ДОБРОСТАНИ (Біла Гора, Вейссенберг). Колишній костел св. Венделіна (1807). Львівська обл., Яворівський р-н

Створено 28.04.2021 12:27

81091 Добростани

Перша згадка про Добростани у документах датується 1389 роком. Ще у радянські часи до складу цього села увійшло інше - Біла Гора або Вейссенберг, яке було засновано 1786 року німецькими переселенцями-католиками в рамках австрійської колонізації Галичини. Нині у Добростанах проживає понад 1200 селян.

Вже 1794 року у Білій Горі заснували парафію як локальну капеланію, а отже там була якась тимчасова святиня. Сучасний мурований костел постав 1807 року. Він мав, зокрема, три вівтарі, з них бічні - св. Йоана Непомуцького та Господа Ісуса, а також дзвіницю. Консекрація храму відбулась аж через 90 років - 1896 року.

До цієї парафії, окрім інших сусідніх сіл, належали також Добростани. У ІІ половині XIX - першій третині XX століть чисельність парафіян зросла від семи сотень до майже півтори тисячі, а обслуговували їх, зокрема, настоятелі оо. Йосиф Червінський, Леопольд Нєдзєльський, Михаїл Пьотровський та Ян Базаль.

Після ІІ світової війни зачинений костел використовували в якості складського приміщення. На початку 90-х років його віддали православним, і нині після ремонту він є храмом Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України. Навпроти колишнього костелу збереглась скульптура св. Йоана Непомуцького, яку датують XVII століттям.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ПРАВОСЛАВНІ / Українські; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / В...; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет