МОРШИН. Костел Божого Милосердя | Костелы и каплицы Украины

Костелы и каплицы Украины

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРЫ, КОСТЕЛЫ, КАПЛИЦЫ СОБЫТИЯ, ДОКУМЕНТЫ, ПУБЛИКАЦИИ СВЯТЫЕ, АРХИПАСТЫРИ, ПАСТЫРИ
Катедры, костелы и каплицы / Львовская архидиецезия / Львовская обл. / Стрийский р-н: 4
Фільм
«ПОВІРНИК ДУШІ.
Кардинал Мар'ян Яворський»
2012 - 2015 Лвов МОРШИН [Божого Милосердя] - Стрийский р-н, Львовская обл.
1930 - 1932 Лвов МОРШИН [Йосифа] - Стрийский р-н, Львовская обл.
142? Лвов С СТРИЙ [Різдва П.Д.М.] - Стрийский р-н, Львовская обл.
1777 - 1779 Лвов f ХОДОРІВ [Всіх Святих] - Стрийский р-н, Львовская обл.
1

МОРШИН.
Костел Божого Милосердя

  2012 - 2015   Общая информация 17.10.2016 15:19
82482 Моршин,
Джерельна, 1

Вперше Моршин у документі згадується 2 січня 1482 року як невелике село. Місцеві мінеральні джерела відомі від 1538 року, а із 70-х років XIX століття поселення стало розвиватись як курорт та лікувальниця. Перед Ісв. війною Моршин порівнювали з найпопулярнішими європейськими курортами, називали його «галицьким Спа» та «галицьким Карлсбадом». Моршинська ропа експортувалась в США, Англію, Італію, Румунію та інші країни. У радянські часи приватні курортно-лікувальні пансіонати були обєднані у санаторії. У 1948 році Моршин отримав статус селища міського типу, а нині є містом обласного значення.

Місцеві римо-католики до ІІсв. війни належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Болехові на Станіславовщині (Івано-Франківщині). Проте з розвитком містечка виникла необхідність у спорудженні власної святині, тому у 1930-1932 роках у Моршині за проектом архітектора Лаврентія Дайчака було споруджено муровану філіальну каплицю, якою опікувались отці-францисканці. На жаль, від цієї каплиці до наших часів зберігся лише фундамент. Тривалий час моршинські віряни безрезультатно добивались від влади передачі їм земельної ділянки із збереженим фундаментом колишньої святині, щоб на ньому збудувати нову.

Проте костел довелось споруджувати на придорожньому клаптику землі, подарованій родиною Грицаїв. 2011 року було розроблено оригінальний проект храму авторства архітекторів О. Лимди та Мартинюків, а весною 2012 року коштом доброчинців (переважно із Тарнівської дієцезії у Польщі) розпочалось його будівництво. Завершилось спорудження костелу 2015 року, а 15 жовтня 2016 року єпископ Тарнівський Анджей Єж його консекрував за участю архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископів Мар'яна Бучека і Леона Малого. Моршин обслуговують дієцезіальні священики із парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Стрию.

Источник фотоснимка: rkc.lviv.ua
Источник фотоснимка: rkc.lviv.ua
Источник фотоснимка: rkc.lviv.ua
ОСНОВНЫЕ ПУБЛИКАЦИИ, СВЯЗАННЫЕ СО СВЯТЫНЕЙ: 1) 15.10.2016 «Консекрація новоспорудженого костелу у Моршині на Львівщині»;
Другие святыни с титулом Иисуса Христа / Милосердия: 1. БАШТАНКА [Божого Милосердя], 2. БОРЩІВКА [Божого Милосердя], 3. ВІННИЦЯ [Божого Милосердя], 4. ВАРАШ (Кузнєцовськ) [Божого Милосердя], 5. ЖИТОМИР [Божого Милосердя], 6. ЗОЛОТКОВИЧІ [Божого Милосердя], 7. КІВЕРЦІ [Серця Ісуса], 8. КРАСНОЇЛЬСЬК [Божого Милосрдя], 9. ЛЬВІВ [Божого Милосердя], 10. ЛЬВІВ [УСПІННЯ П.Д.М.], 11. МИРГОРОД [Божого Милосердя], 12. МУШКУТИНЦІ [Божого Милосердя], 13. ПОКРОВСЬК (Гришино, Корнталь, Постишево, Красноармійськ) [Божого Милосердя], 14. ПОНІНКА [Божого Милосердя], 15. РАХНИ-ЛІСОВІ [Божого Милосердя], 16. РОЗДІЛЬНА [Божого Милосердя], 17. СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА [Божого Милосердя і Серця П.Д.М.], 18. СТРЕПТІВ [Божого Милосердя], 19. СУТИСКИ [Божого Милосердя], 20. ТЕРНОПІЛЬ [Божого Милосердя і М.Б. Неустанної Допомоги], 21. ХАРКІВ [Божого Милосердя і Шарбеля], 22. ШЕБУТИНЬЦІ [Божого Милосердя], 23. ШИПІВЦІ [Божого Милосердя]
Диецезии, области и районы
Статус
Санктуарии
Принадлежность и состояние
Духовенство
Титул
Возраст
Строительный материал
Интернет
Костелы и каплицы Украины
Страницы раздела «Катедры, костелы и каплицы / Львовская обл. / Стрийский р-н» загружены 64 850 раз
© 2014-2019 Епископ Марьян Бучек (Харьков - Львов)  &  Игорь Седельник (Львов)