ШАРГОРОД - Розкіш. Костел Пресвятого Серця Господа Ісуса (1993 - 1999). Вінницька обл., Жмеринський р-н

235?? Розкіш,
вул. Нагорна, 2

Від 1989 року у колишньому селі Розкіш, яке нині є мікрорайоном Шаргорода і належить до парафії св. Флоріана у Шаргороді, проводилась систематична катехизація та регулярно відправлялась Свята Літургія для місцевих римо-католиків, котрі складають більшість населення села. У 1991 році було облаштовано зал бібліотеки для богослужінь.

Протягом 1993-1999 років у мікрорайоні Розкіш Шаргорода споруджено власний мурований храм. 3 жовтня 1993 року єпископ Ян Ольшанський MIC освятив наріжний камінь костелу, а 23 червня 2006 року єпископ Леон Дубравський OFM консекрував побудовану та облаштовану святиню.

8 червня 2013 року єпископ Станіслав Широкорадюк OFM освятив хрест з лівого боку храму і статую Діви Марії - з правого.

Шаргородський мікрорайон Розкіш обслуговують францисканці (орден Братів Менших) з парафії св. Флоріана у Шаргороді.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.