Костели і каплиці України. Головна сторінка

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Головна сторінка: 2756

2012 ЛввmКРАСНОЇЛЬСЬК [Божого Милосрдя] - Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.

Поселення вперше згадано в грамоті молдавського господаря Олександра Доброго у 1431 році. 1696 року нижню частину села придбав шляхтич О. Їльський, прізвище якого досі збереглося у назві Красноїльська. Верхня ж частина називалась Красно Путна. Красноїльськ як селище міського типу виник 1968 року, коли об'єднали ці два сусідніх села. У 1913 році у цих двох селах проживало майже дві сотні католиків латинського обряду. Каплицю у Красно Путній, збудовану, ймовірно, 1924 року, було закрито радянською владою у 1940 році, а 1991 року її знищили, спорудивши на її місці православну церкву. Тривалий час місцеві римо-католики збирались на Служби Божі у каплиці, облаштованій у приватному будинку Анни Соколовської ... » » »

17.09.2017 ХрЗtfПолтава: храмове свято, введення настоятеля та миропомазання

У неділю, 17 вересня 2017 року парафія у Полтаві відзначила храмове свято Воздвиження Хреста Господнього, перенесене з 14 вересня. Урочисту Літургію очолив ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Станіслав Широкорадюк OFM ... На початку Літургії новий настоятель парафії о. Ципріан Чоп ОМІ зложив визнання віри перед єпископом Станіславом ... Під час Служби Божої шестеро парафіян прийняли Таїнство християнської зрілості – Миропомазання ... » » »

16.09.2017 ЛцкtfОсвячення дзвону у Вараші на Рівненщині

Надзвичайно радісною подією 16 вересня 2017 року ознаменувалась річниця освячення наріжного каменю костелу парафії Успіння Пресвятої Богородиці у Вараші на Рівненщині, здійсненого 17 вересня минулого року. Було урочисто освячено церковний дзвін, який парафії подарував громадянин Польщі Міхал Дуч. З цієї нагоди у тимчасовій каплиці Божого Милосердя на території будівництва майбутнього храму відправили Святу Месу ... » » »

201? ЛцкmВАРАШ (Кузнєцовськ) [Божого Милосердя] - міста, Рівненська обл.

У зв'язку із будівництвом Рівненської атомної електростанції 1973 року на місці колишнього села Вараш, яке згадується у документах з 1776 року, було засноване поселення та назване Кузнєцовськ. У 1984 році воно отримало статус міста обласного значення. 19 травня 2016 року було перейменоване на Вараш. Проживає тут близько 40 тисяч мешканців. Ще у 90-х роках минулого століття в одній із квартир багатоповерхового будинку було облаштовано каплицю, в якій оо.-паллотинами відправлялась Служба Божа кожної неділі ... » » »

11.09.2017 КвЖtfЗустріч у Житомирі Конференції вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя

У понеділок, 11 вересня 2017 року в монастирі ордену Братів Менших в парафії св. Яна з Дуклі у Житомирі Євхаристією, яку очолив міністр провінції св. Архангела Михаїла ордену о. Даниїл Ботвіна OFM, розпочалась зустріч Конференції вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя. Було обрано її керівний орган, до складу якого увійшли його голова бр. Блажей Суска OFM Cap, заступник - о. Даниїл Ботвіна OFM, консультанти о. Юзеф Кухарчик OCD, бр. Станіслав Кава OFM Conv, о. Павло Вишковський OMI та секретар о. Юстин Міщенко OSPPE ... » » »

16.09.2017 ХрЗtfНікополь на Дніпропетровщині: відпуст та ювілей з'явлень Марії в Ля Салет

У суботу, 16 вересня 2017 року парафіяльна спільнота Матері Божої Салетинської та св. Антонія Падуанського у Нікополі на Дніпропетровщині відзначила відзначила своє храмове свято та 171-річний ювілей з’явлення Марії, Матері Ісуса, в Ла Салет ... Привітати зі святом нікопольських католиків прибули представники духовенства Української Православної Церкви Київського патріархату на чолі з о. Меркурієм та душпастирі ордену Отців Місіонерів Матері Божої з Ля Салет із парафій св. отця Піо з П’єтрельчини у Запоріжжі та Успіння Пресвятої Діви Марії у Кривому Розі ... » » »

19.09.2017 ЛввfЗ висоти пташиного польоту костел Усікновення св. Йоана Хрестителя у Самборі на Львівщині.
19.09.2017 13:09. Місце події: УКРАЇНА / Львівська обл.; Рубрики і підрубрики: ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Храми; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Парафіяльні / Інші; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Інші публікації; Тип матеріалів: Фотознімки
14.09.2017 ЛцкtfДубно на Рівненщині: ювілейний відпуст Воздвиження Хреста та ще два ювілеї

Друге храмове свято, відзначене 14 вересня 2017 року в костелі св. Йоана Непомуки і Євхаристійного Дива у Дубні на Рівненщині, було особливо урочистим, адже саме двадцять років тому тодішній Апостольський адміністратор Луцької дієцезії митрополит Львівський архієпископ Мар'ян Яворський на знак подяки за вцілілий хрест із колишнього костелу надав місцевій парафії другий відпуст Воздвиження Хреста Господнього. А п’ять років тому Ростислав та Емілія Шегери подарували храму великий місійний хрест, який встановили на костельній площі. І, нарешті, десять років тому парохом дубенської парафії став отець Гжегож Оважани ... » » »

16.09.2017 КвЖtfСвято Воздвиження Хреста та освячення Хреста в Олевську на Житомирщині

Колишній Апостольський адміністратор Київсько- Житомирської дієцезії ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський 16 вересня 2017 року в парафії Воздвиження Хреста Господнього в Олевську на Житомирщині освятив новий Хрест, встановлений на подвір'ї храму, очолив Богослужіння з нагоди престольного свята та виголосив принагідну проповідь ... » » »

17.09.2017 ЛввtfРВідпуст в санктуарії Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині

У неділю, 17 вересня 2017 року в санктуарії Святого Хреста в Берездівцях на Львівщині відбувся щорічний парафіяльний відпуст. Літургію очолив єпископ Мар'ян Бучек, котрий у проповіді нагадав вірним про значення Хреста Христа у нашому повсякденному житті та заохотив їх заносити наші прохання до Ісуса через Марію так, як це зображено на образі, який вшановується у цьому санктуарії ... » » »

Костели і каплиці України
«Головна сторінка» порталу була завантажена 1 918 024 разів
© 2014-2017 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)