Костели і каплиці України / ГОЛОВНА СТОРІНКА: 469

19.01.2021 ТОВСТЕ (Тернопільська обл.), костел св. Анни / Пресвятої Трійці, зовнішній вигляд

Створено 19.01.2021 16:15

Опубліковано фотознімки зовнішнього вигляду спорудженого 1741 року та реконструйованого перед Ісв. війною парафіяльного костелу св. Анни / Пресвятої Трійці у Товстому на Тернопільщині (частина світлин взята із сайту m-a-d-m-a-x.livejournal.com).

ЗАПРУДА. Каплиця св. Мартина Турського (199?). Житомирська обл., Ємільчинський р-н

Створено 19.01.2021 12:19

11230 Запруда

Невеличке поселення Запруда, яке колись називалось Спаська Запруда, а до 1939 року було лише слободою, утворилось, швидше за все, у XIX столітті. У 1906 року тут вже проживало понад чотири сотні мешканців, що майже у два рази більше, ніж сьогодні. Село раніше належало до Ємільчинського району, а тепер - до Новоград-Волинського.

Зрозуміло, що місцеві римо-католики до жовтневого більшовицького перевороту своєї святині не мали. Релігійну громаду було зареєстровано вже після падіння комуністичного режиму 24 травня 1996 року.

18.01.2021 ІВАНО-ФРАНКІВСЬК (Станіславів), костел Христа Царя, зовні та внутрі

Створено 18.01.2021 14:12

Опубліковано фотознімки зовнішнього та внутрішнього вигляду спорудженого у 20-30-х роках минулого століття парафіяльного костелу Христа Царя в Івано-Франківську.

ЧОРНОКОЗИНЦІ. Колишній костел св. Йосифа / свв. Станіслава і Мартина (1608). Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н

Створено 18.01.2021 11:36

32333 Чорнокозинці

Чорнокозинці вважаються заснованими 1367 року, із середини XVст. до кінця XVIIIст. належали Кам'янець-подільському катедральному капітулу та були резиденцією місцевих єпископів. 1519 року отримали статус міста, якому 1578 надали магдебурзьке право. Нині є селом із населенням понад чотири сотні мешканців.

Чорнокозинський замок, побудований наприкінці XIV - на початку XV століть, використовувався в якості резиденції кам'янець-подільськими єпископами. І, принаймні, двоє з них у Чорнокозинцях завершили своє земне життя - Миколай Лабунський (1467 року у замку) та Миколай Дембовський (1757 року у літньому палаці, який у 1716-1721 роках біля підніжжя замкової гори збудував єпископ Стефан Рупневський).

Архієпископ Миколай Дембовський (1693 - 1757). Митрополит-архієпископ Львівський (1757), Архієпископ (1757), Єпископ-ординарій Кам'янець-Подільський (1742 - 1757), Єпископ (1742 - 1757)

Створено 15.01.2021 11:21

Єпископ Миколай Дембовський народився у грудні 1693 року на теренах Плоцької дієцезії у знатній заможній родині гербу Єліта, з якої походять ще три єпископи, з них ще один Кам'янець-Подільський - Ян Йосиф Дембовський. Був охрещений 17 грудня цього ж року. Духовний шлях обрав ще в молодості, що не завадило йому робити світську кар'єру серед королівських секретарів, проте тривалий час зволікав із свяченнями. І лише 18 грудня 1729 року, вже у статусі каноніка варшавського та настоятеля бєльського був рукоположений в священники.

7 вересня 1730 року став ще й сохачевським настоятелем, а 11 червня наступного року - каноніком Краківського катедрального капітулу. Після смерті короля Августа ІІ підтримав його сина як кандидата на трон, після коронації якого міг бути упевненим в успішності своєї як церковної, так і світської кар'єри. Зокрема, 1735 року отримав посаду Великого коронного писаря та мєховського генерального препозита, потім - каноніка Плоцького катедрального капітулу, а 1739 року - варшавського архідиякона.

14.01.2021 РУДКИ (Львівська обл.), костел Успіння Пресвятої Діви Марії (санктуарій Рудківської Божої Матері), зовні та внутрі

Створено 14.01.2021 12:16

Опубліковано фотознімки зовнішнього та внутрішнього вигляду спорудженого у 1685-1728 роках парафіяльного костелу Успіння Пресвятої Діви Марії (санктуарію Рудківської Божої Матері у Рудках на Львівщині (частина світлин - m-a-d-m-a-x.livejournal.com).

ХАЖИН. Костел Божого Милосердя (200? - 201?). Житомирська обл., Бердичівський р-н

Створено 14.01.2021 11:04

13374 Хажин,
вул. Двірська, 24

Хажин 2011 року відзначив 400-річчя свого заснування. Нині тут проживає понад тисяча мешканців, а село, як і раніше, належить до Бердичівського району.

Станом на 1886 рік Хажин входив до складу Семенівської волості та вже мав свою католицьку каплицю латинського обряду, яка, вочевидь, не пережила радянську владу. Принаймні, місцевим римо-католикам довелось, ймовірно, у двохтисячних роках будувати мурований костел.

Дієцезії і області
Санктуарії