ЛОКАЧІ. Колишній костел св. Антонія Падуанського (1766 - 1771). Волинська обл., Володимир-Волинський р-н (Локачинський р-н)

Створено 05.07.2021 10:37

45500 Локачі

Перша документальна згадка про Локачі датується 1508 роком. Були містечком та центром волості. У 1940 році стали селищем міського типу та до 2020 року були районним центром, а нині належать до Володимир-Волинського району. Населення - майже чотири тисячі мешканців.

Перший костел (дерев'яний) тут постав 1726 року коштом місцевого власника Павла Сангушка. Будівництво мурованого храму розпочала 1766 року чергова власниця містечка Теофіла Вільга, а завершив його спорудження 1771 року її син. Після належного оздоблення та оснащення костелу його консекрував 1816 року єпископ Ян Подгороденський. Відомо, що у храмі особливою шаною серед вірян користувався образ св. Антонія Падуанського.

У 80-х роках XIX століття парафія налічувала шість сотень вірних та мала філіальні каплиці у Замличах і Марковичах. Від 1931 року та у першій половині сорокових парафію обслуговував її останній настоятель о. Октавіан Спісацький. Під його духовною опікою перебувало понад дві тисячі парафіян у понад чотирьох десятках наколишніх сіл. Тоді парафія мала також каплицю на цвинтарі.

Костел повністю знищили у радянські часи (ймовірно, у шістдесяті чи навіть сімдесяті роки). Доля згаданої вище ікони св. Антонія Падуанського не відома.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Повністю; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / А... / Антонія; Вік: XVIII століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет