DE ХрЗ ОдС RB B 1826-1901, Цоттман Франц, еп.;
1

Єпископ Франц Ксаверій Цоттман (1826 - 1901). Єпископ-емерит Тираспольський (1889 - 1901), Єпископ-ординарій Тираспольський (1872 - 1889), Єпископ (1872)

Создано 11.03.2016 12:18, изменено 24.09.2020 12:00

Тираспольській єпархії належали
більша частина Одесько-Сімферопольської
та південна частина Харківсько-Запорізької дієцезій

Єпископ Франц Цоттман народився 27 червня 1826 року в Орнбау (Німеччина), навчався в Мюнхені та Вюрцбурзі. Проявив особливі здібності у вивченні іноземних мов (знав їх аж десять). Після завершення навчання приїхав 1853 року у Росію працювати гувернером. Виховуючи дітей грецького посла у Санкт-Петербурзі, зблизився із домініканцями, які служили в костелі св. Катерини, що суттєво вплинуло на його погляди. 1858 року переїхав у Москву, щоб працювати гувернером у сім'ї банкіра Йордана, після від'їзду якого з Росії поступив у Духовну семінарію в Саратові 1859 року. 29 червня 1860 року висвячений у Саратові на священника.

Єпископ Фердінанд Кан призначив його спочатку вікарієм катедри, а 14 лютого 1861 року - інспектором і викладачем семінарії. У 1865 році став її ректором. 10 червня 1867 року отримав гідність катедрального каноніка.

Важные события истории святынь и служения архипастырей
Текущая дата: ноябрь, 30
1918 - ординарій Краківський Адам Сапєга висвятив на єпископа у Краківській катедрі о. Петра Маньковського, призначеного ординарієм відновленої Кам'янець-Подільської дієцезії;
1989 - освячено костел св. Георгія мч. у Тур'їх Реметах на Закарпатті;
1991 - о. Юрій Зімінський звершив першу Месу на сходах занедбаного і майже зруйнованого костелу св. Миколая у Кам'янському на Дніпропетровщині;
1996 - храм св. Андрія Апостола у Сахкамені на Хмельниччині освятив єпископ Ян Ольшанський;
2003 - єпископ Леон Дубравський консекрував новоспоруджений храм Зіслання Святого Духа в смт. Дунаївці на Хмельниччиін;
2008 - єпископ Мар’ян Бучек освятив новозбудовану каплицю Зіслання Святого Духа в Краматорську на Донеччині;
Следующая дата: декабрь, 01
1721 - єпископ-ординарій Кам'янець-Подільський Стефан Рупневський призначений ординарієм у Луцьку;
1803 - охрещений в Польщі майбутній митрополит-архієпископ Львівський Франциск Вежхлейський (дата народження не відома);
2001 - єпископ Станіслав Падевський освятив нижню каплицю споруджованого храму Матері Божої Неустанної Допомоги у Львові на Збоїщах;
2018 - відправлено першу Месу у тимчасовій каплиці св. Андрія Апостола у Житомирі;
Не нашли своего храма в списке событий?
Сообщите о событии по адресу rkc.in.ua@ukr.net

Призначений єпископом-ординарієм Тираспольським 23 лютого 1872 року, що було затверджено 14 березня цього ж року імператором. 11 червня 1872 року у храмі св. Катерини в Санкт-Петербурзі відбулась його єпископська хіротонія. Под керівництвом нового єпископа була проведена реорганізація дієцезіальної структури, збудовано новий мурований кафедральний собор св. Климентія у Саратові.

Наприкінці 80-х років через погіршення стану здоров'я неодноразово подавав прохання про зречення з уряду, яке було прийнято 28 грудня 1889 року. У статусі єпископа-емерита виїхав з Росії, лікувався у місті Кастав (Хорватія), а потім повернувся у Німеччину, у рідне місто. Там і помер 12 грудня 1901 року, похований у місцевому костелі.

Могила єпископа у стіні костелу зліва від вівтаря
Могила єпископа у стіні костелу зліва від вівтаря
Фотоснимок: Віктор Пінк
Архипастыри
Сан
Хронология
Святость
Духовенство
Архипастырьское служение
Епископская консекрация
Пастырьское служение
Рукоположения в священники
Рождение
Интернет