ЗАЛУЧЧЯ. Колишній костел св. Миколая (1876 - 1937). Івано-Франківська обл., Коломийський р-н

Створено 07.07.2021 09:58

78284 Залуччя

Поселення Залуччя згадується у документах 1441 року та 5 травня 1449 року. Відоме тим, що на початку ІІ світової війни та перед втечею в Румунію стало місцем осідку президента Польщі Мосцицького. Нині тут проживає майже сім сотень мешканців.

Католики латинського обряду Залуччя належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Снятині. 1876 року, коли їх чисельність становила близько 170 осіб, у селі коштом місцевого власника Миколая Кшиштофовича було споруджено та освячено під титулом св. Миколая публічну філіальну муровану каплицю, яка також слугувала родині фундаторів усипальницею.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

У 1937 році, коли кількість римо-католиків у Залуччі перевищила 260 вірян, каплицю було суттєво добудовано до рівня костелу (ймовірно, теж коштом родини Кшиштофовичів). Храм мав головний і бічний вівтарі та досить значне і коштовне костельне оснащення. Поблизу святині стояла дерев'яна дзвіниця з трьома дзвонами вагою 120, 50 та 25 кілограмів.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Цікаво, що в схематизмах Львівської архідієцезії каплиця зазначалась як публічна, проте вже 1936 року ця нотація щезла. Більше того, навіть перестав подаватись титул каплиці (вона вже не була публічною?). Можливо саме цим пояснюється той факт, що попри достатньо великі розміри добудованого костелу, 1938 року у Залуччі було закладено наріжний камінь під спорудження іншого храму, яке так і не вдалось здійснити.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Нині колишній костел св. Миколая у Залуччі перебуває у стані часткової та досить непогано збереженої руїни.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Частково; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / М... / Миколая; Вік: 1. XIX століття, 2. XX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет