Костелы и каплицы Украины / ГЛАВНАЯ СТРАНИЦА: 811

ТУХОЛЬКА. Колишня каплиця без титулу (1921). Львовская обл., Сколевский р-н

Создано 18.11.2021 10:10

82644 Тухолька

Перша документальна згадка про Тухольку датується 1552 роком (там йшлося про розширення меж села). 1880 року в Тухольці проживало 696 мешканців, а 1900 року - 903, у тому числі 738 українців, 75 німців, які поселились тут ще 1852 року, 50 євреїв і 40 поляків. Нині чисельність населення становить майже тисячу осіб. Село належало до Сколівського району, а від 2020 року - до Стрийського.

Римо-католики села Тухольки спочатку належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Стрию, від 1743 року - до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці, а 1787 року знову увійшли до стрийської парафії. У 1843 році завдяки Карлу Шайфу у селі Климець постав душпастирський осередок (капеланія), що охопив кілька навколишніх сіл, у тому числі і Тухольку.

КЛИМЕЦЬ (Карлсдорф). Колишня каплиця Опіки Матері Божої (1883). Львовская обл., Сколевский р-н

Создано 17.11.2021 10:01

82650 Климець

У 1838 році землевласник Карл Шайф (Зайф?) поселив на західній околиці села Климець, заснованого у середині XVI століття, німецьких колоністів із Чехії, що започаткувало село Карлсдорф (на три роки пізніше, ніж Феліцієнталь). Станом на початок 80-х років ХІХ століття лише десята частина півтисячі мешканців Климця була римо-католиками, тоді як в Карлсдорфі їх була переважна більшість. У 1940 році радянська влада за угодою з нацистською Німеччиною переселила жителів німецького етнічного походження до Вартеґау в окупованій Польщі, а Карлсдорф пізніше став хутором Тростяним села Климець. Нині у селі проживає майже три з половиною сотні мешканців. Належало до Сколівського району, а від 2020 року - до Стрийського.

Римо-католики села Климець спочатку належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Стрию, від 1743 року - до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці, а 1787 року знову увійшли до стрийської парафії. У 1843 році завдяки Карлу Шайфу у селі Климець, яке мало (ймовірно, дерев'яну) каплицю Опіки Матері Божої, постав душпастирський осередок (капеланія), що охопив кілька навколишніх сіл, у тому числі і Карлсдорф.

ДОЛИНІВКА (Феліцієнталь). Колишній костел св. Яна Непомуцького (1860 - 1861). Львовская обл., Сколевский р-н

Создано 16.11.2021 10:06

82642 Долинівка,
вул. Л. Українки

У 1835 році власник заснованого 1553 року села Сможе Карл Шайф (Зайф?) поселив на його теренах німецьких колоністів із Чехії, що і стало початком існування нового села, яке отримало назву Феліцієнталь. 1881 року тут проживало 245 мешканців, 1900 року - 468, а 1921 року - 563. У 1940 році радянська влада за угодою з нацистською Німеччиною переселила жителів села німецького етнічного походження до Вартеґау (нацистського утворення в окупованій Польщі), замінивши їх українцями та поляками. 1950 року село назвали Долинівці, а 1989 року цю назву змінили на Долинівку. Нині село нараховує трохи більше трьох сотень осіб. Належало до Сколівського району, а від 2020 року - до Стрийського.

Римо-католики села Сможе спочатку належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Стрию, від 1743 року - до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці, а 1787 року знову увійшли до стрийської парафії. У 1843 році завдяки Карлу Шайфу у сусідньому селі Климець, яке мало каплицю Опіки Матері Божої, постав душпастирський осередок (капеланія), що охопив кілька навколишніх сіл, у тому числі і Феліцієнталь.

Єпископ Стефан Богуслав Рупневський (1671 - 1731). Єпископ-ординарій Луцький (1721 - 1731), Єпископ-ординарій Кам'янець-Подільський (1716 - 1721), Єпископ-помічник Львівський (1713 - 1716), Єпископ (1713)

Создано 15.11.2021 09:59

Єпископ Стефан Рупневський народився 1671 року в Бідзінах на Сандомирщині (Польща) в шляхетській родині гербу Шренява, що сповідувала кальвінізм. Після смерті батька його виховував родич Стефан Бідзінський, який навернув його до католицизму та післав на навчання до єзуїтської колегії (ймовірно, у Сандомирі). 24 травня 1695 року прийняв нижче свячення. Цього ж року поступив до Краківської академії, де 30 вересня 1697 року здобув науковий ступінь доктора теології (трохи раніше, 8 вересня був висвячений на диякона). У Кракові 2 лютого 1698 року отримав рукоположення в священники з рук іншого свого родича - єпископа Станіслава Шембека.

2 липня 1698 року став архідияконом колегіатського капітулу у Варшаві, 16 травня наступного року - каноніком Краківської катедри, 1703 року - настоятелем парафії у рідних Бідзінах та Госьліцях. У 1711 році отримав посаду судді в Краківській дієцезії та схолатуру у Станіславівській (Івано-Франківській) колегіаті, де 1713 року став прелатом-деканом.

Диецезии и области
Санктуарии