1 2

БІНДЮГА. Колишній костел св. Миколая (176?). Волинська обл., Ковельський р-н (Любомльський р-н)

Створено 28.11.2016 11:04, змінено 24.06.2020 12:00

443?? Біндюга

Відоме ще з XIV століття поселення Біндюга над Бугом знищила радянська влада майже відразу після свого встановлення. Спочатку 1939 року вона виселила мешканців села, оскільки саме Бугом проходила радянсько-німецька демаркаційна лінія. А після війни було переселено і ту частину мешканців, яка повернулась сюди у період німецької окупації, але тепер уже у зв'язку із радянсько-польським кордоном.

Місцеві римо-католики спочатку належали до парафії у Дубенці, яка нині знаходиться на території Польщі. Проте наприкінці XVIII століття, коли австрійсько-російський кордон по Бугу відрізав Біндюгу від Дубенки, село приєднали до парафії Пресвятої Трійці у Любомлі. Мурований костел у Біндюзі було споруджено у 60-х роках XVIII століття коштом власника села Казимира Виджги. 1845 року храм перебудували. У 1921 році було засновано самостійну парафію, яка наприкінці 30-х років за настоятеля о. Ігнатія Пожерського налічувала понад 1700 вірних.

У 1939 році радянська влада костел закрила та сплюндрувала, проте на початку німецької окупації його відновили ті мешканці, які повернулись до своїх домівок. По завершенні війни спустошений храм простояв у виселеному селі десь до 50-х років, після чого його повністю розібрали, використавши цеглу для будівництва споруд прикордонників та школи у Висоцьку.

До парафії у Біндюзі колись належало десять сусідніх сіл, у тому числі і Замлиння, в якому нині створено осередок «Карітас-Спес» (Інтеграційний центр «Замлиння»). 20 червня 2015 року єпископ Віталій Скомаровський урочисто освятив його головний корпус.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Повністю; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / М... / Миколая; Вік: XVIII століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет