Костели і каплиці України. Головна сторінка

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ    ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Катедри, костели і каплиці / Головна сторінка: 2908

06.09.2014 ЛввvВідеорозповідь про стан та відновлення храму у Гусятині на Тернопільщині
06.09.2014 14:37. Місце події: ЗАХІД / Тернопільська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Храми, 2. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння, 3. БОГОПОСВЯЧЕНІ ЧОЛОВІКИ / Францисканці... / Бернардини, OFM; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Богопосвячені чоловіки / Джерела / ofm.org.ua; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Відео

Трагічний стан костелу св. Антонія та монастиря францисканців-бернардинів у Гусятині Тернопільської області, збудованих ще у першій чверті XVII століття, просто валить з ніг, проте додає оптимізму радісно-францисканський підхід до справи їх відновлення о. Михайла ... » » »

04.09.2014 ЛввВідновлення Дунаївських зустрічей на Львівщині
05.09.2014 16:04. Місце події: ЗАХІД / Львівська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Зустрічі, реколекції, 2. ЦЕРКВА І… / Наука, 3. ЦЕРКВА І… / Мистецтво, 4. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / rkc.lviv.ua; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

4 серпня 2014 року в парафії св. Станіслава єп. мч. у Дунаєві Львівської області відбулись відновлені після понад півтисячорічної перерви так звані Дунаївські зустрічі, які цього разу були присвячені християнському гуманізму у XXI столітті. Святу Месу для їх учасників очолив Апостольський нунцій в Бурундії архієпископ Войцех Залуський, котрий також виголосив проповідь. Від імені архієпископа Мечислава Мокшицького присутніх привітав директор Львівського теологічного інституту ім. св. Йосифа Більчевського о. Яцек Ульяш ... » » »

05.09.2014 UAaВладика Ян Собіло вважає, що потрібно оголошувати військовий стан та молитись за навернення Росії
05.09.2014 10:27. Місце події: УКРАЇНА; Рубрики і підрубрики: 1. ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Війна, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Архіпастирі України / Особи / Собіло Я., єп., 3. Церковні джерела / Дієцезіальні / radiomaria.org.ua, facebook.com/798883410204015; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Інтерв'ю, промови; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Аудіо

У програмі «Архіпастир відповідає» на радіо 'Марія' єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло у надзвичайно відвертому інтерв'ю поділився власними переживаннями відносно ситуації на сході України: 'Чому одна частина України воює, а інша сидить по кабаках і наспівує всім відому пісеньку про Путіна 'ла,ла, ла', обзиваючи Президента РФ?! Ми нічого не доб'ємося, окрім ще більшої агресії! Він буде ще більше мститися! Коли українці вже нарешті зрозуміють Фатімські об'явлення Богородиці Діви? Треба молитися за РФ, а не сміятися з неї! ...' » » »

02.09.2014 UAЄпископ Ян Собіло - про складну ситуацію на сході України
02.09.2014 09:06. Місце події: УКРАЇНА; Рубрики і підрубрики: 1. ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Війна, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Архіпастирі України / Особи / Собіло Я., єп., 3. Церковні джерела / Дієцезіальні / credo.pro; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Інтерв'ю, промови; Тип матеріалів: Тексти

Ситуація на сході України у зоні воєнних дій є важкою для тамтешньої Церкви. Багато католиків, шукаючи для своїх сімей безпеки, змушені залишити свої домівки, ховаючись у близьких і знайомих на теренах, не охоплених бойовими діями. Серед цивільного населення, на жаль, багато смертей, а відправлення Літургій у багатьох місцях практично неможливе. Про те, як спільнота католиків радить собі там у такій складній ситуації, розповідає єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло: «Переживаємо у нашій Харківсько-Запорізькій дієцезії, охопленій воєнними діями, важкі часи» ... » » »

30.08.2014 ЛцкvВідеорозповіді про костели у Дубровиці та Сарнах на Рівненщині
01.09.2014 16:11. Місце події: ЗАХІД / Рівненська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Інше, 2. ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Храми, 3. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння, 4. БОГОПОСВЯЧЕНІ ЧОЛОВІКИ / Паллотини, SAC; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Богопосвячені чоловіки / Джерела / sac-ua.info, facebook.com/213063145395683; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Статті, розповіді; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Відео

Дубровицький костел св. Йоана Хрестителя на Рівненщині, неначе кінотеатр, що не лише повертає в часі, але й пропонує переглянути фільм, відзнятий кращими режисерами XVIII століття ... Останнім часом за ремонт храму взявся о. Владислав Лукасевич SAC, який є настоятелем та організатором життя парафії вже багато часу. Плодом його праці є новий дах костелу ... Сарненський костел Преображення Господнього Рівненської області — це не тільки яскравий приклад конструктивізму в архітектурі ... » » »

10.08.2014 ЛцкВідпуст та освячення дзвону у Сарнах на Рівненщині

У неділю, 10 серпня 2014 року ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський очолив відпустові урочистості в костелі Преображення Господнього у Сарнах Рівненської області, перенесені з 6 серпня, та освятив дзвін, подарований сім’єю Горошкевичів та колишніми парафіянами Гути Степанської. Владиці співслужили настоятель парафії о. Владислав Лукасевич SAC, рівненський декан о. Владислав Чайка та інші священики Луцької дієцезії ... » » »

31.08.2014 МкчРХрамове свято у Перечині на Закарпатті

У неділю, 31 серпня 2014 року в парафії св. Августина у Перечині на Закарпатті, яку обслуговують отці-місіонери (згромадження Отців Місіонерів св. Вікентія де Поля), вшанували її покровителя. Відпустова Свята Меса, очолена єпископом-емеритом Харківсько-Запорізьким Мар'яном Бучеком, відбулась не в парафіяльному храмі, а на території біля костелу, оскільки його дах перебуває у стані капітального ремонту/ В урочистості взяли участь не тільки місцеві священики, але й оо.-місіонери зі Словаччини та Буковини ... » » »

1997 - 1998 КмПМАЛІ КРУШЛИНЦІ [Святого Духа] - Вінницький р-н, Вінницька обл.

Назва поселення пішла від назви сусіднього села Великі Крушлинці, яке заснували раніше (вперше згадується 1777 роком). Утворена від старослов'янської лексеми «круша» (крушець) — руда. Вперше у документах Малі Крушлинці датуються 1797 роком. Станом на 1901 рік в селі чверть населення становили католики, вони мали свою каплицю, до якої доїжджав священик. Каплиця у Малих Крушлинцях не збереглась. У 1997-1998 роках тут було збудовано завдяки зусиллям Степана Пушкара мурований костел, який 6 червня 1998 року освятили ... » » »

1904 КмППЕЧЕРА [Андрія Боболі] - Тульчинський р-н, Вінницька обл.

Назва селища походить від печерних ходів, які служили сховищем для його мешканців від постійних нападів ворогів. У документах вперше згадується 1580 роком. У XVIIст. турецький султан подарував ці землі молдовському господарю Дуке, котрий у містечку Печера побудував свою резиденцію. Повернув Печеру син Богдана Хмельницького - Юрій. Нині це село з чисельністю мешканців лише трохи більшою за тисячу, а римо-католиків у ньому разом із сусідніми селами близько сотні. Місцевий поміщик Ян Свєйковський на початку ХІХст. спорудив у Печері дерев’яну каплицю ... » » »

24.08.2014 ХрЗСвяткування Дня Незалежності України у костелі в Сумах
28.08.2014 11:56. Місце події: СХІД-ПІВДЕНЬ / Сумська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Державні та суспільні свята, 2. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Парафіяльні / catholic.sumy.ua, facebook.com/ecclsumy; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У неділю, 24 серпня 2014 року у костелі Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Сумах місцеві віряни відзначили День Незалежності України молитвою, історичними розповідями, піснями, музикою і віршами, а також святковим частуванням. А напередодні у Сумах пройшла наймасовіша вишиванкова хода за всю історію міста ... » » »

Костели і каплиці України
«Головна сторінка» порталу була завантажена 1 973 870 разів
© 2014-2017 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)