СОЛОНКА. Костел св. Бенедикта (2016 - 2021). Львівська обл., Львівський р-н (Пустомитівський р-н)

Створено 22.03.2021 10:41

81131 Солонка

Перша документальна згадка про Солонку датується 1433 роком. Складалась із двох поселень - Великої і Малої Солонки. Нині є приміським селом, яке швидко забудовується. Населення - близько 3400 мешканців. Входило до Пустомитівського району, а зараз - до Львівського.

Нечисленні місцеві римо-католики до ІІ світової війни належали до парафії св. Архангела Михаїла у сусідній Зубрі. 19 березня 2016 року архієпископ Мечислав Мокшицький за участю єпископа Мар'яна Бучека освятив у Солонці земельну ділянку та хрест, а також вмурував під спорудження монастиря сестер-бенедиктинок та костелу наріжний камінь із собору св. Петра, який передав архієпископу Папа Франциск та благословив Папа-емерит Бенедикт XVI під час останнього візиту 'ad limina'. Основними фундаторами бенедиктинського костельно-монастирського комплексу стала родина Йосифа та Йозефіни Відеркер із Швейцарії.

Важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: березень, 26
1838 - колишній Львівський архієпископ-митрополит Андрій Анквіч помер у Празі (Чехія), похоронений у крипті Празької архікатедри;
1974 - у Мукачеві народився майбутній єпископ-помічник Мукачівський Микола Лучок;
2004 - костел Воздвиження Хреста Господнього у Полтаві освятив єпископ Станіслав Падевський;
Наступна дата: березень, 27
1885 - номіновано на посаду Львівського архієпископа-митрополита єпископа Северина Моравського;
1990 - перша післявоєнна Меса та освячення костелу св. Анни у Сторожинці на Буковині;
2002 - Апостольську адміністратуру Закарпаття піднесено до рангу Мукачівської дієцезії, її адміністратор єпископ Антал Майнек номінований ординарієм Мукачівським, собор св. Мартина у Мукачеві отримав статус кафедрального;
Не знайшли свого храму у списку подій?
Повідомте про подію за адресою rkc.in.ua@ukr.net

4 червня 2020 року архієпископ Мечислав освятив хрест для вежі храму, а 19 березня 2021 року - новозбудовані монастир св. Йосифа та костел св. Бенедикта, споруджені за проектом львівського архітектора Дем’яна Войтовича та під керівництвом Степана Харченка. У цій урочистості взяли участь єпископи України, що зібрались у Львові на 55 конференцію.

У монастирі служитимуть три сестри-бенедиктинки із абатства у Житомирі та перший отець-бенедиктинець в Україні. Варто зазначити, що перебування сестер-бенедиктинок у Львові налічує чотири століття, і тепер після майже 80-річної відсутності вони знову повернулись сюди.

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Духовенство: 1. МОНАХИ / Інші, 2. МОНАХИНІ / Бенедиктинки; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / Б...; Вік: XXI століття;
Дієцезії і області
Статус
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет