АНТОНІВ. Колишня каплиця без титулу (193?). Тернопільська обл., Чортківський р-н

Створено 21.01.2021 11:58

48544 Антонів

У польських джерелах заснування села Антонів датують початком XIX століття і пов'язують із його власником Антоном Лянцкоронським, тоді як в українських вважають, що село вперше згадується наприкінці XVIII століття. У другій половині XIXст. тут проживало близько півтисячі мешканців, з них дві сотні (переважно переселенці-мазури із Польщі) були римо-католиками. Наступного століття до ІІсв. війни чисельність селян становила сім-вісім сотень, а нині - лише трохи більше трьох сотень.

Місцеві римо-католики належали до парафії Пресвятої Трійці у розташованому поряд містечку Товсте. Відомо, що станом на 1936 рік, коли їх кількість зросла до 240 вірних, схематизм Львівської архідієцезії подає каплицю в Антонові як таку, що ще знаходиться в процесі будівництва. Ймовірно, що до ІІ світової війни її не встигли впорядкувати, оснастити та освятити.

Важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: квітень, 01
1656 - у Львівській катедрі архієпископ Ян Тарновський прийняв обітницю короля Яна Казимира, який довірив себе і всю країну під захист Богородиці;
1997 - архієпископ Мар'ян Яворський освятив повернений костел cвв. Апп. Петра і Павла у Перемишлянах на Львівщині;
Наступна дата: квітень, 02
2013 - єпископи Мар'ян Бучек та Ян Собіло урочисто впровадили мощі бл. Йоана Павла ІІ до костелу Різдва Пресвятої Діви Марії у Бердянську на Запоріжжі;
Не знайшли свого храму у списку подій?
Повідомте про подію за адресою rkc.in.ua@ukr.net
Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Як видно із фотознімків, нині колишня римсько-католицька каплиця перебуває у непоганому (порівняно з іншими занедбаними святинями) технічному стані.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com
Дієцезії і області
Статус
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет