Костели і каплиці України. Проповідь кардинала Яворського на похороні єпископа Ольшанського
Українська Русский Polski
Костели і каплиці України Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ   ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Події, документи і публікації / Редакція / Авторський матеріал: 566

25.02.2003 КмПtА Проповідь кардинала Яворського на похороні єпископа Ольшанського
21.02.2003 ЛввtАЗвернення кардинала Яворського 'З турботою про майбутніх священиків'
21.01.2003 ЛввtАЗвернення Львівських єпископів з нагоди 5-ї річниці іменування кардиналом митрополита Яворського
16.01.2003 ЛввtАВітальний лист Львівському митрополиту кардиналу Яворському
24.12.2002 ЛввtАВирази співчуття Президенту та Прем'єру України з приводу авіакатастрофи
27.07.2002 ЛввtАЛист кардинала Яворського Президенту України Леоніду Кучмі з приводу авіаційної катастрофи у Львові
27.07.2002 ЛввtАВідозва кардинала Яворського до священиків та мирян Львівської архідієцезії РКЦ з приводу авіаційної катастрофи у Львові
07.07.2002 КвЖtАПастирський лист єпископа Яна Пурвінського
04.07.2002 ЛввtАЗвернення Глави УГКЦ та Львівського архієпископа РКЦ до всіх людей доброї волі
05.05.2002 ХрЗtАПастирський лист єпископа Станіслава Падевського
1 2 3 ... 52 53 54 55 56 57
Проповідь кардинала Яворського
на похороні єпископа Ольшанського
Місце події: УКРАЇНА / Хмельницька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Смерть, похорон, 2. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Молитва за померлих, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Архіпастирі України / Особи / Яворський М., кард.; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Пастирські листи, звернення; Тип матеріалів: Тексти
 25, Лютий, 2003 Пастирський лист, звернення25.02.2003 12:00
Кардинал М. Яворський
Кардинал М. Яворський

Дорогі Брати й Сестри, учасники урочистого похорону блаженої пам'яті єпископа Яна ОЛЬШАНСЬКОГО!

Recessit Pastor noster – відійшов наш пастир. Ці слова промовляє Церква про Ісуса Христа у Страсну Суботу, визнаючи, таким чином, що відійшов до Бога наш Господь, який є пастирем. Сьогодні ми застосовуємо ці слова до пастиря, який був єпископом цієї дієцезії, до блаженої пам'яті єпископа Яна ОЛЬШАНСЬКОГО. Відійшов до Бога наш пастир, наш добрий пастир, відійшов до Пана, до Найвищого Пастиря, до Того, хто у свій час поставив його на чолі своєї череди, щоб годував її у відповідний час. У його житті ми знаходимо усі ті прикмети, які господь наш Ісус Христос вказав нам у приповідці про Доброго Пастиря, і яким, у першу чергу, був він сам. У своїй приповідці про Доброго Пастиря Господь наш Ісус Христос повчає нас: добрий пастир віддає перш за все своє життя за овець, у той час, як найманець, той, хто не є пастирем, побачивши вовка, що наближається, залишає своїх овець та й утікає, а вовк хапає овець і шматує.

Єпископ Ян Ольшанський
Єпископ Ян Ольшанський

Приймаючи священичі свячення 15 листопада 1942 року, віддаючи себе найвищому Пастирю для служіння його пастві, священик Ян ОЛЬШАНСЬКИЙ не міг знати, що означатимуть слова Ісуса Христа: 'Залишися з вівцями, не бійся небезпеки, будь тим, хто вміє ризикувати, віддати своє життя за овець'. За короткий час пізнав, що насправді означають ці слова у покликанні численних священиків, які жили на цих землях, і що означають ці слова у його власному покликанні. Ризикуючи життям, витримуючи усі переслідуванням та приниження тоталітарної системи, яка боролася з вірою у Бога, в Ісуса Христа, переживаючи усі недоліки і обмеження, усі побутові незручності, передусім, житлові, залишився добрим пастирем й перебував з тими, кого йому доручило Провидіння Господнє. Залишився тому, що був пастирем, розумів своє покликання, тому, що йому залежало на вівцях. Так було всюди, де він здійснював пастирське служіння, змінюючи парафії на свавільну вимогу влади. Були це, між іншим, Качанівка, Городок Подільський, парафія Матері Божої Сніжної у Львові, потім знову Городок Подільський, Маніковці. Так переїжджав з місця на місце, але завжди був з вівцями, не залишав їх.

Треба було, дорогі брати й сестри, особливо старші це добре знають, жити у той час, щоб знати, що це означало. Священик Ян ОЛЬШАНСЬКИЙ знав, що бути пастирем, це означає бути з вівцями, це навіть у ті найтяжчі часи охороняти їх від втрати віри, це у ті важкі часи охороняти їх перед усіма, хто хотів знищити не тільки матеріальні храми, але й духовну святиню людини, у якій живе Бог. Добрий пастир своє життя віддає за овець. Ці праця пароха, а потім, від 1991 року - послуга єпископа, не були життям для себе, а правдивою відданістю віруючим. Людина, виконуючи різні завдання може - часом так є - підсвідомо мати на увазі себе, свою користь, визнання. У єпископа Яна усе, що він робив, було відмічено відданістю Найвищому Пастирю у Його вівцях. Він шукав передусім Слави Господньої. Упорядковував подружнє життя, вділяв святих таїн, за допомогою тайни поєднання, покаяння, яку він відправляв з великою покорою до кінця життя, шукав дійсно тих овець, які загубилися, і давав їм можливість відчути щастя повернення в обійми Спасителя. Напевно є багато священиків і віруючих, які пам'ятають, як майже до останніх днів він перебував тут, у катедрі, у конфесіоналі. Обов'язки єпископа не звільняли його від цієї послуги, у якій найбільше являється нам спасенне милосердя Ісуса Христа. Пам'ятаючи про слова Ісуса Христа 'ідіть та навчайте', намагався всюди, де тільки був, не зважаючи на заборону, навчати Закону Божого часом в дуже маленьких групах, ризикуючи таким чином своїм служінням. Але не міг, відчуваючи в серці ту велику любов до людей, занедбати це завдання.

Іменований єпископом у 1991 році, приймаючи єпископські свячення у Митрополичій катедрі у Львові, опікувався усіма віруючими, яких Святіший Отець Йоан Павло ІІ доручив йому на розлеглих теренах Кам'янець-Подільської дієцезії. Намагався будь-яким чином зарадити великим потребам, які були на той час. Треба було відновлювати дієцезіальні структури, відбудовувати церкви, шукати священиків. Він був першим єпископом в Україні, який утворив у 1991 році Вищу Духовну Семінарію у Городку Подільському. Упродовж багатьох років особисто доглядав за діяльністю цієї семінарії, читав лекції. Усе це було результатом прагнення, щоб Люд Божий, повірений його опіці, мав священиків, мав душпастирів. Турбувався про виховання та відповідний рівень навчання у Семінарії. Підпорядкував Семінарію з точки зору навчання Богословському факультету Папського Латеранського Університету і започаткував Інститут для підготовки катехетів. Усі, хто так чи інакше зіткнувся з життям та роботою семінарії, знає, що це означає – відродити Семінарію, яка повинна стати надією дієцезії, усього Люду Божого. Коли єпископ прийшов до дієцезії, його серце боліло, коли він побачив знищення костелів, він намагався відбудувати те, що можна було відбудувати, а коли тільки була можливість, будував нові костели та каплиці, щоб віруючі мали можливість приступати до Святих Тайн і могли слухати Слово Боже.

Майже до останнього дня єпископ Ян працював. Упродовж останніх років безперервно поновлював своє прохання до Святішого Отця про звільнення з посади ординарія. У свою чергу Святіший Отець просив його залишитися, даючи для допомоги єпископів-помічників.

Мусимо, дорогі Брати й Сестри, запитати у себе: звідки усе це у нього бралося? Звідки походило те, що не турбувався про усе те, що можна мати для себе, а також самого себе віддати Найвищому Пастирю у вівцях, яких Він йому доручив. Безперечно, це випливало з глибокого життя у вірі, яке живилося молитвою. Самого пізнання замало, усе, що людина все більше пізнає у вірі, повинно бути сповнене зустріччю з самим Ісусом у молитві. Так усі, хто знав єпископа Яна, бачили, що він був людиною молитви, що був вірний тій молитві Церкви, якою є для духовної особи Літургія Часів. Його можна було часто зустріти в костелі, в катедрі на поклонінні Пресвятим Дарам, з вервицею в руках. Усе це підтримувало його у єдності з найвищим пастирем і провадило до більш повної відданості Христу. Молитва давала також духовну енергію, необхідну, щоб пройти через усі важкі ситуації і довірити своє життя Господу Богу. 'Через те Отець любить Мене, що Я власне життя віддаю, щоб ізнову прийняти його', – так сказав Ісус Христос наприкінці своєї приповідки про Доброго Пастиря: віддає життя, щоб потім знову його отримати.

Дорогі Брати й Сестри, складаючи цю Євхаристійну Жертву, жертву подяки, дякуємо Богу, дякуємо Найвищому Пастирю Ісусу Христу за дар життя і пастирського служіння блаженої пам'яті єпископа Яна ОЛЬШАНСЬКОГО і віримо, як про це написав Святійший Отець, що Найвищий Священик Ісус Христос обдарував його життям, яке сам отримав від свого Отця, що обдарував його радістю споглядання свого обличчя.

Ми священики, особи духовні, особи освячені повинні мати перед собою зразок життя і служіння, який нам залишив блаженої пам'яті єпископ Ян, і прямувати до того, щоб усе наше життя дійсно носило знак відданості тим, кого доручив нам Ісус Христос, щоб ми дійсно були душпастирями. Треба понад усе намагатися, щоб ми були вірними хоронителями сакраментального служіння в конфесіоналі, сакраментального служіння людям, особливо коли йдеться про тайну подружжя. Стараймося своїми повчаннями провадити людей до віри, а понад усе стараймося, щоб святість наших віруючих народжувала нові покликання до священства та монашого життя. Сьогодні тут присутні багато священиків, які саме своїм покликанням, своїм священичим життям завдячують єпископу Яну. Стараймося наслідувати його й вести усіх до більш повного життя в Ісусі Христі.

Апостол пише: 'Пам'ятай про своїх вчителів, які несли тобі Слово Боже'. Я думаю, що сьогодні ми повинні особливо пам'ятати про блаженої пам'яті єпископа Яна, який проповідував нам Слово Боже та провадив ввірених його піклуванню людей до слави Небесного Отця. Згадуючи кінець їх життя, наслідуймо, перш за все, їх віру. Ісус Христос вчора і сьогодні, той самий завжди. Амінь.

Кардинал Мар'ян Яворський,
Львівський архієпископ митрополит,
Кам'янець-Подільський, 25 лютого 2003р.

Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Смерть, похорон: 1) 08.04.2017 «У Запорізькій співкатедрі перепоховали єпископа Станіслава Падевського»; 2) 07.04.2017 «Екуменічне прощання із єпископом С. Падевським у Харківській катедрі»; 3) 06.04.2017 «В капуцинському храмі у Вінниці прощались з єпископом Станіславом Падевським»; 4) 05.04.2017 «Львів: заупокійна Свята Меса у катедрі за с.п. єпископа Станіслава Падевського»; 5) 04.04.2017 «До Львівської катедри привезли труну з тілом с.п. єпископа Станіслава Падевського»; 6) 30.03.2017 «Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди заупокійної Святої Меси за єпископа Станіслава Падевського»; 7) 29.03.2017 «Комунікат Курії Харківсько-Запорізької дієцезії щодо перезахоронення єпископа Станіслава Падевського»; 8) 05.02.2017 «Молитва за єпископа Падевського у Харківській катедрі»; 9) 01.02.2017 «Слово архієпископа М. Мокшицького під час Святої Меси на похороні єпископа С. Падевського»; 10) 01.02.2017 «Єпископ з багатозіркового готелю. Спогади про с.п. єпископа Станіслава Падевського»; 11) 01.02.2017 «Фоторозповідь: похоронні урочистості єпископа Станіслава Падевського»; 12) 01.02.2017 «Похоронні урочистості єпископа Станіслава Падевського OFM Cap»; 13) 30.01.2017 «Лист співчуття Апостольського Нунція з приводу смерті єпископа Станіслава Падевського OFMCap»; 14) 30.01.2017 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Бучека про єпископа Падевського - з будь-якої драматичної ситуації виходив легко, з посмішкою ...»; 15) 30.01.2017 «Як хоронитимуть єпископа Станіслава Падевського»; 16) 29.01.2017 «Смерть єпископа Станіслава Падевського»; ...
Останні публікації за рубрикою: ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Молитва за померлих: 1) 26.05.2017 «Київська співкатедра: річниця смерті архієпископа Петра Мальчука та освячення меморіальної дошки»; 2) 25.05.2017 «У Вінниці на Вишеньці вшанували пам’ять архієпископа Петра Мальчука»; 3) 17.05.2017 «Лист співчуття Єпископів Римсько-Католицької Церкви з приводу смерті батька єпископа-номінанта Віталія Кривицького»; 4) 08.04.2017 «У Запорізькій співкатедрі перепоховали єпископа Станіслава Падевського»; 5) 07.04.2017 «Екуменічне прощання із єпископом С. Падевським у Харківській катедрі»; 6) 06.04.2017 «В капуцинському храмі у Вінниці прощались з єпископом Станіславом Падевським»; 7) 05.04.2017 «Львів: заупокійна Свята Меса у катедрі за с.п. єпископа Станіслава Падевського»; 8) 12.03.2017 «Екуменічна поминальна молитва в Паликоровах на Львівщині»; 9) 11.03.2017 «10-та річниця смерті о. Августина Медніса: поминальна Меса у Луцькій катедрі та молитва у Торчині»; 10) 05.03.2017 «Вшанування пам’яті убитих поляками українців у Павлокомі в Польщі»; 11) 26.02.2017 «Гута-Пеняцька на Львівщині: екуменічна панахида біля відновленого пам'ятника загиблим під час IIсв. війни полякам»; 12) 23.02.2017 «В Кам'янець-Подільській катедрі відзначили 14 річницю смерті єпископа Яна Ольшанського»; 13) 16.02.2017 «Городоцький інститут богословських наук: 10-річчя смерті його засновника і першого ректора о. Андрія Мацьонга»; 14) 03.02.2017 «Лист співчуття Римсько-Католицьких Єпископів в Україні з приводу смерті батька єпископа Леона Малого»; 15) 22.01.2017 «У Києві за участю єпископа Віталія Скомаровського відзначили річницю Січневого повстання»; 16) 27.12.2016 «Золочів на Львівщині: молитва за єпископа Яна Ценського та Різдвяна зустріч духовенства деканату»; ...
Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю: 1) 27.05.2017 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Бучека про церковну ситуацію у Львівській та Харківсько-Запорізькій єпархіях»; 2) 24.05.2017 «Пастирське послання Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні з нагоди І тижня виховання»; 3) 17.05.2017 «Лист співчуття Єпископів Римсько-Католицької Церкви з приводу смерті батька єпископа-номінанта Віталія Кривицького»; 4) 17.05.2017 «Радіо Ватикану: єпископ Мар’ян Бучек про освячення костелу в Харкові та вшанування Фатімської Богородиці на сході України»; 5) 04.05.2017 «Звернення архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди коронації фігури Матері Божої Фатімської у санктуарії в Крисовичах»; 6) 04.05.2017 «15 річниця нового життя Римсько-Католицької Церкви у Східній Україні»; 7) 03.05.2017 «Радіо 'Марія': інтерв'ю новопризначеного єпископа Віталія Кривицького»; 8) 01.05.2017 «Пастирське звернення єпископа Леона Дубравського з нагоди Ювілейного року сторіччя Фатімських об’явлень »; 9) 30.04.2017 «Комунікат Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України про призначення ординарія Київсько-Житомирської дієцезії»; 10) 27.04.2017 «Пастирське послання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів в Україні з нагоди Ювілейного року Сторіччя Фатімських об'явлень»; 11) 25.04.2017 «Звернення Конференції Єпископів з приводу річниці аварії на ЧАЕС»; 12) 18.04.2017 «Привітання Пасхальне єпископа Станіслава Широкардюка»; 13) 18.04.2017 «Пасхальное обращение епископа Яцека Пыля»; 14) 17.04.2017 «Пасхальні привітання єпископа Віталія Скомаровського »; 15) 16.04.2017 «Великоднє привітання єпископа Леона Дубравського»; 16) 15.04.2017 «З останнього перший. Великоднє вітання єпископа Антала Майнека»; ...
ФІЛЬМИ І КНИГИ
12345
ЄПИСКОПИ-ОРДИНАРІЇ
123456
ЄПИСКОПИ-ПОМІЧНИКИ
1
2345
ЄПИСКОПИ-ЕМЕРИТИ
1234
КАТЕДРИ, СПІВКАТЕДРИ
1
23456789
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2000-2009 РОКИ / 2003 / Лютий» були завантажені 67126 разів
© 2014-2017 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)