ЯМПІЛЬ. Каплиця Преображення Господнього | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Кам‘янець-Подільська дієцезія / Хмельницька обл. / Білогірський р-н: 2
Фільм «Кардинал Мар'ян
Яворський. НАРИСИ З ІСТОРІЇ
КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ»
1612 - 1660 КмПд БІЛОГІР'Я (Ляхівці) [Вікентія] - Білогірський р-н, Хмельницька обл.
185? КмПд ЯМПІЛЬ [Преображення Господнього] - Білогірський р-н, Хмельницька обл.
1

ЯМПІЛЬ.
Каплиця Преображення Господнього

  185?   Загальна інформація 02.10.2017 09:41
30231 Ямпіль,
вул. Леніна

Ямпіль у минулому був Тихомлем (Тихомелею), містом удільних руських князів, заснованим у Х столітті. У 1535 році власники Тихомля Синюти продали його князю Янушу, єпископу Віленському, який і назвав його Янушполем. Ця назва згодом змінилась на Янпіль, а пізніше - на Ямпіль. 1616 (чи 1569?) року містечко отримало магдебурзьке право. Із 1938 року - селище міського типу.

У 1646 році в Ямполі постав дерев'яний костел, який замінила 1723 року мурована коштом князів Вишневецьких святиня під титулом Преображення Господнього, консекрована у 1741 році єпископом Франциском Кобельським. Храм було відновлено 1850 року. У ІІ половині XIX століття парафія нараховувала понад 1700 вірян та мала чотири філіальних каплиці.

Костел у Ямполі не зберігся (його знищили, швидше за все, за радянської влади). 20 вересня 1996 року було зареєстровано невелику місцеву римсько-католицьку спільноту, якій 10 грудня цього ж року повернули муровану каплицю на католицькому кладовищі, ймовірно, збудовану у XIX столітті. Святиню відремонтувано та розширили завдяки зусиллям о. Павла Прушинського.

Невеличку громаду в Ямполі обслуговують оо.-паллотини (товариство Католицького Апостольства) з парафії св. Вікентія де Поля у Білогір'ї Хмельницької області. На теренах Кам'янець-Подільської дієцезії у Вінницькій області є ще один Ямпіль із костелом Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Інші святині з титулом Ісуса Христа / Преображення: 1. БОРИСПІЛЬ [Преображення Господнього], 2. БРАЇЛІВ [Преображення Господнього], 3. ВОЛОДАРСЬК-ВОЛИНСЬКИЙ [Преображення Господнього], 4. ГРАНІВ [Преображення Господнього], 5. ДОБРОМИЛЬ [Преображення Господнього], 6. ЗВЕНИГОРОДКА [Преображення Господнього], 7. КОДИМА [Преображення Господнього], 8. КОДИМА [Преображення Господнього], 9. КУМАНІВ [Преображення Господнього], 10. НОВА УШИЦЯ [Преображення Господнього], 11. ПЕТРІВЦІ [Преображення Господнього], 12. ПРАВДИНЕ (Цареводар) [Серця Ісуса], 13. ПРОБІЖНА [Преображення Господнього], 14. РОЖИЩЕ [Преображення Господнього], 15. САРНИ [Преображення Господнього], 16. СЕМАКІВЦІ [Преображення Господнього], 17. УЛАНІВ [Преображення Господнього], 18. ЦМІВКА [Преображення Господнього]
Дієцезії, області і райони
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Духовенство
Титул
Вік
Будівельний матеріал
Інтернет
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Катедри, костели і каплиці / Хмельницька обл. / Білогірський р-н» завантажені 52 352 разів
© 2014-2019 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)