Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Головна сторінка: 3939
Фільм
«ХХ сторіччя
Кароля Войтили»
1890 ОдСм ГРИГОРІВКА [костел] - Чаплинський р-н, Херсонська обл.

У середині XIX століття на березі степової річки Тамари поселились три Григорія – Грабовецький, Богачевський і Прочитанський. Потім до них долучились інші переселенці, проте масове заселення розпочалось лише у 1868 році. Причому, вихідці-католики із Київської губернії населяли північну частину села, яку довгий час називали «Київщина», а православні вихідці із Кам’янець- Подільської губернії - південну, яка отримала назву «Кам’янеччина». Такий поділ села відчувався до ІІсв. війни. Нині тут проживає понад 1800 мешканців ...  » » »

20.01.2019 ХрЗп v У Харківській катедрі освятили вже другий оновлений орган

Єпископ Харківсько- Запорізький Станіслав Широкорадюк OFM 20 січня 2019 року у Харківській катедрі Успіння Пресвятої Діви Марії освятив встановлений та оновлений польським органістом Робертом Щигельським вживаний орган, який передали із Західної Європи ... Після освячення органа були виконані у виконанні Роберта Щигельського (орган) та Каміла Пенкали (баритон) традиційні польські колядки, «Аве Марія» Шуберта та твори інших композиторів ...  » » »

21.01.2019 ХрЗп У Харкові розпочався Тиждень молінь за єдність між християнами
22.01.2019 11:49. Місце події: Харківсько-Запорізька дієцезія / Харківська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ТАЇНСТВА, ОБРЯДИ, ПРОЦЕСИ / Християнське єднання, 2. ІНШІ ЦЕРКВИ, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Інше; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Богопосвячені жінки / Джерела / agnessocv.blogspot.com, 3. Інших Церков / Джерела / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У неділю, 20 січня 2019 року Тиждень молінь за єдність між християнами розпочався у Харкові у храмі св. Пантелеймона (ПЦУ), де молитву очолив єпископ Митрофан Бутинський (ПЦУ) за участю екзарха Харківського владики Василія Тучапця (УГКЦ), єпископа Харківсько- Запорізького Станіслава Широкорадюка OFM ... Настпуного дня, 21 січня Святу Літургію за єдність християн у Харківському кафедральному соборі Успіння Богородиці очолив єпископ Станіслав у співслужінні владики Василія та католицьких священиків обох обрядів ...  » » »

1900 - 1901 Лвів МУРОВАНЕ (Ляшки Муровані) [Йосифа] - Старосамбірський р-н, Львівська обл.

У 1796 року австрійська влада через те, що парафіян було дуже мало, передала споруджений 1753 року мурований костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і св. Юрія мч. місцевим греко- католикам, котрі тоді втратили свою церкву внаслідок пожежі. Католицькі віряни латинського обряду Ляшек Мурованих увійшли до складу парафії св. Архангела Михаїла у Старій Солі. У 1900-1901 роках вони збудували поруч із колишнім костелом новий невеликий мурований храм під титулом св. Йосифа завдяки допомозі єпископа- ординарія Лукаша Солецького Перемишльської дієцезії, до якої до ІІсв. війни входила парафія, та вірян із інших місцевостей ...  » » »

18.01.2019 ХрЗп Мкчв v Перший органний коцерт у Запоріжжі та перше звучання органа в Перечині на Закарпатті
21.01.2019 11:34. Місце події: 1. Харківсько-Запорізька дієцезія / Запорізька обл., 2. Мукачівська дієцезія / Закарпатська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Інше, 2. ЦЕРКВА І… / Мистецтво, 3. ЦЕРКОВНІ ОБ'ЄКТИ / Храми / Орган; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Світські / Джерела українські / Інші, 3. Світські / Особи / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки, 3. Відео

Увечері в п'ятницю, 18 січня 2019 року в співкатедрі- санктуарії Бога Отця Милосердного у Запоріжжі після Святої Меси відбувся перший органний концерт на інструменті, котрий вперше зазвучав ще у листопаді минулого року ...

А днем раніше, 17 січня вперше прозвучав орган в костелі св. Августина у Перечині на Закарпатті ...  » » »

1753 Лвів МУРОВАНЕ (Ляшки Муровані) [Непорочного Зачаття П.Д.М. і Юрія] - Старосамбірський р-н, Львівська обл.

У 1374 році поселення Ляшки було надано у власність родині Гербуртів, а магдебурзьке право йому забезпечили у 60-х роках XVI століття інші власники - родина Тарло. Причому, до 30-х років ХІХ століття місто і село під назвою Ляшки Муровані існували нарізно. У 1946 році поселення назвали просто Мурованим. Нині у селі проживає менше семи сотень мешканців. Початково місцеві римо- католики належали до парафії св. Лаврентія у Хирові, проте 4 лютого 1688 року з ініціативи чергових власників поселення Мнішків тут постала самостійна парафія з дерев'яним костелом св. Юрія мч., збудованим їхнім же коштом 1614 року. У 1753 році цей храм замінив мурований бароковий костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і св. Юрія мч, споруджений теж коштом Мнішків ...  » » »

19.01.2019 КвЖт Апостольський нунцій в Україні очолив в Києві патрональне свято оо.-паллотинів
20.01.2019 18:58. Місце події: Київсько-Житомирська дієцезія / Київська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Урочистості / Храмові, патрональні, 2. СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / В..., 3. ВСЕЛЕНСЬКЕ ДУХОВЕНСТВО / Нунцій / Служіння, 4. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння, 5. БОГОПОСВЯЧЕНІ ЧОЛОВІКИ / Паллотини, SAC; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Богопосвячені чоловіки / Особи / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

У суботу, 19 січня 2019 року Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті вперше відвідав парафію Христа Царя Всесвіту оо.- паллотинів в Києві, де у їхньому храмі, будівництво якого завершується, очолив Святу Месу з нагоди спомину засновника товариства Католицького Апостольства святого Вікентія Паллотті ...  » » »

1883 - 1895 Лвів ЛІМНА [Непорочного Зачаття П.Д.М.] - Турківський р-н, Львівська обл.

Поселення Лімна (Ломна) засноване 1519 року. Нині його населяє близько 1200 мешканців. Від 1743 року римо- католиками села опікувались оо.- єзуїти з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці. У 1883 році було частково споруджено коштом родини власників села, яка збудувала тут фабрику целюлози, комплекс споруд з каплицею посередині, який призначався для робітниць фабрики (школа та лікарня). Проте завершити цю справу вони не змогли. Незавершений комплекс згодом було подаровано Варшавському архієпископу Зигмунту Щенсному Фелінському, котрий саме тоді шукав у цих краях місце для монастиря заснованого ним згромадження Сестер Францисканок Родини Марії. Після завершення будівельних робіт каплицю освятив 19 жовтня 1895 року настоятель турківської парафії о. Ян Мікусь ...  » » »

13.01.2019 Лвів Реколекції для семінаристів у Львівській семінарії у Львові-Брюховичах
17.01.2019 14:31. Місце події: Львівська архідієцезія / Львівська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. СЕМІНАРІЇ, ІНСТИТУТИ / Зустрічі, реколекції, 2. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Служіння, 3. БОГОПОСВЯЧЕНІ ЧОЛОВІКИ / Паулісти, SSP; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Богопосвячені чоловіки / Джерела / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки

Із 12 та 13 січня 2019 року оо.-паулісти із львівського монастиря провели день зосередження для семінаристів у Вищій Духовній семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичі. Під час конференцій вони розповіли майбутнім священиками про священство у навчанні бл. Яківа Альберіоне, харизму паулістів і Родини святого Павла та головний недолік у навчанні бл. Яківа Альберіоне ...  » » »

1932 - 1934 Лвів д ІЛЬНИК [М.Б. Святого Скапулярію] - Турківський р-н, Львівська обл.

У 1431 році король Владислав ІІ Ягайло подарував ці землі угорському графу Івану Волоху та його синам, а поселення вперше у документах згадується 1490 роком. У 1538-1539 роках комісія королеви Бони провела ревізію цих земель та, зокрема, поділила село на Ільник Королівський та Ільник Землянський. Такий поділ зберігався, принаймні, до XIX століття включно. Нині у селі проживає понад півтори тисячі мешканців. Місцеві римо-католики належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці. 1932 року завдяки зусиллям турківського настоятеля о. Ігнатія Кулаковського постав комітет з будівництва в Ільнику власної дерев'яної каплиці ...  » » »

1 2 3 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 392 393 394
Дієцезії, області і райони