Костели і каплиці України. Пастирський лист єпископа Станіслава Падевського
Українська Русский Polski
Костели і каплиці України Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ   ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Події, документи і публікації / Архіпастирі України: 362

05.05.2002 ХрЗtА Пастирський лист єпископа Станіслава Падевського
29.03.2002 ЛввtАПастирське слово кардинала Яворського
25.01.2002 ЛввtАЗапрошення кардинала Яворського на молитву за мир та злагоду
14.09.2001 U AtАЗаява Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України
31.05.2001 ЛввtfАСлуга Божий архієпископ Йосип Більчевський
14.12.2000 ЛввtАСлово архієпископа Яворського з нагоди смерті кардинала Любачівського
13.12.2000 ЛввtНа закінчення Великого Ювілею 2000 року Різдва Христового
30.11.2000 ЛввtАПідтвердження візиту Святішого Отця Йоана Павла II в Україну
21.01.2000 КвЖtАВітальне слово архієпископа Яворського до учасників зборів у Києві, присвячених Року Великого Ювілею
25.12.1999 ЛввtАПромова архієпископа Яворського на відкритті Ювілейного Року у Львівській катедрі
1 2 3 ... 33 34 35 36 37
Пастирський лист
єпископа Станіслава Падевського
Місце події: УКРАЇНА / Харківська обл.; Рубрики і підрубрики: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Призначення, звільнення, введення; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Архіпастирі України / Особи / Падевський С., єп.; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Пастирські листи, звернення; Тип матеріалів: Тексти
 05, Травень, 2002 Пастирський лист, звернення05.05.2002 12:00
Єп. С. Падевський
Єп. С. Падевський

Дорогі брати і сестри ввіреної мені з Божої волі новоутвореної Харківсько-Запорізької дієцезії!

Дозвольте мені скерувати до вас мої щирі й сповнені турботи вітання, які плинуть з даної нам Богом і об'явленої Ісусом Христом віри. Господь Ісус - наш єдиний Спаситель - оживляє всіх нас одним духом і єднає в одну Святу Церкву. Він, Великий Пастир, довіряє слабким людям бути пастирями у Його вівчарні. Церква є переданням того, що Божественне, через те, що людське, вона - інструмент єдності Бога з людьми, знак і знаряддя єдності, вселенськості й універсальності.

Ми всі служимо Божій Церкві, тільки кожен по-своєму, реалізуючи власні завдання чи то в сім'ї, чи на роботі, чи на будь-якому іншому місці. Служіння єпископів і священиків скероване на те, щоб Церква завдяки Божій благодаті щоразу повніше ставала для всім знаком спасіння (КК 1, 48). їхнім завданням є годувати народ Словом Божим, з любов'ю і милосердям пасти Божу вівчарню.

Наш улюблений Святіший Отець Йоан Павло II після паломництва в Україну ще більше полюбив наш край і його людей. Для новоутвореної Харківсько-Запорізької дієцезії він вирішив покликати мене і послати до вас вашим дієцезіальним єпископом, у східну частину цього улюбленого краю, цієї стражденної землі, яка має багату й трагічну історію.

Дорога мого пастирювання веде з Кам'янця-Подільського у центральній Україні через Львів на західній Україні до Харкова і Запоріжжя - у східній частині України, яка близька моєму серцю, бо з 1995 року я мав змогу пізнати її ближче як єпископ-помічник Кам'янець-Подільської дієцезії, до якої тоді належали ці терени.

Під час візиту в Україну Святіший Отець згадав видатного представника філософської думки України Григорія СКОВОРОДУ, який прагнув навчити мудрості жителів цієї землі і вчив, що 'щастя є в нас, а не поза нами, і полягає воно у святості серця. Там, у серці, ми відкриємо Божу Волю', та 'що щастя полягає в тому, щоб цю волю виконувати'. У цьому дусі виконання Божої Волі я й розпочинаю єпископське служіння на цій землі, що її цей мандрівний філософ у XVIII столітті сходив від села до села, від містечка до містечка, щоб проповідувати істину. Ми матимемо нагоду повертатися до християнського минулого, щоб вчитися мудрості життя на кожен день.

Повторюю за св. Августином з африканської Гіппони: 'Для вас я - єпископ, а з вами - християнин'. Перше - це великий тягар для мене; друге - це ваша доброзичливість і допомога, про яку прошу, щоб ми разом несли тягарі.

Повторюю також за сучасним єпископом з Європи фон ГАЛЛЕНОМ з Мюнстера: 'Приходжу до вас з правдою на вустах, з благословенням у долонях і з любов'ю в серці'. Мені пригадуються також слова екуменічної пісні, що Христос не є ані з Заходу, ані зі Сходу, ані з Півдня, ані з Півночі, Він нас єднає; у Ньому збігаються вектори всіх сторін світу. Ми настільки є Церквою, наскільки 'ми є в Христі'. Церква - це спільнота любові, такої любові, якою нас полюбив Христос.

Щиро вітаю всіх людей праці - тих, хто працює фізично й інтелектуально; особливо щирою думкою обіймаю хворих і стражденних. З почуттями визнання і вдячності думаю про людей похилого віку, які змогли зберегти віру і вірність Богові та зуміли передати цей скарб своїм дітям і онукам.

Молитвою і серцем обіймаю тих, життя яких брутально обірвалося тільки тому, що вони любили Бога і людей, їхня життєва жертва не пропала даремно. Нехай Господь винагородить їх Небом і вічним щастям у гроні мучеників за їхній героїзм, нехай вислухає молитви дітей мучеників!

Вітаю батьків, молодь і дітей. Прошу всіх вас, помоліться за мене Господу, щоб я виправдав ваші надії та очікування у Божій справі, щоб міг бути 'всім для всіх'.

З турботою і тривогою, але також і з надією думаю про молодь, студентів і школярів, про дітей, яким не давали змоги пізнати Бога і забороняли приходити до Ісуса. На початку третього тисячоліття нам треба помножити зусилля, щоб проторувати дорогу до Бога для тих, хто Його шукає.

Вітаю братів православних, всіх християн, людей інших конфесій та всіх людей доброї волі.

На дорогу мого пастирювання я ступаю наповнений вірою, як Авраам після того, як його обрав Бог. Живу надією, що і я зустріну на цій дорозі доброзичливого Киринеянина і добру Вероніку. Твердо вірю, що мене супроводжуватиме вірна Мати Ісуса, а понад усе вірю, що у Хресті Христовім є місце для кожного з нас і що тільки Він нікого не обманює, бо є знаком і дверима спасіння, який провадить до воскресіння. Дивлюся на цю дорогу з незламною довірою і надією, спираючись не на власні сили, а на довіру до Ісуса.

За Святішим Отцем повторюю: 'Не бійтеся прийняти Христа', - відкрийте Йому двері ваших сімей, ваших сумлінь, ваших сердець. Нехай Ісус Христос зішле Святого Духа, щоб Він очистив гріховне, зміцнив слабке і допоміг нам жити і перемагати в дорозі, яка веде до воскресіння.

Щодня молюся за вас і з нетерпінням чекаю того дня, коли Господь дозволить мені особисто зустрітися з вами, щоб почати спільну працю, що її хочу прийняти з допомогою Божої Матері, силою Божої Святої волі і благодаті - Отця і Сина і Святого Духа.

Ваш єпископ Станіслав Падевський
Львів, 5 травня 2002р.
VI Великодня Неділя

Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Призначення, звільнення, введення: 1) 31.05.2016 «Папа призначив Апостольського адміністратора в Київсько-Житомирську дієцезію»; 2) 14.08.2014 «Привітання Єписпопів РКЦ новому Митрополиту Онуфрію»; 3) 01.06.2014 «Єпископ Станіслав Широкорадюк взяв участь в інтронізації екзарха Харківського»; 4) 29.05.2014 «Два крила, дякуючи яким Церква летить, розвивається і працює»; 5) 29.05.2014 «ІНГРЕС ЄПИСКОПА СТАНІСЛАВА ШИРОКОРАДЮКА OFM В ХАРКОВІ»; 6) 29.05.2014 «Проповідь єпископа Станіслава Широкорадюка під час інгресу»; 7) 29.05.2014 «Вітальне слово архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди інгресу єпископа Станіслава Широкорадюка»; 8) 29.05.2014 «Слова привітання єпископа-сеньйора Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’яна Бучка»; 9) 25.05.2014 «Подячна Євхаристія у Києві за архіпастирське служіння єпископа Станіслава Широкорадюка»; 10) 25.05.2014 «Подячна Свята Меса у Харкові за єпископське служіння владики Мар'яна Бучека»; 11) 17.05.2014 «УРОЧИСТЕ ВВЕДЕННЯ ЄПИСКОПА ВІТАЛІЯ СКОМАРОВСЬКОГО ДО ЛУЦЬКОЇ КАТЕДРИ»; 12) 16.05.2014 «П'ятирічний ювілей інгресу єпископа Мар'яна Бучека у Харківській катедрі»; 13) 15.05.2014 «Відпуст св. Софії у Житомирській катедрі»; 14) 04.05.2014 «Подячна Свята Меса єпископа Станіслава Широкорадюка у Луцькій катедрі»; 15) 24.04.2014 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископів Широкорадюка та Скомаровського щодо нових призначень»; 16) 12.04.2014 «Інтронізація греко-католицького архіпастиря в Одеській катедрі»; ...
ФІЛЬМИ І КНИГИ
1
2345
ЄПИСКОПИ-ОРДИНАРІЇ
123456
ЄПИСКОПИ-ПОМІЧНИКИ
12345
ЄПИСКОПИ-ЕМЕРИТИ
1234
КАТЕДРИ, СПІВКАТЕДРИ
1
23456789
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2000-2009 РОКИ / 2002» були завантажені 399997 разів
© 2014-2017 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)