МОРШИН. Костел Божого Милосердя | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІ ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Катедри, костели і каплиці / Львівська архідієцезія / Львівська обл. / Стрийський р-н: 4
Фільм «Кардинал Мар'ян
Яворський. НАРИСИ З ІСТОРІЇ
КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ»
2012 - 2015 Лвів МОРШИН [Божого Милосердя] - Стрийський р-н, Львівська обл.
1930 - 1932 Лвів МОРШИН [Йосифа] - Стрийський р-н, Львівська обл.
142? Лвів С СТРИЙ [Різдва П.Д.М.] - Стрийський р-н, Львівська обл.
1777 - 1779 Лвів f ХОДОРІВ [Всіх Святих] - Стрийський р-н, Львівська обл.
1

МОРШИН.
Костел Божого Милосердя

  2012 - 2015   Загальна інформація 17.10.2016 15:19
82482 Моршин,
Джерельна, 1

Вперше Моршин у документі згадується 2 січня 1482 року як невелике село. Місцеві мінеральні джерела відомі від 1538 року, а із 70-х років XIX століття поселення стало розвиватись як курорт та лікувальниця. Перед Ісв. війною Моршин порівнювали з найпопулярнішими європейськими курортами, називали його «галицьким Спа» та «галицьким Карлсбадом». Моршинська ропа експортувалась в США, Англію, Італію, Румунію та інші країни. У радянські часи приватні курортно-лікувальні пансіонати були обєднані у санаторії. У 1948 році Моршин отримав статус селища міського типу, а нині є містом обласного значення.

Місцеві римо-католики до ІІсв. війни належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Болехові на Станіславовщині (Івано-Франківщині). Проте з розвитком містечка виникла необхідність у спорудженні власної святині, тому у 1930-1932 роках у Моршині за проектом архітектора Лаврентія Дайчака було споруджено муровану філіальну каплицю, якою опікувались отці-францисканці. На жаль, від цієї каплиці до наших часів зберігся лише фундамент. Тривалий час моршинські віряни безрезультатно добивались від влади передачі їм земельної ділянки із збереженим фундаментом колишньої святині, щоб на ньому збудувати нову.

Проте костел довелось споруджувати на придорожньому клаптику землі, подарованій родиною Грицаїв. 2011 року було розроблено оригінальний проект храму авторства архітекторів О. Лимди та Мартинюків, а весною 2012 року коштом доброчинців (переважно із Тарнівської дієцезії у Польщі) розпочалось його будівництво. Завершилось спорудження костелу 2015 року, а 15 жовтня 2016 року єпископ Тарнівський Анджей Єж його консекрував за участю архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископів Мар'яна Бучека і Леона Малого. Моршин обслуговують дієцезіальні священики із парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Стрию.

Джерело фотознімка: rkc.lviv.ua
Джерело фотознімка: rkc.lviv.ua
Джерело фотознімка: rkc.lviv.ua
ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ЗІ СВЯТИНЕЮ: 1) 15.10.2016 «Консекрація новоспорудженого костелу у Моршині на Львівщині»;
Інші святині з титулом Ісуса Христа / Милосердя: 1. БАШТАНКА [Божого Милосердя], 2. БОРЩІВКА [Божого Милосердя], 3. ВІННИЦЯ [Божого Милосердя], 4. ВАРАШ (Кузнєцовськ) [Божого Милосердя], 5. ЖИТОМИР [Божого Милосердя], 6. ЗОЛОТКОВИЧІ [Божого Милосердя], 7. КІВЕРЦІ [Серця Ісуса], 8. КРАСНОЇЛЬСЬК [Божого Милосрдя], 9. ЛЬВІВ [Божого Милосердя], 10. ЛЬВІВ [УСПІННЯ П.Д.М.], 11. МИРГОРОД [Божого Милосердя], 12. МУШКУТИНЦІ [Божого Милосердя], 13. ПОКРОВСЬК (Гришино, Корнталь, Постишево, Красноармійськ) [Божого Милосердя], 14. ПОНІНКА [Божого Милосердя], 15. РАХНИ-ЛІСОВІ [Божого Милосердя], 16. РОЗДІЛЬНА [Божого Милосердя], 17. СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА [Божого Милосердя і Серця П.Д.М.], 18. СТРЕПТІВ [Божого Милосердя], 19. СУТИСКИ [Божого Милосердя], 20. ТЕРНОПІЛЬ [Божого Милосердя і М.Б. Неустанної Допомоги], 21. ХАРКІВ [Божого Милосердя і Шарбеля], 22. ШЕБУТИНЬЦІ [Божого Милосердя], 23. ШИПІВЦІ [Божого Милосердя]
Дієцезії, області і райони
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Духовенство
Титул
Вік
Будівельний матеріал
Інтернет
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Катедри, костели і каплиці / Львівська обл. / Стрийський р-н» завантажені 66 277 разів
© 2014-2019 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)