РАКОВЕЦЬ. Колишня каплиця-усипальниця без титулу (1835). Івано-Франківська обл., Коломийський р-н (Городенківський р-н)

Створено 01.06.2021 10:24

78114 Раковець

Раковець відомий у документах від 1440 року. Нині у селі проживає понад вісім сотень мешканців. Входило воно до Городенківського району, а тепер - до Коломийського.

Місцеві римо-католики спочатку належали до парафії в Обертині, а після створення парафіяльної експозитури у Воронові у 1903 році, яка 1925 року була піднесена до рангу самостійної парафії (Матері Божої), увійшли до складу останньої. У схематизмах Львівської архідієцезії поселення зазначено, починаючи від початку ХХ століття, а чисельність вірних у Раковці залишалась незмінною протягом чотирьох десятків років - на рівні приблизно сотні осіб. Муровану каплицю у селі на католицькому цвинтарі було збудувано 1835 року як усипальницю родини Дверніцьких. Пізніше вона перейшла до Левицьких.

Джерело фотознімка: templesua.jimdofree.com

Показово, що 1890 року каплицю відремонтували коштом майбутнього єпископа о. Йосифа Вебера, котрий тоді працював канцлером Львівської курії та виділив на відновлення святині значну на той час суму - 50 золотих ринських. Це дає підстави вважати, що попри вказаний у схематизмах приватний статус каплиці, її власники дозволяли у ній проводити богослужіння для місцевих вірян.

Джерело фотознімка: ua.igotoworld.com

У 1936 році святиню відновили всередені, а наступного року - ззовні. Каплиця містила, зокрема, кам'янний позолочений вівтар з дерев'яною скульптурою Розіп'ятого Христа, стації Хресної дороги та інше. Нині колишня римсько-католицька каплиця у Раковці перебуває у стані часткової руїни.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / Цвинтарні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Частково; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет