'' Послання єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні на початок Року святості подружжя і сім'ї | Костели і каплиці України

Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇ СВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / ВШАНУВАННЯ: 1184
Фільм «Вигнанець.
Архієпископ Євгеній Базяк»
24.12.2018 КвЖт v А Привітання єпископа Віталія Кривицького з Різдвом Христовим
24.12.2018 Луцк А Різдвяне привітання єпископа Віталія Скомаровського
24.12.2018 КвЖт v А Życzenia Bożonarodzeniowe biskupa Jana Purwińskiego
24.12.2018 Лвів А Побажання єпископа Мар'яна Бучека на Різдво Христове і Новий рік 2019
22.12.2018 UA А Послання єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні на початок Року святості подружжя і сім'ї
18.12.2018 Луцк Луцьк: день зосередження та облаткова зустріч духовенства Луцької дієцезії
18.12.2018 КвЖт Нунціатура в Києві: передріздвяна зустріч духовенства
17.12.2018 Лвів Передріздвяні деканальна та семінарійна зустрічі у Львові
13.12.2018 Лвів Меденичі на Львівщині: чергова передріздвяна деканальна зустріч духовенства
10.12.2018 Лвів Передріздвяна деканальна зустріч духовенства у Чернівцях
1 2 3 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 117 118 119

Послання єпископів
Римсько-Католицької Церкви в Україні
на початок Року святості подружжя і сім'ї

  22, Грудень, 2018   Пастирський лист, звернення 22.12.2018 11:14

Вельмишановні священики і богопосвячені особи!

Дорогі подружжя, батьки, дідусі і бабусі! Улюблені діти!

Дорогі брати і сестри!

Отці Церкви називають Святе Сімейство земною Трійцею, що свідчить про їхню глибоку духовну інтуїцію. Разом з ними можемо сказати, що кожна родина, кожна сім’я мусить бути образом Пресвятої Трійці, Небесної Родини, в якій панує любов і взаємне обдаровування!

Літургія Слова, яку ми сьогодні почули, відкриває перед нами один день життя Ісуса, Марії та Йосифа. Можна сказати, що Євангеліст Лука наче трішки піднімає завісу, щоб ми могли побачити життя Родини, яка є взірцем і натхненням для всіх родин. Ми бачимо Святе Сімейство, яке йде до Єрусалима, щоб поклонитися Всемогутньому, ми бачимо як воно живе таємницею Пасхи, переживаючи і святкуючи великі діла Бога, які Він звершив в історії спасіння. Врешті, ми бачимо, як під час цього незвичайного паломництва юний Ісус вперше усвідомлює свою місію. Якою ж важливою є СІМ’Я, якщо її потребував і у ній зростав Божий Син! Св. Йоан Павло ІІ так описав цю тайну:

Від моменту Благовіщення Йосиф разом з Марією опинився наче в середині «віковічно схованої в Богові»таємниці, яка зодягнулася в тіло: «І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істиною сповненого» (Йн 1, 14). Оселилося серед людей, в святій назаретській Родині – одній з багатьох родин того галілейського містечка, одній із багатьох родин в землі Ізраїль. Там Ісус «ріс й міцнів, сповнюючися мудрістю, і Божа благодать була на ньому» (пор. Лк 2, 40). Євангелії в кількох словах подають цей довгий період «прихованого» життя, в якому Ісус з Назарета готувався до свого месіанського посланництва. Із цього сховку лише один момент видобувається на світло та описується в Євангелії від Луки – Пасха в Єрусалимі, коли Ісусові було дванадцять років (Redemptoris Custos 15).

Євангеліст Лука показує життя і місію Ісуса як дорогу до Єрусалима, де має звершитися Пасхальна Тайна. Тому, читаючи його Євангеліє, ми постійно бачимо Ісуса в подорожі, а опис дитинства нашого Господа завершується у Святому Місті, заповідаючи ті події, які стануться у Пасхальне Тридення. Шлях до Єрусалима – це також дорога християнина. Адже Церква є мандрівним народом, який прямує до Єрусалима, щоб пережити Пасхальну Тайну і сповнитися Божим Духом, який дає силу і відвагу любити у вимірі хреста. Врешті, Церква прямує до Небесного Міста, до повної єдності зі своїм Спасителем.

Сьогодні ми прагнемо особливо наголосити, що дорога до Єрусалима – це також шлях кожного подружжя і кожної сім’ї! До такої мандрівки віри Бог запрошує всіх. Він кличе кожне подружжя, кожну сім’ю вирушити дорогою віри, щоб, слухаючи Боже Слово і приймаючи участь в Літургії, вони з новим запалом шукали Господнє Обличчя.

Вслухаючись в голос Святого Духа, ми, Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні, рік, що надходить, проголосили Роком Святості Подружжя та Сім’ї. Протягом цього року хочемо пережити досвід Святого Сімейства, яке в гурті паломників, серед співу псалмів та гімнів, мандрує до гори Сіону. Ми хочемо бути разом з Марією і Йосифом, які щораз більше пізнають Того, кого їм доручив Небесний Отець. Врешті, ми хочемо наново відкрити місію християнської родини – бути сіллю землі і світлом для цього світу (пор. Мт 5, 13-14).

Ми прагнемо, щоб цей Рік благодаті був плідним для ваших родин і для всієї Церкви в Україні, тому запрошуємо вас взяти активну участь в душпастирських ініціативах, які будуть відбуватися в цьому часі. Зокрема наголошуємо на чотирьох:

Перегринація ікони Святого Сімейства. Нехай душпастирі подбають, щоб у кожній парафіяльній спільноті відбулася перегринація (відвідини) ікони Святого Сімейства, від сім’ї до сім’ї, від дому до дому, від спільноти до спільноти. Починаючи від парафіяльного храму, родини прийматимуть образ Святого Сімейства у своїх домівках. Заохочуємо збиратися біля нього всією родиною, щоб разом читати Боже Слово та молитися. Нехай Святе Сімейство відвідає наші сім’ї у цьому видимому знаку. До спільної молитви можна запросити сусідів і знайомих. Можливо, для багатьох це буде перша зустріч і чудова нагода почути Слово Євангелія. Якщо інші християнські родини, зокрема вірні Православної Церкви, захочуть долучитися до перегринації і прийняти Святу Ікону у своїх домівках, потрібно створити їм таку можливість.

Дні зосередження для родин у парафіях та деканатах. Заохочуємо, щоб впродовж цього року в парафіях (або деканатах) організовувати дні зосередження для родин і всіх, хто їм служить. Програма такого дня може містити катехезу на родинну тематику (напр. виховання, взаємини, прощення тощо), працю в групах, роздуми і ділення Божим Словом, адорацію Пресвятих Дарів, таїнство Примирення і Покаяння, а передусім Євхаристію, яка буде серцем цих зустрічей. Нехай кожен такий день закінчиться радісним спілкуванням і агапою. Безумовно, такі зустрічі потрібно організовувати згідно з душпастирськими можливостями і потребами.

Третя подія, на яку прагнемо вас запросити – це Всеукраїнський конгрес сімей, який відбудеться 20-22 вересня в м. Вінниці та в м. Шаргороді (Вінницька обл.). Це буде велика маніфестація родинної спільноти, її краси, єдності і любові. Конгрес розпочнеться в Шаргороді Хресною Дорогою в намірі примирення сімей і подружь. Наступного дня конгрес продовжиться у Вінниці, де дорослі матимуть окрему програму з конференціями відомих спеціалістів. Завершиться ця виняткова зустріч 22 вересня спільною Євхаристією, якій передуватиме процесія та година свідчень сімей.

І ще один подарунок від Церкви, нашої Матері: можливість отримати відпуст з нагоди цього Святого Року. Передусім за участь в урочистому відкритті Року святості сім’ї в кожній дієцезії, а також за паломництва до храмів, які в кожній дієцезії визначить дієцезіальний єпископ, за духовне усиновлення зачатої дитини, молитву однієї частини розарію в намірі подружь чи родин, що переживають кризу, жертвування своїх страждань в намірі подружь чи родин, що переживають кризу, спільне читання Святого Письма в сім’ях, участь в марші за життя і сім’ю, участь (принаймні один день) в загальноукраїнському Конгресі сімей у Вінниці та Шаргороді, участь в центральних урочистостях кожної дієцезії, участь в урочистому закінченні Року сім’ї в кожній дієцезії.

Відпуст можна отримати за звичайних умов: треба перебувати у стані освячуючої благодаті (брак важкого гріха на сумлінні) або приступити до таїнства сповіді, не мати жодної прив’язаності до гріха, навіть буденного (якщо брак повної свободи від гріха, можна отримати частковий відпуст), молитва в намірах Святішого Отця (напр. «Отче наш», «Радуйся Маріє», «Вірую») в намірі тих справ, за котрі Папа щодня молиться.

Просимо усіх долучитися до спільної турботи про благо сім’ї, щоб захистити це Боже діло від нападів злого духа в сучасному світі.

Нехай Святе Сімейство з Назарета супроводжує нас впродовж нашого паломництва віри. Нехай вчить нас взаємної любові і служіння. Нехай Марія, Матір найчистішої любові, і Йосиф, опікун Відкупителя, огорнуть нас своєю постійною батьківською опікою.

На усі Ваші ініціативи, на Вашу боротьбу і змагання, на Вашу молитву і кожне добре діло для добра наших родин з серця благословляємо:

В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні

Останні публікації за рубрикою: ДІЄЦЕЗІЇ (ЄПАРХІЇ) / Загальноцерковні заходи / Рік Родини: 1) 02.06.2019 «Свято у Рівному до Дня захисту дітей та Року святості подружжя і сім’ї»; 2) 25.05.2019 «Пастирський лист Конференції єпископату РКЦ в Україні на ІІІ Тиждень виховання «Тато вдома»»; 3) 27.03.2019 «Львів-Брюховичі: 52 пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України»; 4) 16.03.2019 «Гнівань на Вінничині: проголошення санктуарію св. Йосифа та освячення і вручення ікон Святої Родини»; 5) 10.03.2019 «Ікони Святої Родини освятили у Харкові і передали в деканати для перегринації дієцезією»; 6) 05.03.2019 «В Одесі освятили та передали ікони Святої Родини для перегринації дієцезією»; 7) 04.03.2019 «Зустріч у Львівській курії душпастирів родин і волонтерів»; 8) 31.01.2019 «У двох деканатах архідієцезії роздали парафіям образи Святої Родини для перегринації»; 9) 30.01.2019 «Львів: освячення та передача образів Святої Родини для перегринації архідієцезією»; 10) 05.12.2018 «Комунікат Конференції Єпископів РКЦ про Рік святості подружжя та сім’ї»;
Останні публікації за рубрикою: ВШАНУВАННЯ / Святої Родини: 1) 16.03.2019 «Гнівань на Вінничині: проголошення санктуарію св. Йосифа та освячення і вручення ікон Святої Родини»; 2) 10.03.2019 «Ікони Святої Родини освятили у Харкові і передали в деканати для перегринації дієцезією»; 3) 05.03.2019 «В Одесі освятили та передали ікони Святої Родини для перегринації дієцезією»; 4) 10.02.2019 «Освячення у Сімферополі ікони Святої Родини для перегринації домівками»; 5) 31.01.2019 «У двох деканатах архідієцезії роздали парафіям образи Святої Родини для перегринації»; 6) 30.01.2019 «Львів: освячення та передача образів Святої Родини для перегринації архідієцезією»; 7) 30.12.2018 «У присутності єпископів подружні пари відновили шлюбні обітниці у Львові та Харкові»; 8) 30.12.2018 «Архіпастирі благословили сім'ї в катедрах Луцька та Одеси»; 9) 30.12.2018 «Престольний празник Святої Родини у Харкові на Олексіївці»; 10) 05.12.2018 «Комунікат Конференції Єпископів РКЦ про Рік святості подружжя та сім’ї»; 11) 31.12.2017 «Патрональні урочистості Святої Родини у Києві, Житомирі, Херсоні, Гнівані і Броварах»; 12) 31.12.2017 «Відпустова урочистість Святої Родини у Харкові на Олексіївці»; 13) 30.12.2017 «Пастирський лист римcько-католицьких єпископів України до родин з нагоди свята Святого Сімейства: Ісуса, Марії і Йосифа»; 14) 30.12.2016 «Храмове свято та освячення вівтарної композиції Святої Родини у Харкові на Олексіївці»; 15) 30.12.2016 «Пастирський лист Римcько-Католицьких Єпископів України до Родин з нагоди Свята Святого Сімейства: Ісуса, Марії і Йосифа»; 16) 27.12.2015 «Відпуст у Харкові на Олексіївці»; ...
Останні публікації за рубрикою: МИРЯНИ, СПІЛЬНОТИ, РУХИ / Спільноти за віком / Дорослі: 1) 02.06.2019 «Свято у Рівному до Дня захисту дітей та Року святості подружжя і сім’ї»; 2) 26.05.2019 «Перші Святі Причастя у Житомирі, Бердичеві, Коростені, Соколові та Улянівці»; 3) 25.05.2019 «Пастирський лист Конференції єпископату РКЦ в Україні на ІІІ Тиждень виховання «Тато вдома»»; 4) 19.05.2019 «Перші Причастя дітей і дорослих у Вінниці, Дніпрі, Львові, Любарі та Павлограді»; 5) 19.05.2019 «Перші Причастя у Бердичеві, Гришківцях, Довбиші, Львові та Сваляві»; 6) 12.05.2019 «Перші Причастя дорослих в катедрі Харкова та дітей в Старокостянтинові»; 7) 12.05.2019 «Дієцезіальне паломництво родин до санктуарію у Ківерцях на Волині»; 8) 18.04.2019 «Хмельницький: перше Причастя дорослих у Великий Четвер»; 9) 31.03.2019 «У санктуарії в Бердичеві відбулось перше Причастя дорослих»; 10) 04.03.2019 «Зустріч у Львівській курії душпастирів родин і волонтерів»; 11) 13.01.2019 «Подвійні реколекції для дівчат та родин у Крисовичах на Львівщині»; 12) 30.12.2018 «У присутності єпископів подружні пари відновили шлюбні обітниці у Львові та Харкові»; 13) 30.12.2018 «Архіпастирі благословили сім'ї в катедрах Луцька та Одеси»; 14) 25.12.2018 «Різдвяне перше Причастя дорослих в костелі св. Яна з Дуклі у Житомирі»; 15) 05.12.2018 «Комунікат Конференції Єпископів РКЦ про Рік святості подружжя та сім’ї»; 16) 24.06.2018 «Перше за понад вісімдесят років вінчання у Кольчугіному в Криму»; ...
Останні публікації за рубрикою: АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю: 1) 07.08.2019 «П'ятнадцятиріччя консекрації санктуарію Бога Отця Милосердного у Запоріжжі»; 2) 30.07.2019 «Звернення єпископа В. Кривицького до Президента В. Зеленського з приводу храму св. Миколая в Києві»; 3) 25.05.2019 «Пастирський лист Конференції єпископату РКЦ в Україні на ІІІ Тиждень виховання «Тато вдома»»; 4) 16.05.2019 «Радіо 'Марія': інтерв'ю єпископа Мар'яна Бучека про сім'ю та інше»; 5) 30.04.2019 «Вітання з нагоди обрання на посаду Президента України Володимира Зеленського»; 6) 21.04.2019 «Великоднє привітання єпископа Віталія Скомаровського»; 7) 21.04.2019 «Пасхальні вітання єпископа Броніслава Бернацького»; 8) 21.04.2019 «Вітання на Пасху єпископа Антала Майнека OFM»; 9) 21.04.2019 «Великоднє привітання єпископа Віталія Кривицького SDB»; 10) 20.04.2019 «Пасхальні вітання архієпископа Мечислава Мокшицького»; 11) 19.04.2019 «Великодні побажання єпископа Мар'яна Бучека»; 12) 17.04.2019 «ВРЦіРО закликає прийти до виборчих дільниць і свідомо виконати свій громадянський обов'язок»; 13) 28.03.2019 «Комюніке 52-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України»; 14) 09.03.2019 «Пастирський лист єпископа Віталія Кривицького SDB на І Неділю Великого Посту»; 15) 06.03.2019 «Звернення голови Конференції римсько-католицьких єпископів України Броніслава Бернацького з нагоди початку Великого Посту»; 16) 06.03.2019 «Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького на Великий Піст»; ...
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Сторінки розділу «Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2018 / Грудень» завантажені 170 040 разів
© 2014-2019 Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)