ЗАВАЛІЙКИ. Костел св. Яна Непомуки / Провидіння Господнього (1810). Хмельницька обл., Волочиський р-н

Створено 20.02.2017 09:49, змінено 13.07.2020 12:00

31257 Завалійки

Перша відома письмова згадка про село Завалійки датується 1629-м роком, хоча у самому селі переконані, що село засноване у XIV столітті. Нині тут проживає понад дев'ять сотень селян.

Мурований костел (Провидіння Господнього) у Завалійках збували 1810 року брати Братковські, і був він філією парафії Матері Божої Святого Скапулярія у Тарноруді. 1850 року у селі постала самостійна парафія, яка разом із Завалійками охопила також сусідні села та нараховувала понад три тисячі вірян. У 1933 році храм перетворили на сільський клуб (при цьому знесли другий поверх, знищили орган і т.п.).

У 1990 році завдяки зусиллям о. Владислава Ванагса колишню святиню повернули римо-католикам. Її освятив єпископ- помічник Перемишльський Стефан Москва із Польщі.

Спочатку тут душпастирювали священники із Городка, потім - о. Ян Білецький, а нині десь півтори сотні вірян Завалійок та ще шести сіл обслуговують дієцезіальні священники з парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Писарівці.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Титул: 1. СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / Й,Я... / Йоана (Яна), 2. БОГА-ОТЦЯ; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет