БРАГА. Каплиця цвинтарна без титулу (190?). Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н

Створено 09.07.2021 09:53

32365 Брага

У письмових джерелах Брага відома із середини XVI століття. За свідченнями місцевих жителів, це колись досить велике поселення (на початку ХІХ століття мало майже вісім сотень мешканців) пізніше зазнало якихось катастрофічних змін (нібито було частково затоплене), то ж тепер у ньому проживає менше двох сотень селян.

Далеко не кожне українське село мало свій католицький цвинтар. У Бразі він є, та ще й з трьохсотрічною історією. Тут хоронили навіть священників, а також католиків із інших населених пунктів. Тому не дивно, що родина Жебровських, яка мала власність у сусідніх селах, збудувала перед 1908 роком на цьому кладовищі неоготичну муровану каплицю-усипальницю, в якій знайшли вічний спочинок не тільки представники цієї родини, але й навіть їхні родичі.

Місцеві римо-католики належали до парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Жванці. Після падіння комуністичного режиму у Бразі утворилась невеличка спільнота католиків латинського обряду, яка і послуговується колишньою каплицею-усипальницею Жебровських. Ймовірно, що у другому десятилітті цього століття святиню було реставровано. Вона є пам’ятником архітектури місцевого значення.

Джерело фотознімка: doroga.ua

Брагу обслуговують отці-пауліни (орден Братів св. Павла Першого Пустинника) із кам'янець-подільської парафії св. Миколая єп. мч..

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / Цвинтарні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Духовенство: МОНАХИ / Пауліни, OSPPE; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет