ЛЬВІВ - Шевченківський Гай. Костел з Язлівчика без титулу | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Українська Русский Polski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Львівська архідієцезія / Львівська обл. / міста: 27

Фільм «Крізь Тернії.
РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА
ЦЕРКВА В УКРАЇНІ»

Дієцезії, області і райони
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Духовенство
Титул
Вік
Будівельний матеріал
Інтернет
1 2 3

ЛЬВІВ - Шевченківський Гай.
Костел з Язлівчика без титулу

  1936 - 1937   Загальна інформація 11.10.2013 12:00
7900? Львів,
Музей народної архітектури та побуту у Шевченківському гаї

Наприкінці Xст. після занепаду держави білих хорватів східна частина цих земель була приєднана до Київської Русі. Невдовзі білі хорвати відновили свою державність, змінивши етнічну назву на русинів та галичан. У І половині XIIIст. король Данило заснував Львів, а 1272 року було перенесено столицю Галицько-Волинської держави з Холма до Львова. Після приєднання Галичини у 1349р. до Польщі король Казимир надав Львову у 1356р. магдебурзьке право.

Музей народної архітектури та побуту У Шевченківському гаї Львова 2013 року вперше збагатився архітектурним римсько-католицьким сакральним об'єктом - дерев'яним костелом із села Язлівчик Бродівського району на Львівщині. Віряни цього села, які належали до парафії Воздвиження Хреста Господнього у Бродах, збудували цей філіальний храм у стилі модерн за проектом інженера Стефана Зассовського у 1936-1937 роках. Святиня використовувалась як колгоспний склад та архів, а пізніше стояла пусткою і руйнувалась. Піклуватись про неї у селі не було кому, оскільки там відсутня католицька спільнота латинського обряду (навіть на початок спорудження костелу парафіян там налічувалось лише 57 осіб, більшість яких після війни виїхала до Польщі). Проте храм є унікальним, не має аналогів на теренах України (навіть у Польщі таких костелів поки-що не виявлено), тому він за сприяння Міністерства культури і національної спадщини Польщі був перенесений до Музею (спочатку його частково відновили на місці). Реставрацію здійснила польська група архітекторів на чолі з Романою Цельонтковською (було замінено близько половини дерев'яних елементів святині).

Освячення костелу здійснив 28.09.2013р. генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. Юзеф Павлічек. У майбутньому у цьому храмі можуть розпочатися богослужіння.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ЗІ СВЯТИНЕЮ: 1) 28.09.2013 «Освячення першого костелу у Музеї народної архітектури та побуту у Львові»;
Інші святині з титулом Відсутній чи не відомий: 1. БЕРЕСТЕЧКО [каплиця], 2. ВІННИЦЯ [каплиця {семінарія}], 3. ГРИГОРІВКА [костел], 4. ДЗВИНЯЧКА [Усипальниця], 5. ЖИТОМИР [каплиця {бенедиктинок}], 6. ЗАБОЛОТТЯ [Костел], 7. КАДІЇВКА (Стаханов) [каплиця], 8. КОЛОМИЯ [каплиця], 9. КОМАРНЕ [каплиця], 10. КОРОТИЧ [Каплиця {оріоністок}], 11. ЛЬВІВ [каплиця {паулістів}], 12. МАРТИНІВКА [каплиця], 13. МЕДВЕДІВКА [Костел], 14. ПІДКАМІНЬ [каплиця], 15. ПАВШИНО [каплиця {йосифіток де Сен-Марк}], 16. ПРЕОБРАЖЕНКА [костел], 17. ПУЛЕМЕЦЬ [Костел], 18. РОГАТИН [Каплиця {сестер-презенток}], 19. ТЕРЕБОВЛЯ [Каплиця {сестер-презенток}], 20. ХАРКІВ [Єпископська каплиця], 21. ХАРКІВ [Каплиця {сестер св. Павла з Шартр}], 22. ЧЕЧЕЛЬНИК [каплиця {Собанських}], 23. ЯМПІЛЬ (Пруси) [каплиця]
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Катедри, костели і каплиці / Львівська обл.» були завантажені 1 044 717 разів
© 2014-2019 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)