1 2

Архієпископ Нікола Етерович (1951). Апостольський нунцій в Німеччині (2013), Генеральний секретар Синоду Єпископів (2004 - 2013), Апостольський нунцій в Україні (1999 - 2004), Архієпископ (1999)

Створено 10.03.2015 10:10, змінено 25.09.2020 12:00

Архієпископ Іван Юркович народився 20 січня 1951 року у Пучішці (Хорватія). 26 червня 1977 року був висвячений на священника єпископом Целестином Безмаліновичем.

У 1980 році розпочав дипломатичну службу в Апостольських нунціатурах в Кот-д'Івуар, Іспанії та Нікарагуа. З 1993 року був радником секції зв’язків з іноземними державами Державного секретаріату Ватикану. Доктор теології.

Призначений 22 травня 1999 року титулярним архієпископом Сісакським та Апостольським нунцієм в Україні. 10 липня 1999 року отримав єпископське свячення у Хварі (Хорватія) з рук кардинала Анжело Содано (співконсекратори - архієпископ Анте Юріц і єпископ Слободан Чтамбук). 31 серпня 1999 року вручив Вірчі Грамоти Президенту України. Був співконсекратором єпископів Мар'яна Бучека (2002р.), Леона Малого (2002р.), Броніслава Бернацького (2002р.) і Віталія Скомаровського (2003р.).

Джерело фотознімка: nuntiatura.kiev.ua

Призначений 11 лютого 2004 року Генеральним секретарем Синоду Єпископів, від 30.11.2009р. - титулярний архієпископ Кібалайський. Від 21 вересня 2013 року - Апостольський нунцій у Німеччині.

Автор книг 'Святий Престол і Україна' (Київ, 2004) та 'Дорогами України' (Львів, 2007).

ІНШІ АРХІПАСТИРІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Духовенство: Дієцезіальне; Архіпастирське служіння: 1. Апостольські нунції, 2. НІМЕЧЧИНА, 3. XXI століття, 4. УКРАЇНА (Русь), 5. XX століття / II половина, 6. ВАТИКАН; Єпископська консекрація: 1. Інші країни, 2. XX століття / II половина; Пастирське служіння: 1. Інші країни, 2. XX століття / II половина; Рукоположення в священники: 1. Інші країни, 2. XX століття / II половина; Народження: 1. Інші країни, 2. XX століття / II половина;

ОСНОВНІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ІЗ АРХІПАСТИРЕМ


2000. 05.18 Архієпископ Нікола Етерович, єпископи Антал Майнек та Іван Семедій (ГКЦ) освятили костел в Ужгороді-Боздоші; 07.02 Вперше відвідав Луцьку катедру; 09.23 Заклав наріжний камінь під будівництво храму Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві; 12.12 У Львівській катедрі освятив погруддя єпископа Рафала Керницького;


2002. 05.18 Архієпископ Нікола Етерович освятив новозбудовані каплицю і монастир у Славутичі на Київщині та костел у Кропивницькому; 06.20 КАРДИНАЛ МАР'ЯН ЯВОРСЬКИЙ У ЛЬВІВСЬКІЙ КАТЕДРІ РУКОПОЛОЖИВ В ЄПИСКОПИ ОО. МАР'ЯНА БУЧЕКА ТА ЛЕОНА МАЛОГО (співконсекратори - архієпископ Микола Етерович та Префект Папського дому єпископ Станіслав Дзівіш); 07.04 ЄПИСКОПСЬКА ХІРОТОНІЯ О. БРОНІСЛАВА БЕРНАЦЬКОГО В КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ КАТЕДРІ. КОНСЕКРАТОР - КАРДИНАЛ МАР'ЯН ЯВОРСЬКИЙ, співконсекратори - архієпископ Нікола Етерович та єпископ Ян Ольшанський;

2003. 05.18 Архієпископ Нікола Етерович у Чернігові вмурував наріжний камінь з гробу св. Петра, освячений Папою Йоаном Павлом ІІ у храмі св. Петра у Римі; 06.07 КАРДИНАЛ МАР'ЯН ЯВОРСЬКИЙ та архієпископ Микола Етерович і єпископ Ян Пурвінський У ЖИТОМИРСЬКІЙ КАТЕДРІ ВИСВЯТИЛИ О. ВІТАЛІЯ СКОМАРОВСЬКОГО НА ЄПИСКОПА за участю католицьких владик України обох обрядів;


Архіпастирі
Сан
Хронологія
Святість
Духовенство
Архіпастирське служіння
Єпископська консекрація
Пастирське служіння
Рукоположення в священники
Народження
Інтернет