Arcypasterze Ukrainy / Święcenia biskupi / WATYKAN: 9
1

Kardynał Francesco Colasuonno (1925 - 2003). Kardynał (1998), Nuncjusz Apostolski w San Marino (1995 - 1998), Nuncjusz Apostolski we Włoszech (1994 - 1998), Nieoficjalny przedstawiciel Watykanu w Ukrainie (1991 - 03.1992), Delegat Apostolski w ZSRR i Rosji (1990 - 1994), Nuncjusz Apostolski w Polsce (1986 - 1994), Nuncjusz Apostolski w Jugosławii (1985 - 1986), Nuncjusz Apostolski w Zimbabwe (1981 - 1985), Delegat apostolski w Mozambiku (1974 - 1981), Arcybiskup (1974 - 1998)

Utworzony 10.03.2015 10:10, zmieniony 28.09.2020 12:00

Кардинал Франческо Коласуонно народився 2 січня 1925 року в Грумо-Аппула (Італія). Висвячений на священника 28 вересня 1947 року у Барі.

Викладав у місцевих єпархіальній семінарії та ліцеї. 1958 року почав працювати на дипломатичній службі Святого Престолу. З 1961 року - тайний камергер Папського Двору. До 1962 года працював у Державному секретаріаті Ватикану, а з 1962 року служив в Апостольській нунціатурі в США на посаді секретаря. У 1968 - 1972 роках був секретарем Нунціатури в Індії, а в 1972 - 1974 роках - надзвичайним представником на Тайвані.

Призначений 6 грудня 1974 року титулярним архієпископом Трентума і Апостольським делегатом у Мозамбіку. 9 лютого 1975 року рукоположений в архіпастирі. Із 7 березня 1981 року - Апостольський пронунцій в Зімбабве, з 8 січня 1985 року - Апостольський пронунцій в Югославії, від 9 квітня 1986 року - Апостольський нунцій у Польші.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: czerwiec, 30
1726 - з рук Краківського ординарія К. Шанявського священничі свячення отримав майбутній архієпископ-митрополит Львівський Вацлав Сераковський;
1770 - єпископа Кам'янець-Подільського Войтеха Корицинського призначено архієпископом-митрополитом Львівським;
1858 - помер у Цєшанові (Польща) архієпископ-митрополит Львівський Лукаш Баранецький, похований у львівському костелі Матері Божої Громничної, 1972 року його рештки перенесли до катедри;
1905 - архієпископ Йосиф Більчевський консекрував новозбудований костел в Стоянові на Львівщині під титулом Пресвятого Серця Господа Ісуса;
1967 - о. Ян Ценський у Ґнєзно (Польща) таємно рукоположений в єпископи примасом Польщі кардиналом Стефаном Вишинським;
2012 - архієпископ Мечислав Мокшицький за участю єпископа Леона Малого очолив урочистість внесення мощей св. Яна з Дуклі до Львівської катедри;
2018 - о. Йосиф Павлюк у костелі Матері Божої Неустанної Допомоги у Чорноморську на Одещині освятив пам'ятну таблицю з викарбованими на ній іменами чотирьох настоятелів парафії;
Następna data: lipiec, 01
1883 - інгрес до Житомирської катедри єпископа-ординарія Луцько-Житомирського Симона Козловського;
1949 - у селі Дубовиці Житомирської області народився майбутній єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам'янець-Подільський;
2006 - кардинал Мар'ян Яворський освятив повернений та відремонтований костел cвв. Апп. Петра і Павла у Яворові на Львівщині;
2013 - архієпископ Мечислав Мокшицький подарував костелу Божого Милосердя у Вінниці мощі бл. Папи Йоана Павла ІІ;
2017 - урочисте впровадження єпископа Київсько-Житомирського Віталія Кривицького до Житомирської катедри;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net

З 15 березня 1990 року був Апостольским делегатом у Радянському Союзі та Російській Федерації, а також до березня 1992 року неофіційно представляв Святий Престол в Україні. 4 березня 1991 року у Житомирській катедрі св. Софії рукоположив в єпископи о. Яна Пурвінського, а двома днями раніше взяв участь у єпископських свяченнях оо. Р. Керницького OFM Conv, Я. Ольшанського MIC та М. Трофим'яка. У лютому 2002 року у Львові був присутній на Першій Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України та вручив митрополичий палій архієпископу Мар'яну Яворському.

Потім був Апостольським нунцієм в Італії (12.11.1994р. - 21.02.1998р.) та в Сан-Марино (22.04.1995р. - 21.02.1998р.). 21 лютого 1998 року Святіший Отець Йоан Павло II підніс Франческо Коласуонно до гідності кардинала-диякона з дияконством S. Eugenio. 31 травня 2003 року помер.

INNE ARCYPASTERZE Z TYMI SAMYMI Stan duchowny: Kardynałowie; Duchowieństwo: Diecezjalne; Posługa arcypasterska: 1. Nunciusze apostolscy, 2. Inne kraje, 3. XXI stulecie, 4. UKRAINA (Ruś), 5. XX stulecie / II połowa, 6. ROSJA (Moskowija), Białoruś, 7. POLSKA, 8. WATYKAN; Posługa pasterska: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / II połowa, 3. XX stulecie / I połowa; Święcenia kapłanski: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / I połowa; Urodzenie: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / I połowa;

GŁÓWNE WYDARZENIA I PUBLIKACJE ZWIĄZANE Z ARCYPASTERZEM

1991. 03.04 ЄПИСКОПСЬКІ СВЯЧЕННЯ О. ЯНА ПУРВІНСЬКОГО У ЖИТОМИРСЬКІЙ КАТЕДРІ АРХІЄПИСКОПОМ ФРАНЧЕСКОМ КОЛУСУОННО. Співконсекратори - єпископ Станіслав Новак з Ченстохови та єпископ Тадей Кондрусевич з Гродна; 12.15 В урочистостях сторіччя освячення храму Успіння Пресвятої Діви Марії у Харкові взяли участь Апостольський нунцій в СРСР архієпископ Франческо Коласуоно та єпископ Ян Пурвінський;


Arcypasterze
Stan duchowny
Chronologia
Świętość
Duchowieństwo
Posługa arcypasterska
Święcenia biskupi
Posługa pasterska
Święcenia kapłanski
Urodzenie
Internet