' VIII Чемпіонат Європи з міні-футболу серед священиків відбувся у Білорусі | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

Покровитель України

св. Архангел Михаїл
   КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ & КАПЛИЦІ   ПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ & ПУБЛІКАЦІЇ    СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ & ПАСТИРІ    
Події, документи і публікації / 2010-2018 РОКИ / 2014 / Лютий: 43

1 2 3 4 5
VIII Чемпіонат Європи
з міні-футболу серед священиків відбувся у Білорусі
Місце події: Росія, Білорусь; Рубрики і підрубрики: 1. ЦЕРКВА І… / Спорт, 2. ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Інше; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Дієцезіальне духовенство / Особи / Інші; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Репортажі; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки, 3. Відео
 28, Лютий, 2014 Репортаж про подію05.03.2014 10:47

З 24 по 28 лютого 2014 року у м. Ліда в Білорусі пройшов Восьмий Чемпіонат Європи з міні-футболу серед священиків, у якому взяли участь майже 170 католицьких священиків із 13 країн: Австрії, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Угорщини, Казахстану, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, України, Хорватії та Чорногорії. До складу збірної України увійшли священнослужителі із Львівської архідієцезії, Києво-Житомирської, Одесько-Сімферопольської, Кам'янець-Подільської та Луцької дієцезій. Молоді священики зібралися самоорганізовано та вирушили до Білорусі разом із тренером Валентином Весельським.

Чемпіонат, що відзеркалює духовну інтеграцію священиків і віруючих різних країн, 24 лютого розпочався, звичайно ж, з урочистої Святої Меси в костелі Ліди, яку очолив митрополит Тадеуш Кондрусевич. А впродовж всього чемпіонату спортсмени відчували гостинність мешканців білоруського краю.

Апостольський нунцій в Білорусі архієпископ Клаудіо Гуджеротті процитував священикам слова Святішого Отця Франциска, які Понтифік адресував у Ліді учасникам VIII Чемпіонату Європи з міні-футболу серед священиків: 'Папа сприймає з великою радістю цю подію серед пресвітерів різних країн, які об'єднані насамперед благодаттю віри та служінням Церкві, а в ці дні - і спортивними цілями. Даний захід підкреслює цінність тіла, створеного Богом, і змагання як зусилля для досягнення певної мети із самовідданістю і жертовністю. Це є прекрасною можливістю показувати радість життя, яка вирізняє християн, а отже, священиків'.

Відбіркові ігри чемпіонату в групах пройшли 25 лютого. Українські спортсмени в групі “C” перемогли збірну Казахстану з рахунком 5:0 та підкорили збірну Угорщини з рахунком 2:0. Поразка зі словаками дала в підсумку друге місце в групі. В боротьбі за вихід до півфіналу українці зіграли матч з господарями ... і програла з рахунком 1:0. У фінальних іграх, які відбулись 27 лютого, українські спортсмени у сутанах боролись за 7-е місце в чемпіонаті з нашими південними сусідами - священнослужителями з Румунії. Після бойової нічиї (1:1) відбулася серія пенальті, в якій відзначився український воротар о. Василь Плахотка: він не пропустив жодного голу. Таким чином Україна перемогла Румунію (3:1) і зайняла на чемпіонаті сьоме місце. Переможцями вже вкотре стали поляки, які у фінальному матчі виграли у хорватів із результатом 2:1. Протягом турніру хороші результати показала команда з Португалії, яка перемогла білорусів у боротьбі за третє місце.

Варто зауважити, що команда священиків-футболістів з України вже брала участь у чемпіонатах Європи з міні-футболу. У 2013 році він проходив у Словенії, і Україна тоді посіла лише дванадцяте місце із тринадцяти можливих. Капітан української команди о. Вячеслав Гриневич вбачає цьогорічний успіх у тому, що вдалося зібрати молодих священиків, які займаються спортом нарівні з душпастирською працею. І тому команда досягла кращого результату, ніж минулого року. Власне, завдяки тренеру були отримані непогані результати, оскільки він зміг оцінити спроможність кожного зі священиків-спортсменів, поставивши кожного на відповідній позиції і дав професійні настанови. І капітан, і всі учасники чемпіонату зауважили, що потрібно присвятити більше часу на спільні тренування. Необхідно також залучати нових священиків, щоб створити кращу, сильнішу та більшу команду – аби були гравці для заміни під час гри.

Довідка. Вперше Чемпіонат Європи з міні-футболу серед священиків відбувся Австрії у 2005-му році з ініціативи Католицької Церкви. Згодом священики-любителі даного виду спорту об'єдналися в різних країнах і створили оргкомітет. Цікавим є той факт, що цього року до складу команд Угорщини та Білорусі входили також єпископи.

О. Андрій Пеканець

Останні публікації за рубрикою: ЦЕРКВА І… / Спорт: 1) 24.09.2016 «ІІІ чемпіонат з футболу розпочався Месою у Сваляві на Закарпатті»;
Останні публікації за рубрикою: ПАСТИРІ, ЧЕНЦІ, ЧЕРНИЦІ / Інше: 1) 24.02.2018 «Річниця заснування у Львові Теологічного товариства Польщі та України»; 2) 14.11.2016 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Бучека про візитацію Папи до колишніх священиків»; 3) 13.08.2016 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Мар'яна Бучека про покликання до священства та інше»; 4) 12.08.2014 «Радіо 'Марія': інтерв'ю о. Віктора Вонсовича про одинадцять днів полону у донецьких сепаратистів»; 5) 30.07.2014 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископів С. Широкорадюка та Я. Собіло щодо ситуації на Cході України»; 6) 25.07.2014 «Комюніке Курії Харківсько-Запорізької дієцезії щодо звільнення о. В. Вонсовича»; 7) 15.07.2014 «Сепаратисти захопили настоятеля парафії у Горлівці на Донеччині о. В. Вонсовича»; 8) 08.11.2013 «Інавгурація академічного року 2013/2014 у семінарії в Кальварії-Зебжидовській»; 9) 11.12.2004 «Презентація докторської дисертації о. Зімінського у Варшаві»;
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2010-2018 РОКИ / 2014 / Лютий» були завантажені 1 074 850 разів
© 2014-2018 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)