ДІДІВЩИНА. Костел Пресвятої Трійці | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Київсько-Житомирська дієцезія / Київська обл.: 28
Фільм
«Блаженний
Григорій Хомишин»
187? КвЖт БЕЗПЕЧНА [Ізидора] - Сквирський р-н, Київська обл.
1796 - 1812 КвЖт w БІЛА ЦЕРКВА [Йоана Хрестителя] - Білоцерківський р-н, Київська обл.
1819 - 182? КвЖт БОГУСЛАВ [Зіслання С.Д.] - Богуславський р-н, Київська обл.
2002 КвЖт БОРИСПІЛЬ [Преображення Господнього] - Бориспільський р-н, Київська обл.
200? КвЖт БОЯРКА (Будаївка) [Святого Духа] - Києво-Святошинський р-н, Київська обл.
200? КвЖт w f БРОВАРИ [П.Д.М. Неустанної Допомоги] - Броварський р-н, Київська обл.
1816 КвЖт ВЕЛИКА МОТОВИЛІВКА [Ісуса Христа] - Фастівський р-н, Київська обл.
2010 - 2012 КвЖт ВОРЗЕЛЬ [Йоана Павла ІІ] - міста, Київська обл.
1995 КвЖт ВОРЗЕЛЬ [Серця Ісуса {семінарія}] - міста, Київська обл.
1818 КвЖт ДІДІВЩИНА [Пресвятої Трійці] - Фастівський р-н, Київська обл.

ДІДІВЩИНА.
Костел Пресвятої Трійці

1818   Загальна інформація 12.05.2017 15:24
08514 Дідівщина

Достовірна інформація про поселення, яке також називалось, Дідове, походить із 70-х років XVI століття. 10 вересня 1596 року отримало магдебурзьке право. У козацькій державі було сотенним містечком Білоцерківського полку. У Російській імперії стало центром волості Сквирського повіту. Проживає у селі вісім сотень мешканців.

Місцевий мурований костел було споруджено 1818 року коштом родини Хоєцьких, у власності яких Дідівщина перебувала із 1810 року. У 1820 році храм освятив о.-канонік Годлєвський. У другій половині XIX століття місцева парафія нараховувала близько тисячі вірян та мала дві філіальні каплиці в Лучині і Корнині (теперішня Житомирщина). Парафіяльна святиня не збереглась (була знищена, ймовірно, 1944 року).

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ЗІ СВЯТИНЕЮ: 1) 09.05.2017 «Урочиста Меса з нагоди відкриття відновленої гробниці родини Хоєцьких у Дідівщині на Київщині»;
Інші святині з титулом Пресвятої Трійці: 1. ІВАНО-ФРАНКОВЕ (Янів) [Пресвятої Трійці], 2. БАНИЛІВ-ПІДГІРНИЙ (Августендорф) [Пресвятої Трійці], 3. БЕРЕЖАНКА [Пресвятої Трійці], 4. БЕРЕСТЕЧКО [Пресвятої Трійці], 5. БОРЩІВ [Пресвятої Трійці], 6. БРАЇЛІВ [Пресвятої Трійці], 7. БУРШТИН [Пресвятої Трійці], 8. ВЕЛИКИЙ БЕРЕЗНИЙ [Пресвятої Трійці], 9. ВЕЛИКИЙ ОСТРОЖОК [Пресвятої Трійці], 10. ВОЛОЧИСЬК [Пресвятої Трійці], 11. ГУТА-ЯЦЬКОВЕЦЬКА [Пресвятої Трійці], 12. ДРАЧИНО [Пресвятої Трійці], 13. ЗІНЬКІВ [Пресвятої Трійці], 14. ЗАБОЛОТІВ [Пресвятої Трійці], 15. ЗАТУРЦІ [Пресвятої Трійці], 16. КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ [Пресвятої Трійці], 17. КУПИН [Пресвятої Трійці], 18. ЛИМАНСЬКЕ (Зельц (Успенське), Кандель (Рибальське)) [Пресвятої Трійці], 19. ЛЮБОМЛЬ [Пресвятої Трійці], 20. МАГЕРІВ [Пресвятої Трійці], 21. МАГЕРІВ [Пресвятої Трійці], 22. МЕДЕНИЧІ [Пресвятої Трійці], 23. МИКУЛИНЦІ [Пресвятої Трійці], 24. НЕМИРІВ [Пресвятої Трійці], 25. НИЖАНКОВИЧІ [Пресвятої Трійці], 26. НИЗИ [Пресвятої Трійці], 27. НОВГОРОДКІВКА (Чехоград) [Пресвятої Трійці], 28. ОБУХІВ [Пресвятої Трійці], 29. ОКОПИ [Пресвятої Трійці], 30. ОЛЕКСАНДРІЯ [Пресвятої Трійці], 31. ОЛЕСЬКО [Пресвятої Трійці {старий}], 32. ОЛИКА [Пресвятої Трійці], 33. ОРИНИН [Пресвятої Трійці], 34. ПІДГАЙЦІ [Пресвятої Трійці], 35. ПИКІВ [Пресвятої Трійці], 36. ПОМОРЯНИ [Пресвятої Трійці], 37. СОКОЛІВКА [Пресвятої Трійці], 38. ТЕОФІПОЛЬ [Пресвятої Трійці], 39. ТЕРНОВИЦЯ (Брухналь) [Пресвятої Трійці], 40. ТОПОРИ [Пресвятої Трійці], 41. ТОРЧИН [Пресвятої Трійці і Йоана Хрестителя], 42. ТУЧИН [Пресвятої Трійці і Михаїла], 43. УЖГОРОД [Пресвятої Трійці], 44. УРИЦЬКЕ (Ейхвальд, Свято-Троїцьке) [Пресвятої Трійці], 45. УСТЯ-ЗЕЛЕНЕ [Пресвятої Трійці], 46. ХМІЛЬНИК [Пресвятої Трійці], 47. ЧЕРНЯХІВ [Пресвятої Трійці], 48. ЧЕРЧЕ [Пресвятої Трійці]
Дієцезії, області і райони
Санктуарії
Будівельний матеріал