DE ХЗ ОС RB Є Цоттман Франц, єп., 1826-1901;
1

Єпископ Франц Ксаверій Цоттман (1826 - 1901). Єпископ-емерит Тираспольський (1889 - 1901), Єпископ-ординарій Тираспольський (1872 - 1889), Єпископ (1872)

Створено 11.03.2016 12:18, змінено 24.09.2020 12:00

Тираспольській єпархії належали
більша частина Одесько-Сімферопольської
та південна частина Харківсько-Запорізької дієцезій

Єпископ Франц Цоттман народився 27 червня 1826 року в Орнбау (Німеччина), навчався в Мюнхені та Вюрцбурзі. Проявив особливі здібності у вивченні іноземних мов (знав їх аж десять). Після завершення навчання приїхав 1853 року у Росію працювати гувернером. Виховуючи дітей грецького посла у Санкт-Петербурзі, зблизився із домініканцями, які служили в костелі св. Катерини, що суттєво вплинуло на його погляди. 1858 року переїхав у Москву, щоб працювати гувернером у сім'ї банкіра Йордана, після від'їзду якого з Росії поступив у Духовну семінарію в Саратові 1859 року. 29 червня 1860 року висвячений у Саратові на священника.

Єпископ Фердінанд Кан призначив його спочатку вікарієм катедри, а 14 лютого 1861 року - інспектором і викладачем семінарії. У 1865 році став її ректором. 10 червня 1867 року отримав гідність катедрального каноніка.

Важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: липень, 04
1858 - єпископ Каспер Боровський консекрував костел Ісуса Христа у Великій Мотовилівці на Київщині;
2002 - о. Броніслав Бернацький, номінований першим ординарієм Одесько-Сімферопольським, консекрований архієпископом Мар'яном Яворським у Кам'янець-Подільській катедрі;
2014 - архієпископ Мечислав Мокшицький освятив пам'ятник св. Папі Римському Йоану Павлу ІІ при вході до каплиці св. Софії у Підволочиську на Тернопільщині;
2020 - костел св. Архангела Михаїла у Тартакові на Львівщині проголошено санктуарієм Божої Матері Зцілення Хворих;
Наступна дата: липень, 05
1753 - храм Преображення Господнього у Добромилі на Львівщині консекрував єпископ В. Сераковський;
2003 - кардинал Мар'ян Яворський заклав та освятив наріжний камінь храму Божого Милосердя у Львові;
Не знайшли свого храму у списку подій?
Повідомте про подію за адресою rkc.in.ua@ukr.net

Призначений єпископом-ординарієм Тираспольським 23 лютого 1872 року, що було затверджено 14 березня цього ж року імператором. 11 червня 1872 року у храмі св. Катерини в Санкт-Петербурзі відбулась його єпископська хіротонія. Под керівництвом нового єпископа була проведена реорганізація дієцезіальної структури, збудовано новий мурований кафедральний собор св. Климентія у Саратові.

Наприкінці 80-х років через погіршення стану здоров'я неодноразово подавав прохання про зречення з уряду, яке було прийнято 28 грудня 1889 року. У статусі єпископа-емерита виїхав з Росії, лікувався у місті Кастав (Хорватія), а потім повернувся у Німеччину, у рідне місто. Там і помер 12 грудня 1901 року, похований у місцевому костелі.

Могила єпископа у стіні костелу зліва від вівтаря
Могила єпископа у стіні костелу зліва від вівтаря
Фотознімок: Віктор Пінк
Архіпастирі
Сан
Хронологія
Святість
Духовенство
Архіпастирське служіння
Єпископська консекрація
Пастирське служіння
Рукоположення в священники
Народження
Інтернет