МЕДВЕДІВКА. Костел (титул не відомий) | Костелы и каплицы Украины

Костелы и каплицы Украины

Покровитель Украины

св. Архангел Михаил
   КАТЕДРЫ, КОСТЕЛЫ & КАПЛИЦЫ    СОБЫТИЯ, ДОКУМЕНТЫ & ПУБЛИКАЦИИ    СВЯТЫЕ, АРХИПАСТЫРИ & ПАСТЫРИ    
Катедры, костелы и каплицы / Киево-Житомирская диецезия: 103

МЕДВЕДІВКА.
Костел (титул не відомий)
 185? Общая информация16.12.2016 11:56

20930 Медведівка

У першій половині XVI століття чигиринський та корсунський староста Іван Данилович вказав цю територію «для людей вільних, що у Чигирині вже не вміщалися» та назвав поселення Данилоградом. Але назва «Данилоград» не прижилась, закріпилась назва Ведмедиця, Ведмедівка (від річки Ведмедки). У 1649 році Ведмедівка стала сотенним містечком, а потім отримала магдебурзьке право. В Російській імперії містечко перейменували на Медведівку. 11 квітня 1923 року було створено Медведівський район, який проіснував до 3 лютого 1931 року. Нині тут проживає близько 1300 мешканців.

Відомо, що на межі XVIII - XIX століть у Медведівці вже була якась каплиця, а місцеві римо-католики належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Мошнах. Сучасний неоготичний мурований храм датують XIX століттям. За радянської влади буділя святині використовувалась в господарських потребах (здається, там був млин).

Другие святыни с титулом Отсутствует или не известен: 1. БЕРЕСТЕЧКО [каплиця], 2. ВІННИЦЯ [каплиця {семінарія}], 3. ДЗВИНЯЧКА [Усипальниця], 4. ЖИТОМИР [каплиця {бенедиктинок}], 5. ЗАБОЛОТТЯ [Костел], 6. КАДІЇВКА (Стаханов) [каплиця], 7. КОЛОМИЯ [каплиця], 8. КОМАРНЕ [каплиця], 9. КОРОТИЧ [Каплиця {оріоністок}], 10. ЛЬВІВ [костел з Язлівчика], 11. МАРТИНІВКА [каплиця], 12. ПІДКАМІНЬ [каплиця], 13. ПАВШИНО [каплиця {йосифіток де Сен-Марк}], 14. ПУЛЕМЕЦЬ [Костел], 15. РОГАТИН [Каплиця {сестер-презенток}], 16. ТЕРЕБОВЛЯ [Каплиця {сестер-презенток}], 17. ХАРКІВ [Єпископська каплиця], 18. ХАРКІВ [Каплиця {сестер св. Павла з Шартр}]
Костелы и каплицы Украины
Страницы раздела «Катедры, костелы и каплицы / Черкаская обл.» были загружены 98 436 раз
© 2014-2018 Епископ Марьян Бучек (Харьков - Львов)  &  Игорь Седельник (Львов)