НОВЕ СЕЛО (Нойдорф, Новосілки). Костел Воздвиження Святого Хреста | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Львівська архідієцезія / Львівська обл. / Дрогобицький р-н: 12
Фільм «CARITAS-SPES.
Віра та надія усіх нужденних»
1933 - 1934 Лвів ВЕРХНІ ГАЇ [П.Д.М. з гори Кармель] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
199? Лвів ВОЛОЩА [Антонія] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1912 - 1914 Лвів ВОРОБЛЕВИЧІ (Липовець) [Анни] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1314 - 14?? Лвів ДРОГОБИЧ [Варфоломія] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
171? Лвів ДРОГОБИЧ [Михаїла] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1931 - 1934 Лвів д ЛЕТНЯ [Непорочного Зачаття П.Д.М.] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1938 - 1939 Лвів МАЙДАН [костел] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1816 - 1824 Лвів МЕДЕНИЧІ [Пресвятої Трійці] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1936 - 1938 Лвів НОВЕ СЕЛО (Нойдорф, Новосілки) [Воздвиження Хреста] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.
1905 - 1909 Лвів РИХТИЧІ [Знайдення Хреста] - Дрогобицький р-н, Львівська обл.

НОВЕ СЕЛО (Нойдорф, Новосілки).
Костел Воздвиження Святого Хреста

1936 - 1938   Загальна інформація 27.06.2019 13:22
82170 Нове Село

У 1783-1793 роках на терені тодішнього Самбірського циркулу австрійська влада заклала 8 німецьких колоній, у тому числі Нойдорф (в перекладі - Нове Село), який заснували вихідці із Німеччини 1783 року на частині королівських маєтностей по сусідству із селом Болехівці. Наприкінці XIX століття частина мешканців виїхала в Америку, і поселення поступово заселили українці та поляки. 25 листопада 1938р. Нойдорф перейменували на Полміновіце, а в радянські часи воно називалось Новосілки. Нині населяє його понад 7 сотень мешканців.

Серед німецьких поселенців були також римо-католики, їх спільнота спочатку належала до парафії cв. Ап. Варфоломія у Дрогобичі, а з 1935 року - до парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель у Верхніх Гаях. Ще 1903 року тут розпочали збір коштів на спорудження власної каплиці, проте лише з приєднанням села до парафії у Верхніх Гаях справа будівництва філіального костелу стала реальною, причому завдяки настоятелю парафії о. Тадеушу Костці. У квітні 1936 року було збільшено земельну ділянку під храм, на початку серпня затвердили проект святині, а вже у листопаді цього ж року зведені мури накрили дахом. Спорудження костелу та його оснащення частвово профінансувала місцева фабрика 'Полмін', працівники якої теж мали ним користуватись. 9 жовтня 1938 року новозбудований храм освятив єпископ Перемишльський Францішек Барда.

Під час ІІсв. війни храм був чинним аж до 31 березня 1945 року. Потім його використовували як зерносховище, а 1965 року перебудували на пекарню. Сучасний стан колишньої святині не відомий.

На старому німецькому кладовищі встановлено хрест з написом німецькою та українською мовами: «Пам'ятник на згадку про колишніх мешканців Нового Села. Вони проживали в добрій злагоді зі своїми українськими сусідами. 1783 - 1939».

Інші святині з титулом Ісуса Христа / Хреста, страждань: 1. ЄЛИХОВИЧІ [Воздвиження Хреста], 2. ЄНАКІЄВЕ [Терези і Воздвиження Хреста], 3. БЕРЕГОВО (Берегсас) [Воздвиження Хреста], 4. БЕРЕЗДІВЦІ [Воздвиження Хреста], 5. БРОДИ [Воздвиження Хреста {старий}], 6. БРОДИ [Воздвиження Хреста], 7. БУДАНІВ (Будзанів) [Воздвиження Хреста], 8. ГОРОДОК [Воздвиження Хреста], 9. ГОРОХІВ [Успіння П.Д.М. і Віднайдення Хреста], 10. ДИБ‘ЯНКА [Воздвиження Хреста], 11. ДЯКОВО [Воздвиження Хреста], 12. ЗІНЬКІВЦІ [Воздвиження Хреста], 13. КИЇВ [Воздвиження Хреста], 14. КОМАРГОРОД [Святого Хреста], 15. КОСОГІРКА (Франпіль) [Воздвиження Хреста], 16. КРИЖОПІЛЬ [Воздвиження Хреста], 17. КУТКІВЦІ [Воздвиження Хреста], 18. ЛУЦЬК [Святого Хреста {бернардинів}], 19. МИНЬКІВЦІ [Воздвиження Хреста], 20. НОВИЙ МИЛЯТИН [Святого Хреста], 21. НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ [Воздвиження Хреста {старий}], 22. НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ [Воздвиження Хреста], 23. ОБРОШИНЕ [Воздвиження Хреста], 24. ОЛЕВСЬК [Воздвиження Хреста], 25. ПАВШИНО [Воздвиження Хреста], 26. ПОЛТАВА [Воздвиження Хреста {старий}], 27. ПОЛТАВА [Воздвиження Хреста], 28. РИХТИЧІ [Знайдення Хреста], 29. СИНЯК [Воздвиження Хреста], 30. СЮРТЕ (Струмівка) [Воздвиження Хреста], 31. ТОРЧИН [Воздвиження Хреста], 32. ФАСТІВ [Воздвиження Хреста], 33. ХМЕЛИСЬКА [Воздвиження Хреста], 34. ЧЕРНІВЦІ [Воздвиження Хреста], 35. ЧУДНІВ [Знайдення Хреста], 36. ШАРГОРОД [Флоріана], 37. ШЕПЕТІВКА [Воздвиження Хреста], 38. ЯСЕНІВКА (Сказинці) [Воздвиження Хреста]
Дієцезії, області і райони
Санктуарії
Будівельний матеріал