ТАРНОРУДА. Костел Матері Божої Святого Скапулярію (1643). Хмельницька обл., Волочиський р-н

Створено 24.08.2012 12:00, змінено 10.02.2021 14:13

31245 Тарноруда,
вул. Гагаріна

Поселення Тарноруда, яке, за переказами, постало ще у середині XIVст., отримало магдебурзьке право у 1583 році. Наприкінці XVIIIст. (після поділу Польщі) кордон по Збручу розділив Тарноруду на два поселення - лівобережне (нині у Хмельницькій обл.) та правобережне (зараз у Тернопільській обл.). Нині у лівобережній Тарноруді проживає понад вісім сотень селян. Село належало до Волочиського району, а тепер - до Хмельницького.

У 1643 році коштом родини Сенявських на місці дерев'яного храму, спорудженого у ІІ половині XIV століття, було збудовано мурований костел, який освятив Кам'янецький єпископ Стефан Рупневський. 1754 року Чарторийські перебудовали храм у пізньобароковому стилі.

З 1934 року по 90-ті роки святиня перебувала зачиненою, а використовували її в якості клубу, зерносховища тощо. Після повернення храм було реставровано наприкінці 90-х років та на початку ХХІ століття.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Тарноруду обслуговують ченці-христосівці (товариство Христове для Закордонної Полонії) з парафії Пресвятої Трійці у Волочиську.

Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com
Джерело фотознімка: m-a-d-m-a-x.livejournal.com
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Духовенство: МОНАХИ / Христосівці, TChr; Титул: МАТЕРІ БОЖОЇ / Скапулярію; Вік: XVII століття;

ОСНОВНІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ІЗ СВЯТИНЕЮ


Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет