ПУЛЬМО. Каплиця Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії (2014 - 2016). Волинська обл., Ковельський р-н

44020 Пульмо,
вул. Калініна, 166

Село Пульмо, розташоване між озерами Пулемецьким і Світязь, вперше згадується у документах 1414 року. Проживає тут близько 1400 мешканців.

Релігійна Місія «Карітас-Спес» Луцької дієцезії створила у Пульмо на березі озера Світязь Центр відпочинку для дітей з неповних та малозабезпечених сімей. З 1997 року вони проживали у наметах прямо на березі озера, а згодом на окраїні села була придбана ділянка з невеликим будиночком. З часом збудовали новий корпус, душові кабіни, встановили стаціонарні намети, створили невелику спортивну площадку, облаштовали кухню. У 2007 році розпочалась реконструкція (фактично будівництво нового) табору завдяки фінансовій та будівельно-ремонтній допомозі благодійників. Було споруджено новий житловий корпус, обладнано сучасні туалети та ванні кімнати, збудовано і оснащено найсучаснішим обладнанням кухню та їдальню, влаштовано у корпусі каплицю.

Джерело фотознімка: catholic.volyn.ua

І 28 червня 2014 року Центр відпочинку освятили єпископ Станіслав Широкорадюк OFM та єпископ Віталій Скомаровський, вони ж освятили також хрест майбутньої каплиці. Її будівництво було завершено 2016 року. 5 червня цього року каплицю освятив єпископ Віталій за участю єпископа Станіслава. Літургія тут відправлятиметься щонеділі під час заїздів відпочиваючих.

Джерело фотознімка: catholic.volyn.ua
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж: