Lista ogólna miast i wsi z świątyniami

Dla ułatwienia korzystania z portalu zamieszczona jest w porządku alfabetycznym lista wszystkich osiedli Ukrainy, które są reprezentowane w serwisie przez obecne lub dawne świątynie rzymskokatolickie. Kolorowa cyfra na początku nazwy miejscowości wskazuje na jej przynależność do jednej z siedmiu obecnych diecezji ukraińskich, a kolor określa region: zielony – zachodni, niebieski – północny i środkowy, czerwony – południowy. Po najechaniu kursorem na nazwę miejscowości, w wyświetlonym podpowiedzi możesz dowiedzieć się o jej diecezji, obwodie i rajonie.

1. ABRYKOSÓWKA M.B. Fatimskiej (2006-201?)
2. ALEKSANDRIA Zaślubin N.M.P. (1861-1862)
3. ALEKSANDRÓWKA M.B. Królowej (200?)
4. ANDREJKOWCE Franciszka (2014-202?)
5. ANDRIANÓW Serca Jezusa (1911)
6. ANDRUSZÓWKA Własa (2007-2010)
7. ANDRZEJÓWKA Serca Jezusa (199?)
8. ANGEŁÓWKA kaplica (1903)
9. ANNOPOL Serca Jezusa (1992)
10. ANNOPOL M.B. Fatimskiej (1995-1999)
11. ANTAŁOWCE Antoniego (1993)
12. ANTONIÓWKA Antoniego (1903-1904)
13. ANTONÓW kaplica (1811)
14. ANTONÓW kaplica (193?)
15. ANTONÓWKA Antoniego (1925)
16. ARYSTÓWKA Serca Jezusa (199?)
17. BACHMUT M.B. Różańcowej, Jana Pawła II / Wniebowzięcia N.M.P. (1902-1903)
18. BAJKOWCE Szarbela (193?-1937)
19. BAKOSZ Bazylego (Wasyla, Łasło) (1994-1997)
20. BALICE Bronisławy (1895)
21. BALIN Alberta Chmielowskiego (200?-201?)
22. BAŁTA Stanisława (176?)
23. BANIŁÓW Trójcy Przenajświętszej / Marcina (1907)
24. BAR Anny (1811)
25. BAR Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (189?)
26. BARANÓWKA kaplica (1908-1909)
27. BARANÓWKA Stanisława (1994)
28. BARASZE Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (1795)
Antoniego (2008)
29. BARSZCZOWICE Nawiedzenia N.M.P. (1898)
30. BARTATÓW Trójcy Przenajświętszej (1911-1924)
31. BARYSZ Trójcy Przenajświętszej (1800-182?)
32. BASTOWA RUDNIA Serca Maryi (200?)
33. BASZTANKA Miłosierdzia Bożego (200?)
34. BATIATYCZE Jadwigi (1903)
35. BATRAD Narodzenia N.M.P. (1995)
36. BAWORÓW Wacława (1745-1747)
kaplica zamkowa (1759)
kaplica cmentarna (185?)
37. BAZALIA Trójcy Przenajświętszej (1780)
38. BEDNARÓW Serca Jezusa (1889)
39. BEDNARÓWKA Teodora (1888)
40. BEDRYKOWCE w f Władysława (1994-1997)
41. BENE Serca Jezusa (1940)
42. BERDIAŃSK f Narodzenia N.M.P. (2001-2004)
Narodzenia N.M.P. (1850-1857)
43. BERDYCZÓW Barbary (Warwary) (1826)
w f Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (1634-1642)
Marka (2009)
44. BEREGOWO w f Podwyższenia Krzyża (1418)
Ducha Świętego (1900)
Kingy (2017-2020)
Emericha (Imre) (1907)
45. BERESTECZKO kaplica (1854)
Trójcy Przenajświętszej (1711-1733)
46. BEREZDÓW Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (1992)
47. BEREZNE Kajetana (1813-1817)
48. BEREZOWICA WIELKA Najświętszej Maryi Panny (1899)
49. BEREZÓW NIŻNY kaplica (1892)
50. BEREZÓWKA Józefa (2003)
A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż