Lww 2016-2021, SOŁONKA, Benedykta; KwŻ W 1995-2006, ŻYTOMIERZ, kaplica {benedyktynek};
1

SOŁONKA. Kościół p.w. św. Benedykta (2016 - 2021). Lwowski obw., Lwowski r-n (Pustomycki r-n)

Utworzony 22.03.2021 10:41

81131 Солонка

Перша документальна згадка про Солонку датується 1433 роком. Складалась із двох поселень - Великої і Малої Солонки. Нині є приміським селом, яке швидко забудовується. Населення - близько 3400 мешканців. Входило до Пустомитівського району, а зараз - до Львівського.

Нечисленні місцеві римо-католики до ІІ світової війни належали до парафії св. Архангела Михаїла у сусідній Зубрі. 19 березня 2016 року архієпископ Мечислав Мокшицький за участю єпископа Мар'яна Бучека освятив у Солонці земельну ділянку та хрест, а також вмурував під спорудження монастиря сестер-бенедиктинок та костелу наріжний камінь із собору св. Петра, який передав архієпископу Папа Франциск та благословив Папа-емерит Бенедикт XVI під час останнього візиту 'ad limina'. Основними фундаторами бенедиктинського костельно-монастирського комплексу стала родина Йосифа та Йозефіни Відеркер із Швейцарії.

4 червня 2020 року архієпископ Мечислав освятив хрест для вежі храму, а 19 березня 2021 року - новозбудовані монастир св. Йосифа та костел св. Бенедикта, споруджені за проектом львівського архітектора Дем’яна Войтовича та під керівництвом Степана Харченка. У цій урочистості взяли участь єпископи України, що зібрались у Львові на 55 конференцію.

У монастирі служитимуть три сестри-бенедиктинки із абатства у Житомирі та перший отець-бенедиктинець в Україні. Варто зазначити, що перебування сестер-бенедиктинок у Львові налічує чотири століття, і тепер після майже 80-річної відсутності вони знову повернулись сюди.

Diecezje i obwody: Archid-ja LWOWSKA, Lwowski obw.; Status: KOŚCIOŁY / Zwyczajne; Przynależność i stan: KATOLICKIE / Rzymsko-katolicke; Wezwanie: ŚWIĘTYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH / B...; Wiek: XXI stulecie;