZASTAWNA [Piotra i Pawła], 199. ZELONY GAJ [Serca Jezusa], 200. ZIMNA WODA [M.B. Fatimskiej], 201. ZLOCZÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 202. ZŁOTKOWICE [Miłosierdzia Bożego], 203. ZŁOTY POTOK [Narodzenia N.M.P.], 204. ŁADYCZYN [Serca Jezusa], 205. ŁOPATYN [Niepokalanego Poczęcia N.M.P.], 206. ŁOSIACZ [Antoniego], 207. ŁOSZNIÓW [Jana Kantego], 208. ŁUŻANY [Narodzenia N.M.P.], 209. ŻEREBKI [Piotra i Pawła], 210. ŻURAWNO [Nawiedzenia N.M.P.], 211. ŻYDACZÓW [Wniebowzięcia N.M.P.], 212. ŻÓŁKIEW [Wawrzyńca]
Diecezje, obwody i rejony
Status
Sanktuaria
Przynależność i stan
Duchowieństwo
Wezwanie
Wiek
Materiał budowlany
Internet
Kościoły i kaplice Ukrainy
Strony rozdziału «Katedry, Kościoły i kaplice / Czerniowiecki obw.» umieszczone 437 291 razy
© 2014-2019 Biskup Marian Buczek (Charków - Lwów)  &  Igor Sedelnyk (Lwów)