' Комунікат Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України. Заохочення до молитви і посту в намірі миру та за жертви війни на сході України | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2015 / Січень: 38
Фільм
«ХХ сторіччя
Кароля Войтили»
31.01.2015 КвЖт В Інституті релігійних наук св. Фоми Аквінського у Києві відсвяткували день покровителя
31.01.2015 Лвів День богопосвяченого життя в санктуарії у Більшівцях на Івано-Франківщині
30.01.2015 КвЖт Житомир: День вдячності за життя, посвячене Богу
29.01.2015 КмПд Як єпископ Дубравський у Мацьківцях на Хмельниччині колядував
29.01.2015 ХрЗп У Харкові при катедрі відкрили Соціальний центр «Caritas-Spes»
29.01.2015 Лвів Деканальний день зосередження духовенства у Гусятині на Тернопільщині
29.01.2015 ОдСм Р Видано інформатор Одесько-Сімферопольської дієцезії станом на 2015 рік
28.01.2015 UA А Комунікат Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України. Заохочення до молитви і посту в намірі миру та за жертви війни на сході України
28.01.2015 Лвів Р Ювілей кардинала Яворського
25.01.2015 КвЖт Молебень за єдність християн у Бердичеві на Житомирщині
1 2 3 4

Комунікат Конференції
Римсько-Католицьких Єпископів України.
Заохочення до молитви і посту
в намірі миру та за жертви війни на сході України

  28, Січень, 2015   Пастирський лист, звернення 30.01.2015 12:09

„О Господи, почуй мій голос!
Хай Твої вуха будуть уважні
до голосу благання мого!” (Пс 130, 1-2)

Дорогі Брати в священстві та Особи Богопосвяченого Життя! Улюблені Брати і Сестри!

Слова 130 Псалму, якими розпочинаємо сьогоднішнє слово, є заохоченням, щоб ми слідом за псалмоспівцем благали голосом великого прохання про припинення війни і відновлення миру в Україні.

Ми це робимо у солідарності з родинами, в яких чути голос розпачу, що виходить з глибини страждання, яке принесла в їхнє життя війна. Ми це робимо затримуючись над тисячами могил, які приховують жертви не лише військових, але й цивільних людей. Ми кличемо до Бога, затримуючись біля поранених та покалічених, яким війна забрала радість і надію щасливого майбутнього.

Безпомічні перед війною, яка триває, ми можемо лишень благати голосом людей віри і поставою спільноти, що плекає навчання Апостола Павла, який в Посланні до Галатів закликає: „Носіте тягарі один одного й тим робом виконаєте закон Христа” (Га 6,2). Образи війни, які ми отримуємо з допомогою мас-медіа, показують масштаб її наслідків. Знищене летовище, розбомблені будинки, сумні обличчя людей і тривожні погляди не можуть залишити нас байдужими. Адже це важкий тягар життя наших братів і сестер. Ми не можемо цього не помічати, не можемо залишатися байдужими, дивлячись на їхнє страждання. Тому у черговий раз закликаємо молитися за мир, про зміну ворожого ставлення, яке підтримує збройний конфлікт. Без неустанної молитви ми не досягнемо миру і добробуту в країні. Чи ж слова Божого Сина: „Просіть, і вам дасться; шукайте, і знайдете; стукайте, і вам відчинять. Кожний бо, хто просить, одержує; той, хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють” (Лк 11,9-10) не є підказкою самого Бога, що потрібно чинити? Отже, якщо віримо в силу Провидіння, то перебуваймо на молитві, неустанно повторюючи благальний заклик записаний в Суплікаціях: „Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас”, а також „Від мору, голоду, вогню і війни, врятуй нас Господи”. Нехай цей благальний спів об’єднає нас в кожній парафії і стане голосом спільноти Церкви, яка прагне миру і благословенного часу пробачення взаємних кривд.

З турботою і тривогою за майбутнє, просимо, щоб щоденно, на завершення св. Меси, перед благословенням співати Суплікації, а в неділю і свята чинити це перед виставленими Пресвятими Дарами у поєднанні з Коронкою до Божого Милосердя. Таким чином ми станемо схожими на Мойсея, який простягав свої руки до Бога, коли Вибраний Народ боровся з амалекітянами. У той час його витривала постава принесла перемогу добра над злом. Сьогодні ми повинні зайняти його місце і бути витривалими, адже лише таким чином зможемо випросити дар миру.

В понеділок, у Свято Стрітення Господнього, ми посвятимо громничну свічку, яку згідно з традицією запалюємо в моменти великої небезпеки і біля помираючих. Нехай ця свіча палає в домах і біля вівтарів наших святинь як знак часу. В родинах запалюймо її під час щоденної спільної молитви і тоді, коли будемо молитися за полеглих, покалічених і про відвернення війни. У храмах запалюймо її під час молитви Суплікаціями. В цьому символі громниці буде з нами Матір Божого Сина, Цариця Миру, яка народила для нас Світло Світу і Князя Миру.

Пожертвуймо також 2 лютого черговий день посту, щоб наші очі побачили визволення від нещастя, а кожен житель України дочекався миру.

З вдячністю за молитву і взаємну турботу, а також за кожен жест доброзичливості до тих, кого торкнулася трагедія війни, прикликаючи заступництва наших святих Покровителів і посередництва Матері Божого Сина, з серця благословимо: В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

+ Мечислав Мокшицький,
митрополит Львівський,
Голова Конференції Єпископату України,
Львів, 28.01.2015р.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Боже, прислухайся до голосу нашої молитви, яку заносимо сьогодні від імені всього народу, що страждає внаслідок триваючої війни і будь уважним до голосу нашого благання, бо Ти Князь Миру.

1. Молімося за Папу Франциска, щоб його турботу про мир у світі і осуд усякого зла, почула кожна людина на землі. Тебе просимо.

2. Молімося за людей, які ведуть боротьбу від імені нас усіх за правду, добро і справедливість, щоб підтримані нашою молитвою, вони вистояли у доброму ділі. Тебе просимо.

3. Молімося за людей, які прагнучи добра, зустріли на своєму шляху ненависть, яка принесла їм фізичні страждання, щоб повертаючись до здоров’я та вільного життя, вони пробачили усім, хто став причиною цих страждань. Тебе просимо.

4. Молімося за тих, хто чинить зло, щоб вони зрозуміли, що підняли руку на своїх земляків, сусідів і друзів, і стали на шлях розкаяння, благаючи прощення провин. Тебе просимо.

5. Молімося за померлих з наших родин і загиблих під час цієї війни, щоб у єдності зі святими вони очікували славного воскресіння. Тебе просимо.

6. Молімося за нас і нашу Батьківщину, щоб ми, формуючи в собі дорогу правди, справедливості, солідарності і миру, вчинили її образом тих цінностей, яких так сильно прагнемо. Тебе просимо.

Всемогутній Боже, прийми молитву Церкви на Україні, яка благає Тебе прагненням справедливості, і допоможи нам, щоб ми не лише прагнули, але й могли жити згідно з цим прагненням. Просимо про це через Христа, Господа нашого. Амінь.

ДО ДУШПАСТИРСЬКИХ ОГОЛОШЕНЬ

Відповідно до почутого на початку св. Меси слова наших Пастирів, звертаюся до вас, брати і сестри, з заохоченням і гарячим проханням, щоб ми не залишилися байдужими до заклику Єпископів. Нехай завтрашній день буде добровільним днем посту, який ми пожертвуємо в намірі миру та швидкого завершення війни. Нехай не бракне нам також часу на Службу Божу у будні дні, а в родинах збираймося на спільній молитві, запалюючи громничну свічку, адже переживаємо важкі часи і вже багато людей втратило своє життя, захищаючи найвищі цінності.

Останні публікації за рубрикою: ЦЕРКВА І… / Держава, суспільство / Війна: 1) 21.11.2018 «Комунікат Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку щодо Місії в Україні цієї Дикастерії відносно проекту «Папа для України»»; 2) 03.11.2018 «Меси за померлих на цвинтарі Луцька і меморіалі Харкова»; 3) 14.04.2018 «Харківська катедра: Свята Меса за воїнів, загиблих в АТО»; 4) 02.04.2018 «Молись за Україну. У Харкові освятили Хрест 15-го стояння Всеукраїнської Хресної дороги»; 5) 10.03.2018 «Від костелу до катедри. Хресна дорога вулицями Житомира за мир в Україні»; 6) 23.02.2018 «У Бастовій Рудні на Житомирщині прощались із загиблою в зоні АТО медсестрою Сабіною Галицькою»; 7) 10.02.2018 «Запорізькі поляки подарували дітям загиблих бійців душевне свято»; 8) 06.02.2018 «Начнется с Польши: на Западе озвучили сценарий масштабной войны России с Европой»; ...
Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю: 1) 07.08.2019 «П'ятнадцятиріччя консекрації санктуарію Бога Отця Милосердного у Запоріжжі»; 2) 30.07.2019 «Звернення єпископа В. Кривицького до Президента В. Зеленського з приводу храму св. Миколая в Києві»; 3) 25.05.2019 «Пастирський лист Конференції єпископату РКЦ в Україні на ІІІ Тиждень виховання «Тато вдома»»; 4) 16.05.2019 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Мар'яна Бучека про сім'ю та інше»; 5) 30.04.2019 «Вітання з нагоди обрання на посаду Президента України Володимира Зеленського»; 6) 21.04.2019 «Великоднє привітання єпископа Віталія Скомаровського»; 7) 21.04.2019 «Пасхальні вітання єпископа Броніслава Бернацького»; 8) 21.04.2019 «Вітання на Пасху єпископа Антала Майнека OFM»; ...
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2015 / Січень» завантажені 669 356 разів
© 2014-2019 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)