СТРОЇНЦІ. Костел Пресвятого Серця Господа Ісуса (199? - 2015). Вінницька обл., Вінницький р-н

23340 Строїнці

Вперше у документах поселення згадується 1300 року як Веселий Ярок. У XVIII столітті виселенці із Дзигівки заснували поблизу Строїнців поселення Чепелівку, яке згодом злилось із Веселим Ярком та дістало назву Строїнці. Нині тут проживає понад 1800 мешканців.

У 1993 році у селі було зареєстровано громаду вірян. Будівництво власного мурованого костелу на вершині пагорба коштом спонсорів, а також з обласного і місцевого бюджетів, тривало досить довго і завершилось лише 2015 року. Оздоблення інтер'єру храму виконав із дерева місцевий умілець Олександр Гончарук.

6 червня 2015 року костел консекрував єпископ- ординарій Кам'янець- Подільський Леон Дубравський OFM.

Строїнці та ще кілька сусідніх сіл обслуговують дієцезіальні священники з парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Мурафі.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.