ЛАДИЖИН. Колишній костел Успіння Пресвятої Діви Марії (1823). Винницкая обл., Гайсынский р-н (Тростянецкий р-н)

Создано 20.08.2018 08:56, изменено 09.07.2020 12:00

24320 Ладижин,
вул. Карла Маркса, 34а

Перша згадка про Ладижин (Каладижин) датується 1240 роком, коли добре укріплене місто зруйнували татаро-монголи, вдавшись до підступу. Потім Ладижин згадується у XIV столітті як дерев'яне місто-фортеця. 21 березня 1973 року селище міського типу Ладижин було віднесено до категорії міст районного підпорядкування, а 2000 року стало містом обласного значення. Нині його населення складає понад 22 тисячі мешканців.

Відомо, що 1797 року коштом місцевого власника Северина Потоцького у Ладижині постала дерев'яна каплиця, яку у 1823 році замінив мурований костел, збудований завдяки пожертві наступних власників - Собанських. Є суперечлива інформація, що у 1850 році храм консекрував єпископ Лубенський, проте відомі з доступних джерел єпископи на прізвище Лубенські або вже померли на цю дату, або ще не стали єпископами. Наприкінці XIX століття до цієї парафії, яка нараховувала менше восьми сотень вірних, належало аж 23 села.

Костел радянська влада закрила 1925 року, потім його перебудували під школу та виробничий комбінат. У липні 2018 року міська влада передала у власність парафії земельну ділянку, на якій розміщено цей храм, що перебуває в аварійному стані. Місцева парафія послуговується каплицею Успіння Пресвятої Діви Марії у колишньому парафіяльному будинку, переданому їй ще 2011 року. Спільнота вірян у Ладижині невелика, коштів - обмаль, то ж плани щодо ремонту колишнього костелу чи будівництва нового поки що відсутні (дай Бог завершити ремонт парафіяльного будинку).

ДРУГИЕ СВЯТЫНИ, ИМЕЮЩИЕ ТАКИЕ ЖЕ Статус: КОСТЕЛЫ / Обычние; Принадлежность и состояние: РАЗРУШЕННЫ / Частично; Титул: МАТЕРИ БОЖЬЕЙ / Успения; Возраст: XIX столетие;
Диецезии и области
Статус
Санктуарии
Принадлежность и состояние
Титул
Возраст
Духовенство
Не каменные
Интернет