'' Пастирське послання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України на Адвент 2010 року | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ   ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Події, документи і публікації / Редакція / Авторський матеріал: 679

27.11.2010 UAА Пастирське послання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України на Адвент 2010 року
24.11.2010 UAАКомюніке з XXXVI Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України
08.11.2010 ЛввАПастирський лист з нагоди 15 річниці смерті с.п. отця-єпископа Рафала Керницького
07.11.2010 ЛввАРеколекції для стрийської спільноти Третього Францисканського Ордену у Сколему на Львівщині
02.11.2010 КмПАМолитва за померлих у Вінниці біля меморіалу жертвам комуно-тоталітарного режиму
31.10.2010 ЛввАРеколекції для молоді в санктуарії Матері Божої у Більшівцях Івано-Франківської області
30.10.2010 ХрЗАПастирське послання з нагоди призначення єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії
19.09.2010 ХрЗАПервое Причастие детей в Никополе Днепропетровской области
11.09.2010 ЛввvАЗавершення святкування 220 річниці проголошення блаженним Якова Стрепи
08.09.2010 КмПАПід час відпусту францисканцям ввірено новостворену парафію у Мацьківцях на Хмельниччині
Пастирське послання Конференції
Римсько-Католицьких Єпископів України на Адвент 2010 року
Місце події: УКРАЇНА; Рубрики і підрубрики: 1. ВШАНУВАННЯ / Ісуса Христа / Різдва, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Архіпастирі України / Особи / Єпископи; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Пастирські листи, звернення; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки
 27, Листопад, 2010 Пастирський лист, звернення27.11.2010 12:00

Напередодні нового літургійного року 23-24 листопада у Львові відбулося пленарне зібрання єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні. Ми, Пастирі Церкви, хочемо скерувати до всіх слова заохочення, щоб добре пережили період Адвенту, пробуджуючи у собі тугу за Спасителем і - згідно з бажанням Святійшого Отця - піклуючись про життя ненароджених.

I. Адвент – це час очікування

Очікування викликає тугу, а туга зміцнює любов. Тому, щоби добре пережити Свята, треба до них приготуватися. У центрі нашого очікування має бути Той, кого чекаємо. А приготувати слід не лише наші помешкання, стіл і подарунки, але й наші серця. Тому щиро заохочуємо організовувати і брати участь у всіх формах пастирства, що підготовлюють до цієї Зустрічі. Заохочуємо відправляти роратні Святі Меси не лише для дітей, але й для всіх парафіян. Цей гарний звичай, що переносить у світ минулих літ і дитячої віри, не закоренився у деяких парафіяльних спільнотах і його треба відроджувати. Багато парафій організовують реколекції та дні зосередження для різноманітних груп вірних. Це теж має до нас наблизити сенс Різдвяних Свят. Переживайте Адвент в освячуючій благодаті; не чекайте зі сповіддю до самих свят – вже цей час приготування слід пережити в особливій чистоті серця. Саме тоді він стане для нас, як це часто зазначається, радісним очікуванням. Заохочуємо долучатися до всіх цих заходів і використати створені нашими пастирями шанси поглибити своє духовне життя, щоби – як назвав одну зі своїх адвентових гомілій нинішній Папа – Дитятко Ісус не застало нас на святкуванні без Нього.

У сьогоднішньому наскрізь комерціалізованому світі Адвент втратив смак очікування приходу Ісуса – великого Гостя наших сердець; ми часто чуємо коляди вже на початку грудня і бачимо прикрашені ялинки, а лихоманка покупок заслоняє суть цих Свят. Тому намагаймося боронити специфіку Адвенту, як часу очікування та повчальної атмосфери.

II. Покликані до захисту життя

а. Марійне 'так' на користь життя

Впродовж усього Адвенту нам товаришує Марія, яку Бог обрав Матір’ю Спасителя. Вона, першою пізнавши повноту Божого плану спасіння, прийняла завдання, що його був замислив Бог перед віками. Вона прийняла у своїй утробі нове життя – найсвятіше Життя. Адже одвічне Слово стало тілом у момент благовіщення і від цієї миті воно вже з нами як Боголюдина. У благовіщенні являється Божа турбота про кожне людське життя; таке неповторне і покликане до святості, а тому й до повноти людяності. Сьогодні дуже часто Церква одинока у своїх спробах допоми-натися життя ще ненароджених, але вже зачатих дітей.

б. Надзвичайна ініціатива Папи

У суботу перед першою неділею Адвенту, у Ватиканській Базиліці вечірнею та адорацією Пресвятих Дарів в інтенції захисту людського життя Святійший Отець Бенедикт XVI введе Церкву в черговий період Адвенту. Бачачи презирство до людського життя, а особливо найбільш беззахисного життя зачатих але ще ненароджених дітей, він хоче показати світові безмір трагедії, що постійно відбувається. У самій Європі за годину відбирається життя 327 (трьомстам двадцятьом сімом) людським істотам; протягом сорока років на світі вбито два мільярди дітей. Незважаючи на зусилля багатьох організацій, ця практика, нажаль, поширюється все більше. Не дивуймося, що Папа саме тепер, на порозі нового Адвенту, закликає всю Церкву – а отже кожного з нас, наші парафії та дієцезії – до палкої молитви за збереження життя. Презирством до людини є також поширення, нажаль – передусім в усіх розвинених країнах, цивілізації смерті, як називав це явище Йоан Павло ІІ. Охоплює воно вбивства ненароджених; 'продукування' людини у лабораторіях шляхом in vitro, коштом життя кількох його братів і сестер, котрих убивають або заморожують, щоби одне життя могло з’явитися на світ; пропонування хворим та людям похилого віку, замість опіки і любові, смерті, яку з облудою називають евтаназією (доброю смертю); та неетичні біомедичні досліди. Церква трактує всі ці прояви цивілізації смерті як одне ціле, оскільки во тісно зі собою пов’язані.

Ідея цього загальносвітового чування належить Святійшому Отцеві Бенедиктові XVI і не має прецеденту в усій історії Церкви. Ми, як християни, закликані й запрошені до боротьби за життя – саме боротьби, адже у нинішньому світі точиться правдива, хоча й деколи прихована, боротьба за людську гідність та його основне право на життя. У цій боротьбі гине більше людей, аніж на війнах, внаслідок хвороб чи нещасних випадків. Бог любить життя і сотворив усе, щоби жило. Сатана ж – навпаки: ненавидить людину і прагне його загибелі на цьому світі та в вічності, черпаючи насолоду як від смерті беззахисних, так і від гріха, що його скоїли вбивці. Як християни, ми можемо багато зробити для того, щоби стати на боці життя.

в. Можемо відвернути вбивчу тенденцію

Ми знаємо, скільки біди спричинило вбивче законодавство, яке дозволило 'ліквідувати' зачатих дітей. Нажаль, ця трагедія не скінчилася разом із падінням системи презирства, якою для кожної людини був комунізм. Сьогодні, в ім’я зовсім інших - втім неправильно зрозумілих - цінностей лібералізму, тобто свободи, дозволено вбивати ненароджених дітей. Йоан Павло ІІ у 1991 році, коли вперше після здобуття Польщею свободи відвідав свою Батьківщину, волав: народ, який убиває своїх дітей – це народ без майбутнього. Чи ці шокуючі та – здається – пророчі слова Святійшого Отця не стосуються також України та всіх інших держав і народів, де вбивають невинних дітей.

Адвент – це також час рефлексії. Це час навернення. Серед нас живе багато людей, котрі відчувають той тягар гріха, яким є аборт (матері та рівною мірою батьки, всі ті, котрі нарадили такий 'вихід' з положення, лікарі й медсестри). Всім цим людям ми хочемо вказати на Милосердного Ісуса і заохотити, щоби в таїнстві Покаяння і примирення вони зробили остаточний розрахунок із минулим. Всі, хто спричинився до аборту – а таких людей є дуже багато – є не лише злочинцями, але й жертвами цього злочину. Бог хоче їм простити, бо Його милосердя більше за кожен людський гріх, і навіть за ті найтяжчі.

Як Пастирі Церкви, ми закликаємо всіх долучитися до великої справи через молитву і піст. Таким особливим днем нехай стане сьогоднішній день – початок Адвенту. Нехай ця тематика проникає наші спільні літургійні молитви, під час катехизи, реколекції та роратних Мес, а також молитов особистих та у сімейному колі.

Ми, Єпископи, від імені Церкви дякуємо матерям і сім’ям, котрі, незважаючи на всілякі труднощі великодушно приймають нове життя; ви – надія нашої Церкви в Україні та у цілому світі!

Бажаємо всім – священикам, монахам, черницям і мирянам – щоби період Адвенту приніс щедрі духовні плоди. Нехай вірне й активне чування разом із Марією винагородиться радісною зустріччю з Дитятком Ісус у знаменні Свят Різдва Господнього.

Всіх від щирого серця благословляємо: В ІМ’Я ОТЦЯ, І СИНА, І СВЯТОГО ДУХА.

Конференція
Римсько-Католицьких Єпископів України

27 листопада 2010 року Господнього

Останні публікації за рубрикою: ВШАНУВАННЯ / Ісуса Христа / Різдва: 1) 28.01.2018 «Концерт «Різдвяні мелодії світу» у Харківській катедрі»; 2) 27.01.2018 «З колядою до санктуарію у Язловці на Тернопільщині. XIX фестиваль»; 3) 26.01.2018 «Освячення Дому милосердя та облаткова зустріч місіонерів-облатів в Обухові на Київщині»; 4) 21.01.2018 «Різдвяний концерт семінаристів у Вінниці: колядки різними мовами»; 5) 21.01.2018 «В костелі у Хусті на Закарпатті лунав янгольський спів»; 6) 21.01.2018 «Перший Всеукраїнський різдвяний бал у Бердичеві на Житомирщині»; 7) 20.01.2018 «Облаткова зустріч францисканської молоді в Житомирі»; 8) 20.01.2018 «Львів-Збоїще: різдвяна зустріч учасників руху «Родина Родин» Львівської архідієцезії»; 9) 17.01.2018 «Концерт духовної хорової музики у Луцькій катедрі»; 10) 14.01.2018 «Різдвяні концерти в костелі св. Йосифа у Дніпрі»; 11) 13.01.2018 «Колядки и пасторалки. IX Фестиваль «В доме Марии» в Ялте в Крыму»; 12) 10.01.2018 «Вечір органної музики в каплиці Інституту релігійних наук у Києві»; 13) 07.01.2018 «Зустріч Різдва Христового в католицьких парафіях обох обрядів в Криму»; 14) 07.01.2018 «Різдвяне богослужіння в греко-католицькій катедрі Львова за участю архіпастирів Мокшицького та Кави»; 15) 07.01.2018 «Різдво харківських греко-католиків та правосланих із римсько-католицькими єпископами»; 16) 04.01.2018 «Різдвяна зустріч францисканців України та Білорусі у Житомирі»; ...
Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю: 1) 13.06.2018 «Пастирське звернення єпископів Римсько-Католицької Церкви щодо проведення «Маршу рівності» в місті Києві»; 2) 21.05.2018 «Лист єпископа Віталія Кривицького щодо Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сімей»; 3) 31.03.2018 «Пасхальні привітання єпископа Віталія Скомаровського»; 4) 31.03.2018 «Великоднє вітання єпископа Антала Майнека»; 5) 31.03.2018 «Привітання єпископа Віталія Кривицького з Великоднем»; 6) 31.03.2018 «Пасхальне вітання архієпископа Мечислава Мокшицького»; 7) 29.03.2018 «Вітання єпископа Яна Собіло зі святом Воскресіння Христа»; 8) 29.03.2018 «Великодні побажання єпископа Мар'яна Бучека відвідувачам порталу «Костели і каплиці України»»; 9) 27.03.2018 «Пастирське звернення єпископів Римсько-Католицької Церкви щодо протидії пропаганді гомосексуалізму»; 10) 19.03.2018 «Пастирський лист єпископа Станіслава Широкорадюка щодо захисту моральних цінностей і викликів сьогодення»; 11) 16.02.2018 «Пастирський лист єпископа Віталія Кривицького на Великий Піст 2018»; 12) 15.02.2018 «Звернення єпископа Віталія Кривицького на Піст»; 13) 15.02.2018 «Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького на Великий Піст A.D. 2018»; 14) 02.02.2018 «Інтерв’ю єпископа Едварда Кави про богопосвячене життя в Україні»; 15) 02.02.2018 «Вітання єпископа Віталія Кривицького з днем богопосвяченого життя»; 16) 14.01.2018 «Єпископ Ян Собіло: УПЦ МП боїться, що віряни перейдуть в інший патріархат і залякує їх»; ...
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2010-2017 РОКИ / 2010 / Листопад» були завантажені 11 866 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)