СНЯТИН. Колишній костел Пресвятого Серця Ісуса і Матері Божої Ченстоховської (1896 - 1897). Івано-Франківська обл., Коломийський р-н (Снятинський р-н)

Створено 06.07.2021 10:34

78300 Снятин,
вул. Воєводи Констянтина, 48,

Снятин, який вперше згадується у літописі 1158 роком, у 1398 році став садибою староства, а 1448 року отримав магдебурзьке право. Потім був повітовим та районним центром, а тепер належить до Коломийського району. Проживає у місті близько десяти тисяч мешканців.

У 1888 році настоятель парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Снятині о. Томаш Станьковський запросив до міста феліціанок, доручивши їм опікуватись дитячим закладом. Для цього завдяки пожертві Модести Загурської ним було придбано неподалік від парафіяльного костелу будівлі нечинних цісарських казарм. І вже 4 жовтня цього ж року там відбулось освячення чернечого дому, а наступного феліціанки відкрили дім для сиріт, який фінансував о. Каетан Каетанович вірменського обряду.

У 1891 році феліціанки отримали невелику каплицю. Проте вже через п'ять років, 2 травня 1896 року відбулось освячення наріжного каменю чернечого костелу, який збудували також коштом о. Каетана Каетановича. 24 серпня 1897 року новоспоруджений храм консекрував єпископ-помічник Львівський Йосиф Вебер.

У листопаді 1945 року феліціанки покинули Снятин, забравши зі собою костельне майно. У радянські часи колишній храм використовували в якості концертного залу, а через деякий час після падіння комуністичного режиму він став центром соціальних служб для молоді. Із феліціанського костелу в Україні зберігся лише вівтар, який встановлено в костелі Пресвятої Трійці у Заболотові, де нині служать сестри-феліціанки (правда, цей вівтар містить вже новий образ - Пресвятої Трійці).

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: НЕ САКРАЛЬНІ / Культурного призначення; Титул: 1. ІСУСА ХРИСТА / Серця, 2. МАТЕРІ БОЖОЇ / Ченстоховської; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет