DOROFIJÓWKA. Kaplica p.w. św. Stanisława Kostki (1889). Tarnopolski obw., Tarnopolski r-n

47805 Дорофіївка

Вперше поселення Дорофіївка згадується у 1571 році як містечко Дорофієвець. Нині у цьому селі проживає менше півтисячі мешканців.

Римсько-католицька громада села належала до парафії Воздвиження Святого Хреста у Токах та наприкінці XIX - на початку ХХ століть нараховувала теж приблизно півтисячі вірних. У 1889 році у Дорофіївці було збудовано дерев'яну каплицю (за іншими даними - 1877 року). Перед І світовою війною Дорофіївка увійшла до парафіяльної експозитури Пресвятого Тіла Ісуса у Медині. Наприкінці міжвоєнного періоду чисельність місцевих вірян сягнула семи сотень.

Зі середини 40-х років по 1991 рік радянська влада тримала святиню закритою та використовувала її не за призначенням. У 2000-х було здійснено ремонт каплиці, який змінив її автентичний вигляд.

Дорофіївку обслуговують дієцезіальні священники з парафії св. Софії у Підволочиськах.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI:
Lokalizacja: Archid-ja Lwowska, Tarnopolski obw.; Status: KAPLICE / Zwyczajne; Przynależność i stan: Katolickie / Rzymsko-katolicke; Wezwanie: ŚWIĘTYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH / S... / Stanisławа; Wiek: XIX-XXI wieki / XIX wiek; Матеріал: Drewniane;