1 2 3

ВЕЛИКА КАМ‘ЯНКА. Колишній костел св. Архангела Михаїла (1868). Івано-Франківська обл., Коломийський р-н

Створено 29.04.2021 12:53

78244 Велика Кам'янка

Велика Кам'янка відома у документах з 1416 року. Від 1634 року згадується як містечко. Нині є селом із населенням близько 2300 мешканців.

Місцеві римо-католики належали до парафії Пресвятої Трійці у Жукові. 1868 року у Великій Кам'янці постав та був освячений філіальний дерев'яний (на мурованому фундаменті) костел св. Архангела Михаїла (є ще дата 1857 року зі схематизму архідієцезії за 1936 рік, яка, швидше за все, не відповідає дійсності). Храм мав головний вівтар із скульптурою Матері Божої Непорочної та образом св. св. Архангела Михаїла та два бічні зі скульптурами Пресвятого Серця Ісуса і Матері Божої, а також дерев'яну дзвіницю на три дзвони.

У міжвоєнний період була здійснена спроба замінити цей храм, який став надто малим для понад тисячі вірян, більшим, проте цей задум реалізувати не вдалось. Але 1935 року тут все таки постала самостійна парафія, до складу якої увійшло також село Фатовець. Після ІІ світової війни костел перетворили на склад хімічних добрив, а у другій половині 50-х років його розібрали.

У 1903 році у селі на кошти родини Пташкевичів на земельній ділянці, яку виділив Йосиф Земенецький, було споруджено невеличку каплицю, про що свідчить напис на її фронтоні. 5 жовтня 2003 року у цій капличці, врятованій від знищення, була відправлена перша після війни Служба Божа. Нечисленних католиків латинського обряду обслуговували дієцезіальні священники з парафії св. Ігнатія Лойоли у Коломиї. Проте пізніше, коли у селі майже не залишилось вірних, ця доїздова парафія була ліквідована. У середині 2010-х років невідомі особи відремонтували колишню капличку Пташкевичів.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Повністю; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / М... / Михаїла; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет