ТЕКЛІВКА. Колишня каплиця без титулу (1888 - 1890). Тернопільська обл., Чортківський р-н

48270 Теклівка

Вважається, що Теклівка виникла на початку ХІХ століття як присілок села Котівка і вперше документально згадується 1856 року, але, за іншими даними, вона відома у джерелах з 1443 року, хоча і називалась тоді Барабашівко (ймовірно, що це село просто занепало). Більше того, навіть у 1940-1958рр. вважалось лише хутором. Нині тут проживає менше двох з половиною сотень мешканців. Село входило до Гусятинського району, а від 19 липня 2020 року - до Чортківського.

Римо-католики Теклівки належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Копичинцях. І у 1888-1890 роках, нараховуючи разом із католиками латинського обряду сусідньої Котівки близько двох з половиною сотень осіб, збудували філіальну муровану каплицю. Відбулось це завдяки зусиллям тодішнього копичинського настоятеля о. Миколая Бялковського та пожертвам мешканців цих двох сіл.

Фотознімок: Sirko Hrabovyj

Каплиця мала один дерев'яний вівтар з образом Пресвятої Трійці і скульптуркою Матері Божої Святого Розарію та інше костельне оснащення, а також муровану дзвіницю на три дзвони, в якій був лише один. Богослужіння у храмі звершували лише один раз на місяць. Наприкінці 30-х років чисельність вірян у Теклівці та Котівці сягнула шести сотень.

Фотознімок: Yurko_Repko

Більшість місцевих парафіян-поляків після ІІ світової війни виїхала до Польщі. І нині колишня римсько-католицька каплиця перебуває у стані руїни.

Фотознімок: Тарас_Матвійчук
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж: