HŁUBOCZEK. Dawny kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (1927). Rówieński obw., Rówieński r-n

35454 Глибочок

В урочищі Замчище села виявлено давньоукраїнське городище округлої форми, оточене подвійним валом, та знайдені предмети тих часів, проте Глибочок у документах вперше згадується 1545 роком. 1906 року тут проживало лише 222 мешканців, більшість яких була українцями, нині ж чисельність населення майже не змінилась - 213 осіб. Село входило до Гощанського району, а від 2020 року є частиною Рівненського.

У 1927 році коштом місцевих римо-католиків та прикордонників у Глибочку збудували дерев'яний костел Пресвятої Діви Марії Цариці Польщі, а вже 1928 року тут було засновано парафію, до якої увійшли населені пункти, що раніше належали парафіям Успіння Пресвятої Діви Марії в Острозі та cв. Антонія Падуанського у Межирічах Корецьких (Великих Межирічах).

У 30-х роках і пізніше 1100-1200 вірян у Глибочку та у понад двох десятках сусідніх селах обслуговував настоятель о. Домінік Мілевський, а парафія мала філіальні каплиці у Милятині (дерев'яну, споруджену у XVII столітті) та Симонові. 1943 року бойовики УПА костел спалили, о. Мілевському вдалось врятуватись. Не уціліла також каплиця у Милятині. На місці храму у Глибочку - сквер при дорозі та охоронна зона водонапірної вежі.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI:
Lokalizacja: D-ja Łucka, Rówieński obw.; Status: KOŚCIOŁY / Zwyczajne; Przynależność i stan: Zniszczone / Całkowicie; Wezwanie: MATKI BOŻEJ / Królowej; Wiek: XIX-XXI wieki / XX stulecie; Матеріал: Drewniane;