ЗАЛІСЦІ. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (1995). Хмельницька обл., Кам‘янець-Подільський р-н

32444 Залісці,
вул. 1-го Травня

Поселення Залісці згадується у документа у 1469 та 1493 роках. Нині у селі проживає понад 1800 мешканців.

У 1648 році на кошти родини Залевських у Залісцях було збудовано мурований костел, який зруйнували турки. 1750 року споруджено храм коштом Комарницьких (причому - з дубового дерева), у 1791 році його освятив єпископ Адам Станіслав Красінський. Костел мав 3 вівтарі, орган, а навколо будівлі була дерев'яна огорожа із вбудованою на чотирьох дерев'яних стовпах дзвіницею з трьома дзвонами.

У радянські часи цю святиню знищили. У 90-ті роки під опікою о. Марка Бзінковського у Залісцях було споруджено новий мурований костел, який 5 червня 1995 року консекрував єпископ Ян Ольшанський MIC. Залісці обслуговують дієцезіальні священники з парафії св. Архангела Михаїла у Дунаївцях.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.